Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most akkor kötelező-e bejelent...

Most akkor kötelező-e bejelenteni Szlovákiában, hogy fölvettem a magyar állampolgárságot, vagy nem?

Figyelt kérdés
Egy éve volt,hogy kérvényeztem egyszerűsített honosítási eljárással a magyar állampolgárságot.Akkor azt mondta az anyakönyvezető,eki intézte,hogy bejelenthetem,ha vissza akarom adni a szlovákot,de nem kötelező.Ezért is nem nyilvános a honosítottak listája.

2013. szept. 10. 11:04
 1/2 EagleHUN ***** válasza:

A Szlovák államnak nem sok köze van hozzá hogy rajtuk kívül hol és milyen állampolgárságod van. Bejelentheted de fölösleges. Tudom előfordultak esetek hogy visszavették a Szlovákot, de ezeken még folyik a vita (nemzetközi szinten is) meg a per, mert jogszerűen megszerzett vagy születési jogon kapott állampolgárságot egy állam sem vehet vissza sehol sem.

Önként meg miért is adnád vissza, ezt nem értem? Kapjad csak onnan is majd egyszer a nyugdíjadat, meg kapj ott is EÜ ellátást ha kell...

2013. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Komplikato ***** válasza:

"A Szlovák államnak nem sok köze van hozzá hogy rajtuk kívül hol és milyen állampolgárságod van."


Ez így, ebben a formában nem igaz. Minden állam saját maga dönti el, hogy lehet vagy sem kettős állampolgársága a polgárainak, másrészt azt is milyen FELTÉTELEKKEL. És mint arra ma is több kérdésben felhívták egyesek a figyelmet sok országban bizonyos állásokban KIZÁRÓ tényező lehet. Sok országban nincs is kettős állampolgárság. Nem olyan régen Tina Turner is lemondott az amerikai állampolgárságáról(!) amikor megházasodott.

2013. szept. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!