Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő ötletről? Szerintem a házasság alatt szerzett nyugdíjjogosultság fele (a vagyonhoz hasonlóan) az évek arányában a házastársat illesse.

Figyelt kérdés

Szerintem az lenne az igazságos, ha a házasság alatt szerzett nyugdíjjogosultság fele is (az évek arányában) a házastársat illesse, ne csak a megszerzett vagyon.

Ezzel elkerülhető a hagyományos családmodell szétverése, és a házasság alatt otthon maradt, vagy kevesebbet kereső fél hátrányba kerülése még egy esetleges válás után is.

(Ha a volt házastárs már nem él, úgy a még életben lévő fél a másik fél után járó teljes összeget kapja meg, míg a levonásnak csak a felét kelljen érvényesíteni, így ezzel az intézkedéssel az özvegyi nyugdíj is megszüntethető és igazságosabbá tehető.) Fontos, hogy a törvény gendersemleges legyen.


Ha tehát például valaki 10 év házasság után vált el, úgy az ő nyugdíjának 12,5%-a a volt házastársát illeti, míg emellett ő is megkapja a volt házastársának nyugdíjának 12,5%-át, figyelembe véve átlag 40 év munkaviszonyt.


Szerintem az intézkedés mindenkinek előnyös lenne és igazságosabbá tenné a válás utáni élethelyzeteket.

Eredményeként például a házasság alatt otthon maradt feleség sem esik el az otthon maradás miatt a nyugdíjjogosultságtól és bátrabban marad otthon, mert a férj ez idő alatt szerzett jövedelme után őt is megilleti majd a nyugdíj. Ugyanígy sok olyan férfi is van, aki a házasság alatt alacsonyabb jövedelemre bejelentett, de más a nyugdíjat nem növelő legális módon jövedelmet szerző vállalkozást folytatott, majd az így szerzett, a későbbi nyugdíjat megalapozó vagyon (pl. albérletbe kiadott lakás) pedig házassági vagyonközösség megszűnésekor feleződött. Ez esetben a férj nyugdíja is reálisabb lenne, hiszen nem csak a volt feleség élvezné a vagyonból biztosított nyugdíjat.

A rendszer a házasságok értékét is megőrzi, hiszen egy ilyen rendszer esetén nem riasztaná el a nőket a házasságkötéstől és a hagyományos értékek, berendezkedések megőrzésétől az, hogy ha ők nem dolgoznak és otthon maradnak, akkor nem lesz majd nyugdíjuk.

Ha a házasság alatt a vagyon úgy is feleződik, akkor miért nem tekinti a törvény vagyonnak a nyugdíjjogosultságot is? A mai megváltozott világban sok minden másként van mint régen, és sok mindent utána kellene igazítani a törvényekben ennek, hogy a házasság ne elriasztó, hanem értékmegőrző tényező maradhasson.



2013. okt. 8. 07:04
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

nem jó ötlet


nem azért dolgozom h egy esetleges válás esetén még a nyugdíjam is bánja a dolgot .....

2013. okt. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, és a példák is tipikusak. De tényleg fontos, hogy nemsemlegesen kerüljön megfogalmazásra, mert ma minden történhet pont fordítva is. Sajnos a mai törvények valóban nem követik a valóságban végbemenő folyamatokat. Rengeteg vita van a váláskor a vállalkozások sorsával, amivel nem számolnak, hiszen többnyire az egyik fél alkalmas vállalkozónak a másik meg nem.

Sőt továbbmegyek, a kérdés még a "házastárs-tartás" kérdését is igazságosan kezelné, hiszen ez alapján nem lenne szükség ezen igény felvetésére sem.

De ami a legjobb, hogy kilő egy olyan okot, ami miatt nem mernek a mai fiatalok házasodni, így valóban erősíti a hagyományos értékek megőrzését, amit a mai hatalom előszeretettel akar szétverni.

Szóval én támogatom.

2013. okt. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Ezen az alapon azt is mondhatod, hogy azért dolgozom, hogy az így megszerzett vagyonom fele majd az exemé legyen? Mert most ez van.

Szóval szerintem rosszul (önző módon) látod a kérdést. Hiszen te is kapnál a volt házastársad nyugdíjából, nem csak a tiedből kapna az exed.

De ha te így gondolod, akkor párkapcsolatra sem vagy alkalmas, nem hogy gyerekvállalásra, vagy házasságra.

2013. okt. 8. 07:18
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Ez hülyeség......szolgálati időbe 9 év gyes is beleszámit......3 gyerek után illik dolgozni is egy kicsit nem csak otthon lengeni. Amugyis a magyar nemigen vállal 3 nál többet a többi meg felőlem meg is ......het.

Ja és igy sincs elég pénzéhes ember a földön.

2013. okt. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Baromság! Igaza van az elsőnek. Mi az, hogy nem alkalmas együttélésre meg gyerekvállalásra? Kérdező, te hogy ahhoz, hogy ilyet írj egy vélemény alapján? Az ötleted egy nagy hülyeség! Gondoskodjon mindenki a saját, meg a gyereke jövőjéről esetleg,ne a házastársáéról. Tanulja meg mindenki az öngondoskodást!
2013. okt. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%

Látom a mai média sikeresen átmosta sokak agyát.

Éljen. Verjük szét a családokat, a hagyományos értékeket, hiszen az oszd meg és uralkodj elv alapján könnyebb a hatalom dolga, könnyebb minket még kiszolgáltatottabbá tenni. Lassan már egyszerűen azt sem értem, hogy egyesek miért házasodnak még, amikor tudják, hogy a házasság alatt keresett jövedelemből vett minden vagyon feleződik. Ha valaki úgy gondolja, hogy ennyire önállóan kell úgyis mindenről gondoskodnia, és a nők tényleg dogozzanak rabszolgaként a gyerek mellett is, mert a feminista világban a nőknek is vannak jogaik, a jobban kereső fél pedig törekedjen arra, hogy mindent eltüntessen a házastársa elől, mert majd úgyis elválunk, azoknak tényleg nem való a házasság. Ha pedig felmerül egy jó ötlet, ami igazságosabbá teheti a válás utáni nyugdíjaséveket, akkor azt le kell húzni, mert ugye úgyis elválunk. De akkor tényleg mi a fenéért házasodnak meg az ilyen emberek?

2013. okt. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
59%
Sokan nem házasodnak emiatt, hogy a házasság csak arról szól, hogy a gyengébb fél járjon jól. Nem véletlen, hogy a nők akarnak általában házasodni, a férfiakat meg csak ráveszik. Ritka hülye férfi, akinek magától eszébe jut.
2013. okt. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tartom jó ötletnek. Először is, ha a házasság fennmaradt, akkor nincs értelme az egésznek, mert a házaspár összességében ugyanannyi nyugdíjat kapna, mint eddig. Válás estén meg, hogy várható el valakitől, hogy olyan valakivel ossza meg a nyugdíját, aki esetleg nem dolgozott egy napot sem, vagy nem bejelentetten és ráadásul még meg is csalta mondjuk, vagy bántalmazta? Ha a nő gyerekkel van otthon, de van munkahelye, akkor pedig ugyanúgy gyűlnek az ő nyugdíjas évei is, mint a férfinek. 28 éves házas nő vagyok, és úgy gondolom, hogy mire én odakerülök már nem is lesz, vagy elhanyagolható összegű az állami nyugdíj, ezért én ennek megfelelően, már elkezdtem félretenni. Szerintem egy ilyen ötlet, csak még jobban elijesztené a házasságtól a fiatalokat.
2013. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!