Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Főiskolát végzett emberre azt...

Főiskolát végzett emberre azt mondják értelmiségi, de az OKJ-s képzés megszerzése milyen végzettségbe kategorizálható?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Álljunk meg egy pillanatra... Értelmiséginek lenni kicsit többet jelent, mint egy papírral rendelkezni. És ez sajnos most, az oktatás rendkívüli felhígulásával, ahol már szinte mindenkinek lehet diplomája, fokozottan igaz.


Az igaz, hogy az értelmiségiek diplomával rendelkeznek, de ezen felül egy értelmiségi széles körű érdeklődéssel és műveltséggel rendelkezik. Követi a napi híreket, járatos a hazai és a külföldi eseményekben, hozzá tud szólni politikai, kulturális, történelmi témákhoz. Igénye van a kulturált kikapcsolódáshoz, és önmagára is: választékosan beszél, gazdag a szókincse, helyesen kommunikál szóban és írásban egyaránt.

2009. nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

OKJ: Felsőfokú, de diplomát nem adó képzés.


Az első válaszolónak:

No és minek számít az, aki minden általad említett kritériumnak megfelel, de nincsen diplomája?

(Sokat olvas, nyelveket beszél, napi szinten tájékozódik a világ történéseiről, véleményt mond, gondolkodik, érvel, művelődik, érdeklik a művészetek, stb.)

2009. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tehát ha OKjt végeztem és megkérdezik milyen végzetségem van akkor....?
2009. nov. 24. 22:10
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Na ez a különbség az értelmiségi, meg a diplomás/OKJ-s, miegymás közt. Ott van két sorral feljebb, "felsőfkú, diplomát nem adó képzés", erre megkérdezed, hogy akkor milyen a végzettséged... Azt válaszold: felsőfokú. Csak azt ne mondd: értelmiségi.
2009. nov. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Helyesbítek:

OKJ: felsőfokú, de diplomát nem adó, SZAKIRÁNYÚ képzés.


Tehát a válasz helyesen: felsőfokú, szakirányú képzettséged van...

2009. nov. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
de van középfokú okj oklevél is!!!
2009. nov. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

23:12

Látom nagyon negatívan érintett, hogy megkérdeztem megint.Biztos egy világ omlott össze benned, na nem baj azért köszi neked is a választ.

2009. nov. 25. 09:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha ez felsőfokú,akkor nagyon alacsony a képzések színvonala mert én amikor okj vizsgára mentem, tanulás nélkül vizsgáztam. Abból a tudás anyagból ami 38 éve még ipari tanulóként közepes eredményre volt elég(igaz akkor sem tanultam)
2009. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!