Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha az Európai...

Mit szólnátok ha az Európai Unió átalakulna egyfajta Európai Egyesült Államokká?

Figyelt kérdés
Az USA mintájára. Közös elnök, stb.

2013. okt. 28. 01:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%
Nagy valószínűséggel öngyilkosságot kísérelnék meg és próbálnék minél több politikust magammal vinni.
2013. okt. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
34%
Úgy vélem talán kamikaze módon a testemre erősített robbanószerrel tenném.
2013. okt. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
47%
nekünk biztos jó lenne, mert valszeg kevésbé korrupt politikusok kerülnének hatalomra. ami itt keleten folyik....
2013. okt. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz túl nagy az országok függetlensége, hogy egyesíteni lehessen őket. A kormányok nem adnák ki a hatalmat a kezükből.
2013. okt. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nem működne, mert nagy lenne a nemzeti széthúzás és érdekellentétek. Ezt nem rossz értelemben mondom, hanem egyszerűen különbözőek a népek, ezért nem lehet rájuk tukmálni valamilyen egységes európai öntudatot, a politikának meg ehhez a helyzethez kell alkalmazkodnia, nem pedig a népekre erőltetni ilyesmit. A távoli jövőben talán elképzelhető lesz majd, de csak évtizedek vagy akár évszázadok múlva.
2013. okt. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem vagyok ellene az ötletnek, de tudod, az ördög részletekben rejlik.
2013. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%
A probléma ezzel az, hogy míg az egyesült államok lényegében egy homogén nemzet addig az európai unió tagjai egymástól nagyon különböző kulturális és gazdasági múlttal rendelkeznek. Ebből egy "nemzetet" csinálni szerintem esélytelen...
2013. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%

Ellene vagyok. Európában az országok népeinek saját történelmük, kultúrájuk és nemzeti öntudatuk(habár ez egyre jobban konvergál a nullához).

Az USA államai népeinek szinte azonos a történelme, kultúrája, nemzeti öntudata meg csak abból áll, hogy például büszkék arra, hogy Texas államban születtek és nem egy másikban.

2013. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 fospuska ***** válasza:
Szerintem minden feltétel adott már ahhoz hogy az EU-t normálisan lehessen irányítani. Attól nem lenne tisztességesebb egyetlen politikus sem, ha Európai Egyesült Államok lennének, legfeljebb keményebben gyilkolnák egymást a pozíciókért. Plusz kíváncsi lennék, hány német, holland, stb. vállalná szívesen, hogy eltart még 5-10 millió léhűtőt azokon kívül, akik most is a szociális hálón élősködnek.
2013. okt. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Hasonló kísérletek voltak már Európában, csak kicsiben.


Erre jó példa az Osztrák-Magyar Monarchia, illetve a Habsburg Birodalom.

Az OMM igazi multikulturális , sokszínű birodalom volt, sokféle nemzetiséggel.

Először szép volt, aztán jöttek elő a nemzetiségi problémák.


De, említhetném Jugoszláviát is.


Az EU-val kapcsolatban, egy konföderációnál meg kellene állni és nem szabadna tovább menni.


Bár, ha így folytatódik ezzel a politikával , irányvonallal, akkor nem sokáig lesz európai Európa.

2013. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!