Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha 1939 szept. -ben Nagy-Brita...

Ha 1939 szept. -ben Nagy-Britannia és Franciaország nem üzen hadat Németországnak és sorsukra hagyják a lengyeleket, hogyan folytatódott volna a történelem?

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 16:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

További érvem, hogy ha Franciaországgal mindenképp háborúzni akart volna, őket rohanja le Németország elsőként meglepetésszerűen, így egy villámháborúval kiiktatva őket már nyugodtan támadhatott volna kelet felé is. Nem hagyott volna időt számukra, hogy felkészüljenek a háborúra és övék legyen a kezdeményező szerep (persze a franciák hiába üzentek hadat, nem igazán mertek támadni).


Hitler meg volt róla győződve, hogy Lengyelországot sikerült elszigetelni (mint ahogy tette Csehszlovákiával) és a lengyelek miatt nem kell háborúznia a nyugati nagyhatalmakkal.

2013. szept. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Itt a 8. (23:41) válaszom ide is vonatkozik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__4747..

2013. szept. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

20:53

"Már akkor pontosan tudja, hogy nem háborúzhat kelet felé úgy, hogy a hátában ott az örök rivális. "


Miután Németország bevonult a Rajna-vidékre és kiépítette a maga nyugati védvonalát (Siegfried-vonal), onnantól kezdve a franciák semmiféle veszélyt nem jelentettek többé Németországra nézve.


Hitler minden erejével arra törekedett 1936 után, hogy szabad kezet kapjon a Kelet- és Közép-Európa felé való terjeszkedésében (Lebensraum), cserében ő is békén hagyja Nyugat-Európát.

2013. szept. 2. 21:58
 14/21 anonim ***** válasza:
46%

"Miután Németország bevonult a Rajna-vidékre és kiépítette a maga nyugati védvonalát (Siegfried-vonal), onnantól kezdve a franciák semmiféle veszélyt nem jelentettek többé Németországra nézve."


Úgy látszik Hitler erről nem tudott, mert mégis megtámadta őket.

2013. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Már akkor pontosan tudja, hogy nem háborúzhat kelet felé úgy, hogy a hátában ott az örök rivális"


Ezt az előző válaszomban megcáfoltam, 39-ben ez történt.


Úgy tűnik a történelem szakos hallgató összes érve megdől :D

2013. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%

Én nem olvastam semmiféle cáfolatot, csak az ocsmány személyeskedésedet, öcsi, az örök érved mindenre.

Az, hogy mi járt a fejében Hitlernek 1939-ben, azt senki sem tudja, viszont azt, hogy mi járt a '20-as években azt igen, mivel leírja a mein Kampfban. Később nagyon bánja egyébként, hogy leírta.

Amit én állítok az tény, amit te, az találgatás, arról, hogy mit akart.

A döntéseiből semmi egyértelműt nem lehet kiolvasni, erről Ormos Máriának van egy nagyszerű tanulmánya, hogy Hitler maga nagyon ritkán hozott határozott döntéseket, sokszor csak utalásokat tett a beosztottainak, sokszor csak alkalom szülte döntéseket hozott, minden tágabb perspektíva nélkül.

A franciák elleni támadást is békeajánlat előzte meg, aztán mégis, még a válasz előtt támadási utasítást ad. És minden döntésére ez a véletlenszerűség és bizonytalanság volt jellemző. Ezért nem lehet kiolvasni ezekből azt, mi járt éppen a fejében, mit tervezett hosszú távon.

Viszont az tény, hogy már egy évtizeddel azelőtt a franciák kiiktatását szükségesnek és elkerülhetetlennek tartotta. Ezek a tények. Amit ti írtok, az találgatás.

2013. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%
A lengyelek elleni, és a franciák elleni hadjárat is az orosz területek elleni invázió biztosítása volt. Mindkettőről már a Mein Kamfban beszél, hogy ezt a kettőt meg kell lépni, mielőtt nekimegy a bolsevizmusnak. Meg is lépte.
2013. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

Ebben igazad van, de a kérdés a háború időszakára vonatkozik, nem a 20-as évekre.

Akkor Hitler még egy viszonylag jelentéktelen, lelkes, fiatal forradalmár volt.

Az más, mint Németország élén állni. A politikusok nézetei, és főleg a politikájuk sokat változhat az életük során.

2013. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

22:24

"Az, hogy mi járt a fejében Hitlernek 1939-ben, azt senki sem tudja, ..."


1939-ben a "lengyel-kérdés megoldása", semmi más. Egyébként egészen 1939 tavaszáig szövetségesévé kívánta tenni Lengyelországot.


"...viszont azt, hogy mi járt a '20-as években azt igen, mivel leírja a mein Kampfban."


A Mein Kampf nagy része Hitlerre jellemző ostoba locsogás, semmi más.


"Amit én állítok az tény, ..."


Az a tény, hogy Hitler 1939-ben semmiféle fenyegetést nem jelentett sem Franciaországra, sem Nagy-Britanniára.


"...sokszor csak alkalom szülte döntéseket hozott, minden tágabb perspektíva nélkül. "


Ez pontosan így van.


"Viszont az tény, hogy már egy évtizeddel azelőtt a franciák kiiktatását szükségesnek és elkerülhetetlennek tartotta. "


Történésznek készülsz, tudnod kell, hogy egy forrás elemzésénél először is meg kell vizsgálni, milyen konkrét körülmények között született. Hitler a Mein Kampf-ot akkor írta, amikor a németek legádázabb ellensége még a győztes és Németországot teljesen tönkretenni szándékozó Franciaország volt, amely éppen akkor szállta meg még a Ruhr-vidéket is. Nem a távoli és legyőzött Oroszország.


Hitler abban következetes volt, hogy az angolok ellen nem óhajtott háborúzni. Pontosan tudta, hogy egy Franciaország elleni agresszió Nagy-Britannia elleni háborút is jelentene. Amit viszont ő tényleg sohasem akart. Legkevésbé 1939-ben.

2013. szept. 3. 07:55
 20/21 anonim ***** válasza:

Jól van, te tudod mi járt a fejében Hitlernek, elhiszem, csak ez már ezotéria, nem tudomány.

Az angolokkal való háború elkerülése meg nem jó érv. Ha tényleg mindenáron el akarta volna kerülni a konfliktust az angolokkal, a lengyeleket se támadja meg, hiszen ő is ismerte a lengyel-angol védelmi szerződést, számíthatott a hadüzenetre, csak azt gondolta, úgysem fognak beavatkozni. A franciák elleni hadjáratnál is azt gondolta, hogy az angoloknak úgy se érdekük vele b*szakodni. Dániát, és Norvégiát is lerohanta gondolkodás nélkül, nemhogy az angolokkal való ismételt konfrontálódástól félt volna, egyenesen azt gondolta, hogy pont azzal tudja békére kényszeríteni Angliát, ha megmutatja az erjét és elszigateli őket. Szóval nem volt az az óvatos fajta, aki nagyon ügyelt volna arra az angolok érzékenységére, elég sokáig abban a hitben ringatta magát, hogy az angoloknak úgyse érdekük szemben állni vele, és előbb-utóbb beadják a derekukat.

Azt én se mondtam, hogy Hitler 1939-ben a lengyelek elleni invázió után közvetlenül tervezett volna egy farnciák elleni hadjáratot. Azt írtam, hogy a hadüzenet csak felgyorsította az eseményeket, és hamarabb bekövetkezett az, ami így is, úgy is bekövetkezett volna, Franciaország megszállása.

2013. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!