Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lett volna az Osztrák-Magya...

Mi lett volna az Osztrák-Magyar Monarchia valószínűsíthető sorsa, amennyiben nincs első világháború?

Figyelt kérdés
(Vagy amennyiben,a szerb konfliktusból, csak egy korlátozott OMM/Németo. vs. Oroszország/Szerbia háború lett volna, amelyet a németek nyernek meg.)

2013. szept. 8. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Előbb-utóbb felbomlott volna.

Amúgy meg rengeteg ilyen kérdés volt már, nézd vissza.

Nem értem, hogy mi ez a nagy OMM imádat egyesektől.

2013. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én feltételezem, hogy legalább a cseheket és a horvátokat a magyarokkal és az osztrákokkal egyenrangú féllé kellett volna tenni idővel.
2013. szept. 8. 12:20
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg minden nemzet függetlenedni akart volna, amennyi csak alkotta és ez amúgy is szétcsúszáshoz vezetett volna.
2013. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem bomlott volna fel. Gazdaságilag elég életképesnek bizonyult. A magyar és német nyelvűek aránya emelkedett volna a birodalmon belül, de a horvátokat és cseheket szerintem is egyenrangú felekké kellett volna tenni.
2013. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes koncepció lett volna, gyakorlatilag egy új Svájc lett volna középeurópai kivitelben, vagy egy kis EU:

[link]

2013. szept. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem életképes lett volna.


Akár európai nagyhatalom is lehetett volna, sőt Európa legnagyobb országa lenne Oroszország után.


A népesség akár 60-70 millió fő is lehetne.


Lehet az EU-re sem lenne szükségünk.

2013. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű föderációvá alakult volna, a dualista rendszer már nem volt fenntartható. Majd a népek egyre nagyobb önállóságának a szétesés lett volna a vége.
2013. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 rémuralom ***** válasza:
11%
Ez nem csupán azért értelmetlen kérdés, mert nincs az a "mi lett volna, ha" kérdés, amelyre legalább majdnem biztos választ lehetne adni, hanem azért is, mert az első világháborút a Monarchia robbantotta ki. Ha nincs első világháború, akkor a kirobbantja. Ez lett volna a sorsa.
2013. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
18:06: a Monarchia nem robbantotta volna ki az első világháborút, ha a németek nem bátorították volna.
2013. szept. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!