Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha nincs más lehetőség, akkor...

Ha nincs más lehetőség, akkor szerintetek katonai iskola vagy rendészeti? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Azon gondolkodtam, hogyha nem tudnék elhelyezkedni a saját szakterületemen belül, akkor katonának vagy rendőrnek éri meg jobban menni(nem tiszti sulit végzettre gondolok).

Miért?

Mik az előnyök illetve a hátrányok a másikkal szemben?


Volt katonák,rendőrök,tapasztalt emberek kérem írjanak.


2009. nov. 15. 15:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg mi a helyzet a fegyőrökkel?
2009. nov. 15. 16:08
 2/5 anonim ***** válasza:

Te a 3 szakma közül melyik képviselőivel tudnál dolgozni? - ez döntsön.


Anyagilag egyforma, bár pótlékokat másképp kapnak.


Az számít, melyik a legnyugisabb?


Nekem igen, így csak a katona jöhet szóba. Viszont itt most létszámstopp van, mint az állami szerveknél a legtöbben. A jelentkezést viszont beadhatod, és vársz, alkalmasságira elmész.


Azért kíváncsi vagyok, mi mellett döntöttél a végén?

2009. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nézd, sajnos nincs olyan túl nagy rálátásom ezekre a szakmákra, de igen gondoltam, hogy a katona a legnyugisabb.Hát nem tudom, igazából a fegyőri munka mennyire veszélyes itt Magyarországon?

Mondjuk világszinten vagy egy Amcsi börtönhöz képest?

Azt hallottam, hogy Szegeden keresnek embereket ilyesmi munkára.


A rendőri meló az tudom, hogy nem éppen a legjobb Magyarországon, de az is kapós főleg Pesten(legalábbis ahogy hallottam).


Köszi nagyon a válaszodat, remélem még sokan írnak.

2009. nov. 16. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ismét csak én vagyok.

Igen Szegeden költöztetik a börtönt és bővítik, azért kell ember.

Pesten a rendőrök szerintem olyan munkát végeznek, mint egy feketenegyedben Amerikában. Ezért kell sok ember. A fiatalok lehet, hogy jobban alkalmazkodnak.

A katonákat meg nagyon könnyen áthelyezhetik lakóhelytől távolra, külszolgálatra is akár, bár azért vannak kérvényezési lehetőségek. De a munkahelyért bizony sokan vállalják a bentlakást és távollétet is.

Gondold át!

2009. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még valami. Bár csak lehet, hogy a kérdés apróbetűit értettem félre.

Tiszti suli van csak ma már katonáknak. A jelentkezőket külön képezik ki "középszintre".

Egy-két rendőri középszintű suli még lehet valahol az országban.

Szóval a szakmát tanulni kifejezetten főiskolán, egyetemen lehet.

2009. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!