Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is van a Star...

Szerintetek is van a Star Wars filmeknek egy kis ideológiai jelentősége?

Figyelt kérdés

Ott volt ugyebár a Galaktikus Birodalom, amelyben diktatúra, tekintélyelvű rendszer működött.

Szerintem ez a Harmadik Birodalmat, vagy a Szovjetuniót akarja ábrázolni, de inkább a Harmadik Birodalmat.


Ott volt a köztársaság, ami demokratikus volt, illetve multikulturális, mert mindenféle lény élt együtt az emberekkel.

Ezt mindig olyan ideálnak mutatták,harmónia, meg szép tájak.

A birodalomban viszont fegyelem, volt meg olyan különleges katonai öltözékek, csak úgy, mint a Harmadik Birodalomban



A köztársaság az USA-t, illetve a nyugatot akarta ábrázolni.



2013. nov. 22. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
És akkor a Jedi rend a zsidók lenének? Vagy, hogy?
2013. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van egy haverom, aki monarchista és Sith-szimpatizáns. Szerinte jóféle a Galaktikus Birodalom és le kellett számolni a Köztársasággal. :D
2013. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És még a rohamosztagosok is ott vannak.
2013. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
xD Jaj, mi lesz itt.
2013. nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem te vagy az első, akinek egy eszébe jut. Valamelyik dokumentumfilmes csatorna már csinált róla filmet. Meg a Gyűrűk ura-2. világháború párhuzamról is.
2013. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A rohamosztagosok menetelése is a Wehrmachtot szimbolizálja.
2013. nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez bennem is felmerült már. Darth Vader sisakja egy stilizált Wehrmacht rohamsisakra hasonlít. A sötét oldal tisztjei, ahogy mozognak, viselkednek nagyon nácisan hatnak. Zeneértő haverom állítja, hogy az sejtelmes induló szerű ritmus ami akkor hallható, mikor a "rosszak" közelednek, mikor Darth Vader felbukkanása előtt hallható az nagyon Wagner - szerű, de ezt én nem tudom megítélni, de azt tudjuk Wagner kinek volt a kedvence..

Aztán ott vannak a jedik jelmezei, gyakran jellegzetesen sivatagi körülményekhez való, köpönyegek, kendők, sálak, kaftánok, sok bolygó a történetben ilyen is, de hasonló lebernyegekben járnak sok közel - keleti országban ma is. Biztos van több más vonás is, nekem ezek jutottak eszembe.

Hangsúlyozom, ez csak ötlet, érdekesség, mit sem von le a filmek értékéből.

2013. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van áthallás, de szerintem nem tudatos, csak annyi, hogy leült Lucas gondolkodni, hogy "kéne nekem egy brutálgonosz antihős, mi legyen rá jellemző? Legyen mondjuk diktátor, ez jó, és legyen fajelméletes, mert az is igen gonosz dolog stb..."


Szóval szerintem a gonosz diktátor archetpípusához nyúlt vissza, amit persze Hitler jócskán befolyásolt.


De ezzel az erővel az Oroszlánkirályt is meg lehet nézni, amikor Zordon előtt masíroznak a hiénák.

2013. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Eredetileg ez egy mesés elemeket ötvöző film (a gonosz elrabolja a hercegnőt és a hős lovag megmenti) és akkor találni kellett egy aktuális gonoszt (III. Birodalom, SZU) de amint nőtt a franchise minden változott pl. a gonosz Galaktikus Birodalom=Ókori Róma (köztársaság -> császárság) a Szeparatisták=Szakadár lázadók, terroristák stb
2013. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!