Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Romániában meghamisították a...

Romániában meghamisították a történelmet?


2013. okt. 15. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
mi van hamisitva?
2013. okt. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Egyebkent igen, a romanok azt mondjak, hogy ok voltak eloszor Erdelyben..
2013. okt. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
A magyarok meg azt, hogy ők... Ovi.. :D
2013. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg Erdélyben először kövek voltak.
2013. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Tud valaki olyan esetet mondani, ahol az "én voltam itt előbb" ólom súlyosságú érv bármilyen vitát is eldöntött? Én nem tudok... szerintem ez tökéletesen tárgytalan kérdés.

Ami a kérdező kérdését illeti, a történelem mindig nézőpontok kérdése. Nézd meg, hogyan értelmezik át időről időre a magyar történelem kül. korszakait...

Egy youtube videó pedig nem érv.

2013. okt. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

(a linket nem néztem meg..)


A románok meg vannak győződve róla, hogy mi hamisítunk történelmet (és akár még igazuk is lehet).

Abban egyébként egyet értek az egyik kommentelővel, hogy a "mi voltunk ott előbb" nem épp perdöntő arra a kérdésre nézve, hogy kinek van joga egy földdarabhoz.

2013. okt. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"(a linket nem néztem meg..)"


Pedig nagyon ajánlott megnézni. Olyat látsz, hogy beszarsz.

2013. okt. 17. 21:04
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Megnéztem, és nem sz*rtam be tőle.


Egy nem normális ember készített egy nem normális videót tele hazugságokkal (vagy inkább féligazságokkal). Én nem általánosítanék, hogy ez az elterjedt román nézőpont.

2013. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
Igen, a románoknak nemigazán van történelmük, a 1960-80ig szerkesztették. Történelmi alapvetéseikre számos nyugati történész is rácáfolt bizonyítékokkal.
2013. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

A román iskolákban 60 éve azt tanítják, hogy Erdély ősi román föld.Ezt arra alapozzák , hogy Erdély területén volt az egykori dákok országa Dácsia, Szármiszegetusa fővárossal.

Ezt hívják Európa szerte a "Dákoromán kontinuitás elméletnek"

[link]


Persze ezt rajtuk kívül nem veszi komolyan senki mert az utolsó adat a dákokról 270 ből származik és az első adat a vlachokról a tatárjárás idejéből származik.

Közbe eltelt 1000 év és lezajlott egy igen komoly népvándorlás.Amikor is gepidák, gótok,avarok,kúnok , jászok és különféle szláv népek is laktak Erdély területén mielőtt magyarok megjelentek volna.

Ezekről a népekről konkrét hiteles elfogadott krónikák vannak míg a dákokról és románokról több mint 1000 évig semmi.

A valchok a 19 században kezdték magukat románnak is nevezni.

Miután ez az elmélet kezdett lassan elterjedni miszerint a dákok és a római katonák és telepesek utódai lennének.

így hát színrómai származásúak a románok.

Valszeg ezen kamuság kitalálói nem voltak tisztában azzal ,hogy Traianus seregének 80%-a mindenféle népcsoprtokból kikerült zsoldos volt akik latinul az 50 vezényszón kívül csak trágárkodni tudtak .A telepeseik pedig a birodalom bármelyik részéből származhattak csak pont Rómából nem, mert egy ingyen cirkusszal és ingyen kenyérrel kiszolgált és elkapatott római polgár max büntetésből hagyhatta el szeretett városát.


A mai román identitástudat, nemzeti kohézió erre a bárgyú, több sebből vérző teóriára van alapozva.

Még az sem zavarja őket,hogy az erdélyi földrajzi és település nevek 90% magyar nevek 10%szláv de semmiképp még váletlenül sem román.Úgy románosították őket mint amikor a szamárra mésszel csíkokat rajzolnak ,hogy zebrának nézzen ki.

Köröst elnevezték Kris-nek;Váradot -Oradi-nak később a nőnemű Oradea lett a neve.Vásárhelyt Ososrhejnek, Völgyet Vejzsnek .

Csíkeszredának Trianaon előtt nem volt román neve. Mivelhogy szerda románul miercuri lett belőle Miercurea-Ciuc.

Szal be lehet kenni mésszel és rá lehet fogni de aki ismeri mindkét nyelvet egyből látja ,hogy mindenütt kilóg a lóláb.

Az ,hogy Erdély Romániához tartozik körülbelül olyan mintha Svájc Olaszország része volna és azzal indokolnák, hogy Svájcban van egy 150ezres őshonos rétoromán közösség és ezért nagyon gyorsan Svájc lakosságára rá lehet telepíteni 10 millió déli olaszt,hogy meg legyenek a számukra kedvező arányok.

2013. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!