Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vitték el a gyerekeket...

Miért vitték el a gyerekeket a táborba a moszkvai olimpia idején?

Figyelt kérdés

Megnéztem 'A szovjet levelezőpajtás' című dokumentumfilmet, ami nagyon érdekes volt számomra, főleg az orosz nő története. Elmesélte, hogy sok gyereket táborba (Artek) küldtek az olimpia idején. Hogy miért, azt ő maga sem tudja, annyit tudott felelni, hogy útban lehettek a gyerekek.


Vajon mit értett azon, hogy útban voltak?



2013. aug. 12. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is néztem de már csak a végére kapcsoltam át remélem ismétlik vagy megtudom valahol nézni a neten... egyébként nem tudom de nagyon érdekes dolgokat mondtak legalábbis számomra azok voltak :) Kérdésedre sajnos felelni nem tudok de kíváncsi lennék én is a miért-re
2013. aug. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, hogy nehogy értesüljenek arról milyen világ van Nyugaton, mert még a végén ha felnőnek kapitalisták lesznek.
2013. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Rosszputyin válasza:

Részben elmondta a csaj, hogy miért.

Moszkvából az elvtársak "nyugati" várost igyekeztek csinálni az olimpia idejére.

Feltöltötték az üzleteket olyan árucikkekkel és bőséggel amelyet addig a mesében sem láttak a helyiek.

Ez viszont csak a külvilágnak szólt ezt a felnőttek jól tudták viszont a gyermekekkel nehéz lett volna megértetni a hirtelen jött Kánaánt.. majd főleg annak az elmúltát.

Így kézenfekvő volt, hogy kivonták őket a rendszerből arra az időre.

A filmben is szereplő GUM-ban alapjáraton akkora volt a "bőség", hogy inkább a külföldiek ruháit (pl. magyarok esetében Trapper farmer) akarták "lábon" megvenni még az eladók is mintsem ők árusítottak volna bármi érdemlegeset.

2013. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
azért hogy ne tudják hogy milyen a mocskos nyugati világ.
2013. aug. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!