Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Te jóváhagynál egy abszolút...

Te jóváhagynál egy abszolút monarchiát, aminek nem a vallás lenne a központja, ha?

Figyelt kérdés
ha cserébe élhetnéd az életedet úgy, hogy nem kell fizetni a gázért, villanyért, benzinért, de dolgoznod ugyan úgy kéne (max lehetne igényelni segélyt ha így sem élsz meg). Tehát nagyon jó életed lenne de el kellene viselned a tiltásokat: szabad sajtó nincs, internet nincs (vagy nagyon korlátozva van), az országból nem mehetsz ki, nincs gyülekezési jogod, nem tüntethetsz ha valami nem tetszik neked, soha nincs választás, betilthatnak különböző dolgokat a monarcha ami neki nem tetszik.
2013. dec. 25. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Kicsit kevered a dolgokat. A monarchiának semmi köze az itt leírtakhoz, ez a diktatórikus államok ismérve, kivéve a jólétet, lásd Észak-Korea. Na ott minden pontosan így van.
2013. dec. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kovpet ***** válasza:
100%
Hogy eladnám-e a gázszámláért az életem? Szerinted? :)
2013. dec. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
"Aki hajlandó feladni egy kis szabadságot, egy kis biztonságért, egyiket sem érdemli meg." - Benjamin Franklin
2013. dec. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de ennek mondjuk a monarchiához semmi köze sincs.

(Közelebb állna a rabszolgasághoz inkább...)

2013. dec. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mivel ha az idilli helyzeten változtat a vezetés, nem reklamálhatok, így nemigazán. Pontosan addig eszményi egy diktatúra amíg a vezetője mindenható. Ilyen tudtommal nem létezik, az eszményi diktatúra délibáb.


Az már egy érdekesebb filozófiai kérdés, hogy ennek a személynek a kezébe nyomjuk-e a hatalmat, de erre a Gyk által biztosított 15.000 karakter kevés lenne.

2013. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

Tehát olyasmi lenne, mint Szaúd-Arábia?


Én bevállalnám.

Végül is a jólét és a nép túlélése a legfontosabb.Felülírja a demokráciát meg a szabad sajtót és a hasonlókat.

2013. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a kormány, amelyik az emberek jogait ennyire korlátozza, az egyéb disznóságokra is képes. Ugyan már, ha az állampolgárokat teljesen ellenőrzik és korlátozzák, miért is lenne érdekelt a hatalom abban, hogy a polgárok jól éljenek???
2013. dec. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs internet? Hú bakker, akkor GYK se lesz, hogy ilyen kérdéseket fel lehessen tenni...


Oszt mi van, ha a király pont az én barátnőmön akarja elkezdeni az első éjszaka jogát? (Esetleg énrajtam, ezeknél a fejeseknél sose lehet tudni...)Vagy ha nem a király, akkor valamelyik minisztere. Én meg se külföldre nem mehetek, se tüntetést nem szervezhetek? Öncélú tiltások? Türkmenisztánban a fogorvosi kezeléseket találták betiltani, mert az ottani főnöknek ez volt a dilije. (Ott is ingyen van a gáz és a benzin, egyébként.)


Szerintem ez egy tré rendszer, amellyel csak a leghülyébb rabszolgák lennének elégedettek; de azok már most kiélhetik magukat, csak az ő kedvükért fölösleges egy ilyen rendszert bevezetni.

2013. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
olyanra gondoltam mint Szaud-Arábia csak a vallási fanatizmus nélkül.
2013. dec. 25. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!