Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lengyelország mennyiben...

Lengyelország mennyiben tehető szerinted felelőssé a második világháború kirobbanásáért 1939-ben?

Figyelt kérdés
Hitler jogos követeléseket támasztott a lengyelekkel szemben, okosabb lett volna azokat elfogadni. Nemde?

2014. jan. 1. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Hitler nem támasztott jogos követeléseket. És már korábban megszállt más országokat is, így valószínűsíthető, hogy Lengyelországgal sem érte volna be. Te meg menj tanulj egy kis történelmet mielőtt baromságokat beszélsz.
2014. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Jogos volt, ezt az angolok is elismerték, de nem ez volt a lényeg.

A cél Lengyelország felosztása, megsemmisítése volt, Hitler nem elégedett meg csak a korridor megszállásával, annektálásával.

Ha ennyinél megáll, akkor nem lett volna második világháború.

Ha a Szovjetunió megszállja a keleti, belaruszok, ukránok lakta részt, azt is rájuk hagyták volna.

2014. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Hitlernek semmiféle jogos követelése nem volt. Inkább szokjál le a kurucinforól való történelemtanulásról.
2014. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A jogosat úgy érti a kérdező, hogy történelmileg, etnikailag, gazdaságilag megalapozott (ahogy például az első bécsi döntéseket is jóváhagyták, amiben Szlovákia déli részét visszakapta Magyarország).

A korridor és Danzig követelése ezen szempontok alapján szerintem sokkal inkább jogos volt, mint 1938-ban a Szudéták Németországhoz csatolása, pedig azt az angolok, franciák, oroszok (a kényszer hatására még a csehek is) elismerték jogosnak és jóváhagyták, így a nemzetközi jognak is megfelelt.

2014. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Bár azon érdekes elgondolkodni, hogy ha Lengyelország is behódol Hitlernek, engedélyezi a népszavazást a vitatott területen (amit egyébként az angolok jóváhagytak) és átadja a követelt területeket Németországnak, akkor is lerohanta volna-e Németország.

Ebben nem vagyok biztos, de ha a Molotov-Ribbentrop-paktumra és az angolok gyengeségére gondolunk, akkor a válasz, hogy valószínű így is megtámadták volna.

2014. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Vegyétek figyelembe, hogy a Molotov-Ribbentrop paktumra már pár nappal a háború előtt került sor, amikorra a vita végképp elmérgesedett és ennek birtokában Hitler akkor már valóban Lengyelország teljes felszámolását tűzte ki célul.


De Hitler 1938 őszétől kezdve tárgyalt a lengyelekkel Danzig és a Korridor kérdésében és jó ideig békés megegyezésre törekedett Lengyelországgal. Legalábbis semmi nem utal ennek az ellenkezőjére.

2014. jan. 1. 19:14
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Igen, Hitler igazából nem is akart háborút. Pont ezért, nem is sodorta kvázi összeomlás szélére az országot, hiszen a nem létező hadiipara természetesen nem zsigerelte ki az országot a végsőkig - és ezért is volt, hogy a váratlan háborúban, ami őt teljesen meglepte, gazdaságilag rendkívül sokáig ki tudtak tartani...


Hitler baromira háborút akart. Számtalan terv volt pont erre ELŐKÉSZÍTVE, a villámháborúkon át a gazdaságig MINDEN erre épült. A hitleri gazdasági "csoda" háború nélkül éveken belül összeomlott volna (mint ahogy meg is tette végül, a bombázások csak gyorsítottak rajta), hiszen az ország gazdasága jóformán teljesen a hadiiparra állt rá - fosztogatás, megszállt országok nélkül addig sem húzták volna.


Nem csak azokat a tényeket kell ám nézni, amelyek tetszenek az elképzelésünknek...

2014. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ilyen egyértelmű, hogy Hitler mindenáron második világháborút akart.

Akkor nem lettek volna a hosszú tárgyalások, hanem egyszerűen csak meglepetésszerűen lerohanták volna Lengyelországot és Franciaországot. Szerintem a történelem, a háború előtti, alatti események azt mutatják, hogy Hitler nem akarta a totális háborút a nyugati nagyhatalmakkal és azok sem akarták Németországgal. A cél Európa vezető hatalmának létrehozása volt egyértelműen, de ez az őrült diktátor kép, aki a hadseregével le akarja igázni Európát és a világot nem igaz. Hitler a politikában, diplomáciában elég tehetséges, sikeres volt, viszont pocsék hadvezér volt, így az előbbi képességeii próbálta kamatoztatni.


Lengyelországra mindenképp sanyarú sors várt. Ha enged Németországnak, akkor sem biztos, hogy megmenekül és megőrizhette volna függetlenségét. Ha például Csehországot nézzük, azt is megszállta Németország és protektorátus, gyakorlatilag gyarmat lett. Ezért nem mert Lengyelország sem engedni, mert tudták, hogy akkor a nyugati nagyhatalmak is mindenben engednének Hitlernek.

2014. jan. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

19:37

"Hitler baromira háborút akart. "


Hitler adott esetben a háborús megoldástól sem riadt vissza.

2014. jan. 1. 20:05
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Hitlernek mindenféleképpen kellet a keleti élettér, ez volt az ideológiájának az alapja, tehát Lengyelországnak, a Balti államoknak és a Szovjetunió európai részének mindenáron német kézre kellett kerülnie.

Ez volt a leges-legfontosabb célkitűzése, minden más csak másodlagos volt. Tulajdonképpen ezt tekintete az életművének.


Véleményem szerint előtte csak azért tárgyalgatott, hogy a háború előtt a lehető legnagyobb darabot kapja meg Lengyelországból és így minél kedvezőbb feltételekkel tudjon indulni a Wehrmacht a lengyelek ellen.

2014. jan. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!