Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Koszovó már jogilag független?

Koszovó már jogilag független?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem rég még azok az országok voltak többségben akik elutasították a függetlenségét azonban ma már fordult a kocka.

Mert utánanéztem az interneten és már 105 ország ismeri el ami a Föld országainak 53.4%-a vagyis már azok vannak többségben akik elismerik.

Igazából tudom hogy eddig Koszovó csak de facto volt független és hivatalosan még Szerbia része volt de most hogy már többen vannak a függetlenségét elismerő országok akkor hivatalosan nem kéne függetlenné nyilvánítani?

Vagy már független jogilag?



2013. szept. 3. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, jogilag még Szerbia része, mivel a szerb szövetséges Oroszország és Kína megvétózza a függetlenségüket.


A helyzete kicsit Palesztinához hasonló, melyet 133 ország elismer független államnak, de az Izrael-barát USA 2011-ben megvétózta Palesztina kérelmét, hogy ismerjék el teljes jogú ENSZ tagállamnak. Ezután Palesztina a közgyűléshez fordult, ahol felminősítették nem tag megfigyelő állammá, elismerve Palesztina államiságát (de teljes jogú tagság hiányában nem szavazhat).

Vatikánnak is ez státusza.


Koszovó még nem fordult az ENSZ közgyűléshez, de ha ezt megteszi, valószínű őt is elismernék megfigyelő államként.

Az EU-ban is van 4 ország mely nem ismeri el Koszovó államiságát, így az EU csatlakozás is kizártnak tűnik egyelőre.


Hosszú távon a megoldás az lenne, ha ki tudna egyezni Szerbiával.

2013. szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A közgyűlésben a 193 országból 98 ország jóváhagyása kell, hogy felvegyék nem tag megfigyelő államnak, ez valószínű összejönne Koszovónak is.


De Koszovó célja a teljes jogú ENSZ és EU tagság.

2013. szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!