Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A harmadik világháború fogalma...

A harmadik világháború fogalma csak akkor valósulna meg ha minden kontinensről minimum egy valaki háborúzna?

Figyelt kérdés

Tehát ha mondjuk Fro.,Amerika,Kína és Nigéria összecsapna akkor az nem lenne világháború amiért Ausztrália nincs benne?(minden csak példa, semmi realitás alapja nincs)

Vagy ezt,hogy nézik?Mi minősül VILÁGháborúnak?Mikor mondhatjuk azt,hogy kitört a III.világháború?


2013. szept. 7. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. Senkit sem érdekel Ausztrália meg Antarktisz, de még Afrika sem igazán. A földrajzhoz abszolúte semmi köze a dolognak.

Akkor mondjuk, hogy világháború, ha két nagyhatalom csap össze, és a többi nagy és középhatalom többsége is beszáll.

2013. szept. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha lesz mégegy világháború azt onnan fogod felismerni, hogy a rákövetkezőt már majd kövekkel és botokkal vívják.
2013. szept. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ausztrália egyik világháborúban se volt benne. Sőt, az 1. kizárólag Európában zajlott, és az európai országokon kívül csak az USA vett benne részt.
2013. szept. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Ausztrália részt vett a 2. világháborúban. Hadat üzent a németeknek is, de igazából a Japánok ellen harcoltak az angolok és az amerikaiak oldalán. 40 000 ausztrál meg is halt.
2013. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor ebben tévedtem :) Amit az 1. világháborúról írtam, az viszont igaz.
2013. szept. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert Törökországtól akkor szedték el Irakot, Szíriát meg egy csomó leendő öbölállamot az angolok és a franciák. Német Délnyugat-Afrikában pedig hosszú ideig zajlott a harc az antant és Németország gyarmati hadseregei között (érdekesség, hogy a bennszülöttek hathatós támogatásával a németek irányába).
2013. szept. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Akkor ebben tévedtem :) Amit az 1. világháborúról írtam, az viszont igaz."

Sajnos abban is tévedtél.

[link]

[link]


Azért kerestem erre rá, mert azt biztosan tudom, hogy a búr háborúkban ausztrál önkéntesek tömegei vettek részt a harcokban Nagy Britannia oldalán. Az ausztrál-britt barátság nagyon sokáig fennállt, furcsáltam volna, ha az első világháborúból teljesen kimaradnak. Az ezekből a kis nyúlfarknyi infókból sem derül ki, hogy ezek az ausztrál hadosztályok az ausztrál hadsereg részeként érkeztek e, vagy inkább megintcsak önkéntesekből verbuválódtak, szerintem inkább az utóbbi. Valószínűleg önmagukban olyan túl nagy jelentőségük nem volt, de azért akkoriscsak ott voltak.

Ha keresgélnék, biztos alá tudnám még támasztani ilyen linkekkel, amik tartalmaznak erre utalásokat, de egyszerűen hihetetlen volna a számomra, hogy ne mentek volna ausztrál önkéntesek tömegei az első világháborúba is az angolok oldalán.

2013. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!