Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért szapulja a kivándorolt...

Miért szapulja a kivándorolt magyarok többsége az itthon maradtakat?

Figyelt kérdés
Teljesen normális, általam -eddig- intelligensnek tartott mérnökember, aki 12-ből 11 hónapot Nagy-Britanniában dolgozik, tegnap a beszélgetésünk során (többedmagunkkal voltunk) olyanokat vágott a fejünkhöz, hogy micsoda szar emberek vagyunk, amiért kiszolgáljuk ezt a rendszert. Meg ha nekünk jó rabszolgabérért dolgozni, akkor sose fog változni itthon semmi. Meg legyünk okosabbak az aljanépségnél, aki itthon él, és menjünk ki mis is. Régebben kollégák voltunk. Nekem ebből az jött le, hogy nagyon utálja kis hazánkat, meg az itt lakó embereket. Miért?

2014. jan. 4. 09:25
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez mást is felvet: miért az én hibám, vagy bármelyik más nem a fideszre szavazó átlagpolgáré, hogy mit csinál a kormányunk? Mi miért vagyunk sz.arháziak? Azért, mert kevésbé szerencsések, esetleg kevésbé érdeklődőek vagyunk nála? Nem akar szó szerint mindenki külföldön dolgozni, azért ott még talán nem tartunk.
2014. jan. 4. 09:28
 2/26 A kérdező kommentje:
Ja és ez csak a közelmúltból a legdurvább ilyen eset, van több is. Akit érdekel, leírom még mik a tapasztalataim ezzel kapcsolatban. Tényleg nagyon sok ember hazajár "téríteni", meg anyázni az itthon maradtakkal. :( nevetséges
2014. jan. 4. 09:30
 3/26 lindmayer ***** válasza:

mond az neki, hogy arra az egy hónapra se jöjjön vissza, maradjon addig is kint

azért teszik, mert megtehetik

2014. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ez nem általános. Vannak kint dolgozó ismerőseim, sőt két, már kint született svájci unokatestvérem.

Egyesek itthon nem voltak annyira sikeresek, mint amire számítottak, kimentek idegenbe dolgozni, és zavarja őket, ha valaki itthon is boldogul. Megtanultak egy nyelvet és azt hiszik az nagy dolog.

Nyugaton magasabb az életszínvonal kb. évtizedek óta. Ha valaki többet akar, többet vállal. Van akinek megéri, van akinek nem.

2014. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Node én nem kint született svájci unokatestvérekről beszélek, hanem itthonról kivándorolt, első generációs emberekről, akik direkt?? s%eggfejek az itthon maradtakkal.
2014. jan. 4. 10:03
 6/26 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem miért általánosítasz. Hallottál 2 ember (vagy 5-öt) aki így beszél, és máris azt írod, hogy "a kivándorolt magyarok többsége", pedig csak 2 (5) emberről van szó.


Akik így beszélnek, azok vagy így is gondolják, vagy önigazolást keresnek és ehhez kitalálnak egy hamis ideológiát.

2014. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Ennek szerintem kettős oka van. Az egyik, hogy ha tetszik, ha nem, Magyarország egy nyakig szarban ülő posztkommunista ország. Aki hosszabb-rövidebb időre kiköltözik, az megtapasztalja, hogy máshogy is lehet, vagy máshogy sokkal jobban lehet. A másik pedig, hogy sok kitelepülő az itt maradók egy része miatt menekül külföldre. Vagy ha eredetileg nem is, odakint egy gyökeresen más, emberibb hozzáállást tapasztal az itthoninál. Ha azért költöztek ki, mert elégedetlenek voltak az ország állapotával, a kinti állapotok megismerése után egyenesen csalódottak lesznek.
2014. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
# 6 Honnan veszed, hogy csak kettő, vagy öt kivándorolt ismerősöm van, aki mocskolódik?
2014. jan. 4. 12:36
 9/26 A kérdező kommentje:
Mert nem emlékszem, hogy számszerűsítettem volna. Attól még, hogy kiemeltem valakit, aki tényleg kirívóan viselkedett, nem csak egy ilyet ismerek.
2014. jan. 4. 12:37
 10/26 A kérdező kommentje:

# 7 Ezzel egyet is értek (a nyakig szarban ülő résszel), de ha már nekik bejött, miért járnak vissza a mi vérünket szívni? Most elnézést, ha bunkó lennék, azt mondhatnám neki: húzzál 'nyádba, ne itt dicsekedj a sikereiddel. Ne az én pofámba magyarázz, csak mert neked per pillanat jobb, mint nekem.


Szerintem eléggé igazam van ebben a dologban.

2014. jan. 4. 12:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!