Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az adományboltok...

Mit gondoltok az adományboltokról?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Hogy személyes de minimum követhető módon kell adni nem valami szervezetnek aki zsebre rakja. Annak kell adni akin segíteni akarunk és nem szervezeteknek.
2013. dec. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerinted aki üzemelteti az csak úgy szabadidejében van 8 órán át az adományboltban? Egyértelműen profit orientált...
2013. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hasonlóan vélekedek, de várok még válaszokat.
2013. dec. 6. 18:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon is jó ötlet. Az ingyenes "adományozásoknál" a fekák előre törnek, zsarolnak, mindent elvisznek. Itt minimális árat kérnek, így nem tud mindent elvinni. Ez az ár éppen arra elé, hogy az üzlet fennmaradjon. Rezsi stb.


Lényeg, hogy jelképes összegekért árulnak és a rászoruló hozzájut. Ide még jobb minőségű dolgokat fognak az emberek bevinni, mert "színvonalasabbnak" tűnik mint egy egyszerű adományozás, ahol aki kapja marja alapon megy minden.

2013. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valahol a rászorulónak egy kissé jobb érzést nyújthat, hogy nem elsődlegesen más ajándékából él vagy visel, hanem egy minimális összeget adott érte, amiért megdolgozott. Nem érzi magát annyira kitartottnak. Olcsón vásárolt a saját tárcájához képest is.
2013. dec. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát, elég baj, hogy egy csizmáért pl 3000 ft "jelképes" összeget merészelnek elkérni, amennyiért akár újat is vehet valahol.(Láttam egy műsorban, hogy annyiért vesztegették...).

Na és honnan tudjuk, hogy valóban rászorulóké lesz majd a bevétel?Ez tulajdonképp egy használt ruha üzlet, én nem látok különbséget csak annyit, hogy a tulajdonos így már ingyen jut a cuccokhoz, ellenben annyit kérhet érte, amennyit nem szégyell és ha nem tévedek, gomba módra fognak szaporodni ezek az üzletek.Persze nem a csóróbb rétegből vállalkozni vágyók indítják ezeket az üzleteket....

Finoman szólva, visszatetsző számomra, mikor a gazdagok, befolyásosabbak a jótékonyságra hivatkozva szeretnének még pár fillérhez jutni.

Hasonló a ruhacsere bolt...Beveszi az eladó a kiló ruhád 1000 Ft -ért, aztán eladja darabját 3000-ért.Szép az is!

2013. dec. 8. 15:36
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

"Hát, elég baj, hogy egy csizmáért pl 3000 ft "jelképes" összeget merészelnek elkérni"


Gazdagok sokat adnak be. Csak az a csizma lehet újonnan 50 000 Ft volt.

2013. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jobb mint ha nem adnának semmit vagy kidobná
2013. dec. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Látom, ez Magyarországon megint máshogy van. Én Angliában élek (Brighton), itt többféle adománybolt is van, némelyek a rászorulókra gyájtenek, mások az egészségügy egyes területeire. Itt jól működő rendszer, a megunt, de nem elrongyolódott ruhákat, könyveket, DVD-ket oda lehet vinni, és sok jó dolgot is lehet találni. Több adománybolt új dolgokat is árul, mint illatgyertyákat, bizsukat, és ez jól megfér a használt holmik mellett. Én szeretem, hoztam is már onnan, meg vittem is oda. És sokszor egészen klassz dolgokba lehet belefutni, például könyveknél nem csak angol nyelvű, hanem spanyol meg koreai, sőt, egyszer vettem egy magyar nyelvű mesekönyvet is. Amúgy itt ingyen veszik be a holmikat.
2020. júl. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!