Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi nyugdíjra számíthat az...

Mennyi nyugdíjra számíthat az aki egész életében dolgozott de csak minimálbért kapott?

Figyelt kérdés
Nem olyan választ várok hogy keveset fog kapni hanem aki hasonló módon ment nyugdíjba az mennyit kap?
2014. jan. 3. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az kb 40 ezer forintot fog kapni.
2014. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40-50e Forint között.
2014. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez saját tapasztalat?
2014. jan. 3. 17:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Kb a bejelentett havi átlagfizetésed 87%-át (ha dolgoztál minimum 37 évet)
2014. jan. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor az hogy van mikor több a nyugdíj mint a fizetés volt?
2014. jan. 3. 18:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Nettó átlagfizetés 80-90%-a, igen tapasztalat, postás vagyok innen tudom.
2014. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. jan. 3. 19:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért kaphatsz többet, mert a nyugdíj számítás alapja a bruttó fizetésed (némi levonással) nem pedig a nettó (és ebből nem vonnak adót és járulékokat)

Ezenkívül az egész életedben keresett összeget veszik alapul, úgy, hogy minden évhez rendelnek egy szorzót, amivel felszorozzák az az évi fizudat. (Lehet hogy 30 évvel ezelőtt nem minimálbért kaptál) Ebből vesznek havi átlagot.

Minél több ledolgozott éved van annál nagyobb arányban kapod meg az így kiszámított összeget (25 év után 65% 37 év után....ha jól emlékszem 85%)

2014. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem azt rosszul tudod h a bruttó bérből kell számítani mert én úgy tudom h a nettót kell bele számolni.
2014. jan. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kicsit bonyolult, de ez a hivatalos.


"A nyugdíjszámításhoz az alapot az 1988. január 01-től a nyugdíjba vonulás napjáig kapott bruttó jövedelem képezi. Az kapott éves bruttó jövedelem azután csökkentésre kerül az adott évben aktuális személyi jövedelemadóval, majd a kapott összeget megszorozzák a valorizációs szorzóval. Az így kapott összeg képezi az adott évben figyelembe veendő ellátási alapot. Az ellátási alapok összege elosztásra kerül az osztószámmal. Ekkor kapjuk meg a napi átlagkeresetet, amelyet meg kell szorozni 365-tel, majd el kell osztani 12-vel, és megkapjuk a havi átlagkeresetet. Aki teljes öregségi nyugdíjra jogosult, az a havi átlagkeresetnek a 78,5 %-át kapja majd nyugdíjként.


Forrás: [link]

2014. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!