Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nagy amerikai tech cégek...

A nagy amerikai tech cégek külföldre helyezik az üzemeiket. Nem okoz ez nemzetbiztonsági gondot Amerika számára? Hiszen ezzel nem csak hogy munkahelyeket veszít az USA, de a technológiája is más országok kezébe kerül.

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 02:35
 1/9 anonim ***** válasza:
sokmindent okoz, ezt is, de nem ilyen egyszerű a kép. Az autógyáraikat nem helyezték külföldre, be is csődöltek.
2013. okt. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amit sok ember nem ért, és ezt a politikusok rendesen ki is használják: az, hogy valami más ország állampolgárának kezében van, nem jelenti azt, hogy az más ország kezében van. A magánszemély nem azonosítható az országgal.


De itt még erről sincsen szó, hiszen a domináns fél az ilyen vállalatokban amerikai, csak a melósok nem azok, esetleg középvezetők, de azt már kétlem.

2013. okt. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig világos kettes. De ugye azt tudjuk hogy Amerika azér a világ vezetője, mert az ő hadseregük a világon a legerősebb. Azért a legerősebb a hadseregük, mert az ő hadseregük a legfejlettebb. Tehát ilyen esetekre gondoltam. Mi volna ha egy amerikai felvásárolná teljes egészében mondjuk a Lockheed Martint, aztán fogná és az egészet kiköltöztetné valamelyik másik országba, és annak az országnak az állampolgára is lenne. És bár ezek magánvállalatok, mégis kell a kormány engedélye, ahhoz hogy valamelyik új típusú gépet eladhatják-e és hogy melyik országnak.
2013. okt. 21. 15:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért költöztetnek át cégeket másik országba pl legyen Kína,mert ott sokkal kevesebbet kell fizetni a munkásoknak mint Amerikában,ezért költöztetik ki a cégeket.
2013. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Azért költöztetnek át cégeket másik országba pl legyen Kína,mert ott sokkal kevesebbet kell fizetni a munkásoknak mint Amerikában,ezért költöztetik ki a cégeket."


Nem költöztetik át a cégeket, csak bizonyos részlegekeit. Én arra gondolok hogyha teljes egészében kiköltözne mondjuk egy Lockheed Martin pl. Kínába és ezzel Kína hozzájutna az amerikai technológiához. Ilyet még nem hallottam. Egy magánvállalat esetében hogy akadályozzák meg hogy ilyen megtörténjen? Mert az amerikai hadsereg fegyvereit ilyen cégek gyártják mint a Lockheed, ők azok akik rendelkeznek a technológiával, azt ugye megtiltják a cégeknek hogy eladjanak egy repülőgépet vagy bármily fegyvert egy amerika ellenes országnak, de azt hogy tudják megakadályozni hogy egy cég teljes egészében bezárjon amerikában és újra nyisson Kínában?

2013. okt. 21. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt nyilván nem tudják megakadályozni jogi eszközökkel. De az is fontos ugye, hogy egy cég soha nem rendelkezik információkkal, azzal emberek rendelkeznek, így ezzel az erővel az is aggályos, hogy simán elfaxolják valaminek a terveit Kínába jó pénzért.


Az egyetlen védekezés ez ellen az lehet, hogy a céggel kötött szerződésben kikötik, hogy minden, ami az állammal való jogviszonyon belül történik, szupertitkos, és ha megsértik, kegyetlenül le lesznek sittelve plusz a cég is lehúzhatja a rolót a különböző biztosítékok és a kártérítés megfizetése miatt.


A probléma az, hogy akár ki is végezhetik a szerződésszegőt, az információ olyan dolog, hogy nem lehet visszaszerezni, nem lehet kivenni annak a kínainak fejéből, akihez eljutott... szóval a kár mindenképpen helyrehozhatatlan lenne.


De lényeg a lényeg, az teljesen mindegy, hogy az üzem külföldön van-e vagy belföldön, anélkül is ragyogóan ki lehet szivárogtatni bármit, ha valakit nem riasztanak a következmények.

2013. okt. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pont itt egy hír a Blackberry-ről:

[link]


Kínai cég szeretné felvásárolni a Blackberryt, de az amerikai és a kanadai hatóságok is meg akarják akadályozni.

Hogy tudják megakadályozni? Ha nem is vásárolja fel közvetlenül a Lenovo, fizethet is ügynököket hogy felvásárolják nem? Ráadásul ha tőzsdén vásárolják fel, részletekben titokban, akkor hogy akadályozzák ezt meg? Vagy mielőtt eladnak egy részvényt, megvizsgálják a hatóságok hogy ki akarja megvenni?

2013. okt. 22. 12:47
 8/9 anonim ***** válasza:

A cikk szerint Kanada bele tud nyúlni direkt módon az ilyen ügyletekbe, amit furcsállok, mert nem hiszem, hogy a nagy nemzetközi egyezmények ezt lehetővé tennék.


Egyébként olyasmit tudok elképzelni, hogy a versenyhatóság kitalál valamit, hogy ez miért tisztességtelen piaci magatartás, bár föl kellene kötniük a gatyájukat, ha aztán a kínai cég nemzetközi fórum előtt megtámadja a döntést.

2013. okt. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Amerika a világ vezetője, legerősebb legfejlettebb hadsereg, technológiai előny...

Nem kicsit idealizálod Amerikát. Arról nem beszélve, hogy a kérdésednél maradjak, ha egy amerikai magáncég akárhova akarja tenni akármelyik részlegét, az még nem nemzetbiztonsági gond. Ha az lenne, ne félj, az ujját sem mozdíthatná egyedül. Hogy amerikai technológia más kézbe kerüljön, az csak kicsit vicces, ismerve az utóbbi hetek lehallgatási botrányait. Ipari kémkedés volt, van és lesz. Ha ingyen is elárulnak nemzetbiztonsági titkokat, akkor sok pénzért még jobban.

Az alkalmazottakkal meg alá lehet íratni mindenféle szerződéseket, mint a konkurrenciához való átállás mondjuk öt évig tiltása, vagy titoktartás x évig, még ha te magad találtad is ki a cuccot.


Arról már nem beszélve, hogy az egész világon amerikai vezetők vannak gazdagási cégeknél szétszórva, megváltoztatva az addigi szokásokat és egymást cserélgetve. Ez egy olyan elit, ameliyk a saját zsebében gondolkozik, és eszébe nem jutna nemzetbiztonsági gond. :)

2013. nov. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!