Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire egyeztethető össze...

Mennyire egyeztethető össze az alaptörvénnyel, általános jogelvekkel, hogy egy szolgáltató vállalat ellenőrzés címén túszul ejtheti az utasait?

Figyelt kérdés

Jogszerű a BKV új gyakorlata, hogy két megálló között megállítják a buszt, s nem is megy tovább, amíg végig ellenőriznek mindenkit?

Nem a bliccelőket védem, de szerintem ez nem jogszerű, s nem is gyakorlat, csak legfeljebb valamilyen periferiális diktatúrában.


2013. szept. 11. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon jó ötlet! Nekem tetszik.

Ha mindenkinek van jegye vagy bérlete, pár perc alatt végigérnek. Ha pedig valakit megbüntetnek, azt nagyon szívesen megvárom, csinálják csak.

2013. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt kérdeztem? Nem. Akkor?
2013. szept. 11. 13:05
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem ejtettek túszul senkit. Az utazási feltételekben benne van, hogy érvényes jeggyel vagy bérlettel kell lehet csak utazni. Nehogy már a szabálysértőket védjük.
2013. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
Több nyugati országban is működik ez a gyakorlat már évek óta, sőt a legtöbb helyen az ellenőrzés ideje alatt a jegy-lyukasztó automatát sem lehet használni, pont azért, hogy az egy jeggyel bliccelők, akik csak akkor lyukasztanak, ha ellenőrt látnak, ne úszhassák meg a büntit. Más országokban rendőr autó is eléáll a busznak és ha az ellenőrnek nem sikerül büntetnie, akkor a rendőrök viszik el a bliccelőt. Mindez az EU-n belül történik és mégsem ütköznek semmilyen alkotmányba. Aki ezt nem tudja elfogadni, az ne használjon BKV-t!
2013. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ne offolj! Nem ezt kérdeztem. 56 évem alatt egyszer büntettek meg, annak is 30 éve. Nem vitatkoztam. Elfelejtettem. Szabadságon voltam. Ott volt a tokban egy évre vissza minden bérletem, s egy csomó jegy. Tehát ilyen formában nem vagyok érintett.

De hogy azért késsek el, mert ezek megállították a buszt, hát nem.

És ne gyere azzal, hogy időben kell elindulni.

2013. szept. 11. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!