Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miként akadályozhatnám meg a...

Miként akadályozhatnám meg a sok lopást?

Figyelt kérdés

Na, próbálom rövidre fogni a dolgokat:

A kertnek van egy első, és egy hátsó része. A ház elől van( itt alszok este), egy kisebb hely pedig hátul, tele szerszámokkal, értékekkel, stb..

Kb. hétfő este óta jönnek minden második nap, és elvisznek valamit. Vittek már el hegesztőtrafót, gyalugépet, satut, stb.

Nem tudom, mikor fognak legközelebb jönni, de feltételezem, hogy hamar, és még van mit elvinni, egy csomó szerszám, üllő, egy nagyobb satu( amit már próbáltak elvinni, látszik, hogy feszegették).

Van egy viszonylag nagytestű kutya a háznál( német juhász-keverék), ő ugatott éjjelente, vagy egy órán keresztül( én nem ébredtem rá fel, csak a szomszédok mondták), de nem csinált velük semmit(?ezt nem igazán értem?).

A másik szomszédban senki sem lakik, oda mennek be az utcáról, és onnan jönnek át ide( feltételezem én). Gondoltam, hogy a satut erősebben lecsavarozom, és áramot vezetek bele( elvégre az nem a kerítés ott semmi keresnivalója nincsen neki), de nem tudom, mennyire lenne ez jó dolog.


Ebben kérném a Ti segítségeteket, miként lehetne őket legális úton megállítani?( mert ugye a rendőrség az a tolvajok mellé áll) Köszönöm a Segítségeteket!


(Régebben egy ladát loptak el, mikor egy napig nem volt itthon senki, de ez már volt jó pár éve, csak úgy pluszba írtam, mikre képesek..)



2013. aug. 16. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vezess áramot a kerítésbe, és egy kicsi, alig észrevehető táblára írd ki a figyelmeztetést (bár úgyse tudnak olvasni, ez csak azért kell, hogy ne te kapj büntetést). Amikor jól megcsapja őket az áram, engedd rájuk a kutyát, hadd cincálja meg őket. Ha kihívod a rendőrséget, kapsz egy kemény bírságot vagy akár több év letöltendőt, amiért veszélyeztetted szegény tolvajok testi épségét, ők meg másnap visszajönnek.
2013. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elég az, ha ugat a kutya. Ha többen vannak, könnyen hatástalaníthatják.

Csinálj fényérzékelős lámpát a kritikus helyre. És ha jut rá, kamerát is tehetnél. Jó az olcsóbb fajta is. persze, ki kell írni a ház elejére, hogy kamerázva van a terület.

2013. aug. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Riasztórendszer, ami csak neked a telefonodra jelez, mobilra! Általában úgy is éjjel mennek a retkek, akkor el tudod kapni őket!
2013. aug. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy csinálj egy kerítést amibe áramot vezetsz...de te járnál vele rosszul, mert felfüggesztett börtönre ítélnének....


Amiket tehetsz, medvecsapdák felállítása, sok szöggel teli deszka felfelé fordítva.

Amikor beugranak a kertedbe, akkor beletenyerelnek , beleesnek a szöges deszkákba.


Másnap körbe nézel az orvosnál meg a kocsmában és amelyik sántít, be van kötözve, az a tolvaj.

2013. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vadkan01 ***** válasza:
Csinálj csapdákat, áss gödröt és takard le levelekkel, rakj ki medvecsapdákat, köss egy zsinórt az ajtóra, a zsinór érjen el a szobádig és legyen a végén egy csengő, ha megszólal felébredsz és támadhatsz, ezért rakj magad mellé valamilyen eszközt ami fegyverként használhatsz, de beszervezheted a barátaidat is, akkor nagyobb az esélye a sikernek.
2013. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, mivel a hatóságok nem sokat érnek.

Ha még sikerül is tetten érni őket, csak akkor büntethetők, ha már viszik el a zsákmányt, egyébként megússzák.


Az embernek magának kell megvédeni a birtokát. Szögesdrót kerítés, jó zárak, ablakra vasrács, riasztó, kamera, kutya, önvédelmi fegyver, ilyesmi jöhet szóba.

2013. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a tippeket/ötleteket, teljes szívvel várok minden további kommentet!

///

Első válaszoló, megnevettettél, még most is, köszönöm :D

2013. aug. 16. 23:14
 8/12 anonim válasza:
Aludj a satu mellett pár napig,kibírod.Csinálj csapdát vagy csapdákat,például van az az ósdi trükk hogy kinyitják az ajtót és arcukba csapódik egy kovácsüllő fentről,vagy rájuk záródik az ajtó és odabent mindenféle szörnyűség történik velük,konkrét tippeket nem adok mert az már bűncselekmény,inkább a fantáziádra bízom.
2013. aug. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

áramot vezetni kerítésbe úgy lehet, ha megteszed a szükséges óvintézkedéseket. tehát: a kerítéshez a telkeden kívülről nem lehet hozzáférni, a kerítésbe vezetett áram erőssége nem halálos (nem tudom ennek mi a mértéke), a kerítésre figyelmeztető táblát helyezel el, melyen feltünteted, hogy a kerítésben áram van.

élet kioltására alkalmatlannak kell lennie, így ez elméletben a tulajdon védelmének minősül. nyilván a cél is az elriasztás és nem a gyilkosság. másokat sem veszélyeztethetsz vele, ezért kell a telkeden belül lennie, hogy más ne férhessen hozzá.

remélem sikerül megvédened a dolgaid, nekem a szeretett biciklimet lopták ki az udvarunkból nem olyan régen, már az is borzasztó érzés volt. tehetetlen düh jellemzi ilyenkor az ember állapotát...

2013. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bakker! Ha kicsit ráncigál az áram, akkor gyorsabban lopok!
2013. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!