Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Le mondanátok róla?

Le mondanátok róla?

Figyelt kérdés
Aki szerint a rezsicsökkentés hülyeség vagy egyáltalán nem tetszik vagy egyszerűen nem értenek egyet vele demonstrálhatnák úgy is hogy a saját megtakaríátsukat utalhatnák pl ide is: [link] Amíg ez nem lesz így jobb ha hallgatnak mert a megtakarítást ugyan úgy elteszik.
2013. dec. 16. 09:42
1 2
 1/18 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
Ha a rezsicsökkentés előtti árakon vásárolhatok a boltokban, áll az alku.
2013. dec. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 tetro ***** válasza:
46%
Kérdező mérhetetlenül demagóg vagy. Akinek nem tetszik, hogy a kormány az egyik zsebéből 20ezret kivesz, a másikba meg visszarak 2ezret, az kussoljon ha nem mond le a 2ezerről? Sajnos sokan ezt nem tehetik meg. Nevetséges vagy...
2013. dec. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
9%
Ez olyan mint a vizitdíj eltörlésekor. Sokan ágáltak - mellette. Akkor is azt mondtam, aki szerint kell vizitdíj, az adakozhat továbbra is - leteheti a 300 forintot a doki asztalára.
2013. dec. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Arra válaszoljatok amit kérdeztem felajánljátok a nemtetsző megtakarítást vagy nem. Miért olyan nehéz erre válaszolni?
2013. dec. 16. 10:11
 5/18 Andizsuzsi ***** válasza:
72%

"Miért olyan nehéz erre válaszolni?"


Azért, mert nem létező megtakarításról kellene dönteni. Amit ugyanis az egyik oldalon kaptam, azt a másikon elvették. Pl. a gáz árát nekem csökkentették, viszont az ipari gáz árát növelték, így pl. az élelmiszerárakban vastagon "vissazvevődik". Vagyis amit megtakarítok a gáz árán, azt elköltöm a boltban úgy, hogy nem veszek többet vagy jobb minőséget, mint a rezsicsökkentés előtt.

2013. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 tetro ***** válasza:
69%

10.11

tényleg ennyire egyszerű vagy? tényleg nem érted amit írtam? mit kellene felajánlani? a -18ezret? mondjuk szerintem az sokan felajánlanák az államnak, csak szerintem nem fogadnák el... :D

2013. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A sok ezer mellé amit lenyúltak tőlem, még azt az alamizsnát is ajánljam fel? Legyél boldog a rezsicsökkentéssel,de boltba minél kevesebbet járj ha tanácsolhatom!
2013. dec. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szóval nem, rendben.
2013. dec. 16. 10:42
 9/18 anonim ***** válasza:

A sok minimálbéres meg közmunkás munkavállalónak szerinted mennyi megtakaritása van,hogy abból még adakozzon is ???

Akinek meg lenne miből, az is inkább a bankban fialtatja a pénzét.

2013. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hajlandó vagy kínok között meghalni, vagy üsselek agyon azonnal? Ha erre azt válaszolod, nem kívánsz meghalni, inkább küzdesz, azt mondom, ne tedd, inkább a kérdésemre válaszolj. Ilyen a te hozzáállásod, mert azt szeretnéd hallani, amit gondolsz. Képzeld, mások másképp gondolják.


Ha használnád az eszed, sok egyéb mellett feltűnne, hogy valójában azt mondják: a rezsicsökkentés kivitelezése a hülyeség. Nem akarok belemenni, mert nem akarod érteni, inkább oda se figyelsz, nehogy világossá váljék. Egy szolgáltatásnak költsége van. Ha ehhez képest (és nem úgy általában!!!) sokkal drágább, akkor szabályozni kell a működést. Ha olcsóbb, akkor a szolgáltatás be fog csődölni. Ennek eldöntéshez adat kell! A Fidesznek ilyen adata nincs. Másnak se. De nem kiszámolni akarták, hanem hasra ütöttek. De még azt is sokféleképpen lehet!!! Például a gáz esetén. Ha átlag magyar vagy, fizetsz havonta a hozzávetőleg 160 köbméterért úgy húszezret. Ebből megtakaríthatsz - most már - négyezret. Ha igaz magyar (nagymenő) vagy, akkor az 1600 köbméterért fizetsz úgy kétszázezret. Telik rá abból a havi több millióból. Megtakarítasz így havi negyvenezret. Másnak nincs is ennyi jövedelme.

Az összes megtakarítás országos szinten valamennyi (nincs kedvem szorozgatni). Ha például azt mondanám, az olcsóbb gáz legyen a mostani 132 köbméter helyett 160, az ára 40%-kal kevesebb, a drágább meg maradjon, az összhatás azonos. Csak a szegény több, mint tízezret takarítana meg. A 132-ért nyolcat, a 160-ig terjedőért meg még legalább kettőt.

De te ebből nem részesedhetsz. Te - mint Fidesz rajongó - az ő módszeréért nyersz havi négyet, a többi - akinek tetszik az én módszerem - havi tízet. Ez így igazságos! Nemde?

2013. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!