Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a kapitalizmusnál még a nácizmus is humánusabb, mert az legalább bizonyos néprétegeket támogatott volna szociálisan?

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szociális támogatásokkal alapból nem értek egyet.
2013. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A nácizmusban is volt kapitalizmus.


Én egyáltalán nem támogatom ezt a segélyezős szocializmust.

2013. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kapitalizmus és a nácizmus összehasonlítása értelmezhetetlen,mert a náci rezsim (1) korlátozott kapitalista gazdaság volt.
2013. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A szociális támogatások nem régebbiek 40-100 évnél, és az állam befolyását voltak hivatottak növelni. A komcsik+ a xaxervezetek erre építették befolyásukat:Európa,Amerika.Tekints szét a világ kétharmadán!Ilyen ott nincs,és itt se lesz,mert nem finanszírozható.A felhalmozott vagyon,vagy a sok-sok utód fogja eltartani a sok prolit,parasztot.
2013. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A nácizmus és a kommunizmus nem volt humánus, csak szavakban.

És én sem támogatom az alsó néprétegek agyontámogatását, mert akkor nincs motiváció a termelésre, visszaveti a fejlődést. A magas adók a dolgozó réteget is ellehetetlenítik. A nagy szociális segélyek helyett inkább a felzárkóztatást kell támogatni, munkát adni nekik (ha más nincs, közmunkát), ingyenes oktatást, képzést, utazási támogatást a munkába, iskolába járáshoz.

2013. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Természetesen egyet értek.
2013. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg jobb a nemzetiszocializmus a kapitalizmusnál. Nincs semmi baj a szociális juttatásokkal sem. A probléma ott kezdődik. hogy például ma Magyarországon nagyon sokan visszaélnek vele.


Ez alatt nem csak a cigányokat értem, akik odaszülnek x gyereket, akit nem képesek felnevelni, hanem rengeteg magyarra gondolok, akik például indokolatlanul rokkant nyugdíjat kapnak... Gondolok még az adócsalókra, meg úgy általában azokra, akik kihasználják a kiskapukat.


(Konkrét példát mondok: Az egyetemen olyanok kapnak szociális támogatást, akiknek a szüleik kőgazdag vállalkozók, de papíron minimálbérre vannak bejelentve. Mellette a gyerek még kollégiumban is lakik és a szociális rászorultság miatt, a normális összeg redukált hányadát kell csak fizetnie havonta. Közben BMW-vel jár iskolába... tehát ilyenekre gondolok.)


Szóval nem lenne ördögtől való, ha rendeltetésszerűen lenne használva és nem lenne minden dolgozó elűzve az országból.

2013. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. A konkrét, valóságban is megvalósuló példa, a náci Németország is arról szólt, hogy a gazdag német gép- és fegyvergyárosok, nagyvállalkozók olcsón dolgoztathatták a munkanélkülieket a gazdasági összeomlás után és a II. világháború során is. Akárhogy csűrjük csavarjuk, nekem nagyon ugyanannak tűnik, bár nekem gazdasági szempontból nincs bajom egyik rendszerrel sem, mert aki akar, az feljebb máshat a ranglétrán - nem muszáj a munkásosztályhoz tartozni.
2013. aug. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt kell látnod, hogy ha egy rendszer valakit támogat, akkor másvalakit el kell vennie, ugyanannyit. Ilyen alapon tehát biztosan nem lesz jobb.
2013. aug. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet.
2013. aug. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!