Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ilyen nagy ellentét...

Miért van ilyen nagy ellentét a Budapesti és a vidéki emberek között?

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Mert a pesti ember bunkó, a vidéki meg bunkó
2014. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Indulhat a fight! :)
2014. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Mert Budapesten nagy a liberalizmus, vidéken meg nem.


Ugyebár, ha elkezdesz magyarázni a rejtett erőforrások tevékenységéről, akkor egyből rasszistának titulálnak, meg téged állítanak be rossznak.

Pesti panellakóknak általában fogalma sincs, hogy mi folyik vidéken.


Mi vidékről költöztünk fel Budapestre.

Én így tapasztaltam.Jóval hiszékenyebbek az emberek itt, mint vidéken.

2014. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Én Budapesten élek, a család meg vidéken, és semmi ellentét nincs köztünk.
2014. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Mert elkerülhetetlenek a kulturális különbségekből fakadó sztereotípiák, főleg, ha ismeretlenek között születnek.


Én rég leszoktam arról, hogy például megpróbáljam elmagyarázni a vidéki, idős anyukámnak, hogy mennyire jó vietnámit ettem, aztán milyen jó alternatív színházi darabot néztem és utána milyen fasza kézműves söröket ittam a releváns helyeken, mert egyszerűen nem tudja felfogni, hogy ezekben mi lehet az élvezetes.

2014. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Pontosítok. A budapesti és vidéki buta emberek között van ellentét. Meg a budapesti és budapesti, vidéki és vidéki buta emberek között. A többiek között nincs ellentét. Lehet, hogy nem értenek egyet mindenben, de ez nem ellentét, hiszen szinte mindent többféleképpen is meg lehet csinálni.

Budapest és vidék (nem az ember) között van érdekellentét, mert torz a munkamegosztás. De ezen lehet segíteni.

2014. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Azért a kultúra Nem a vietnámi kaja ! Nagyon sok vidéki kulturáltabb, mint a pestiek.

A pestiek többsége egyszerűen lenézi a vidékieket.

2014. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Már a 19-20 században is, aki Budapesten lakott, abban volt egy kis felsőbbrendűség.
2014. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Egészen egyszerű a válasz, ami benne van a kérdésben.

Budapest világváros, amely státusza a XIX. század végétől datálódik és a kommunizmus idején ez nem teljesedhetett ki, de a 2000-es évekre a város újra visszanyerte ezt az ellentmondásos megítélésű helyét.

Tudjuk, hogy a vidék - sőt lejjebb menve: a falu - mindig is archaikusabb volt a városoknál, mindig is ragaszkodott az íratlanhoz az írottal szemben, a hagyományhoz a törvénnyel szemben, a megszokotthoz a "mással" szemben.

Ennyi a különbség. A vidéki emberek jobban figyelnek egymásra, megértőbbek a másik problémái iránt (ez megfigyelhető a frissen Bp-re költöző vidékieknél is), mert sokkal kisebb közösségben szocializálódtak, ahol mindenki ismer mindenkit. Budapesten meg járkálhatsz úgy a városban évekig, hogy nem látod kétszer ugyanazt az embert.

Megvannak Budapestnek is az előnyei is és szépségei én nem is ezt vitatom, de az is vitathatatlan, hogy az területileg ugyan tud gyarapodni, de már egy befejezett civilizáció végső pontja. Ahogy Európa nagy metropoliszai. Már csak területileg tud gyarapodni.

2014. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Noss főleg a centralizáltság miatt van nagy kagyvasz. A pestiek közül nem mindenki született pesten. Rengetegen csak a munka miatt mentek oda.

Az hogy egy központú az ország nagyban befolyásolja hogy munkalehetőségek is szinte csak ott vannak.

A pestieket nem érdekli a másik ember gyakorlatilag tudomást sem vesznek egymásról. Semmivel sem műveltebbek inkább érzéketlenek. Nem feltétlenül bunkók mert vidéken a kocsmákban ugyanúgy rengeteg a bunkó de pesten valahogy érzéketlenebbek. Vidéken megvan az a nyomás hogy ha rosszat teszel kiközösítenek. Pl megcsalások stb. pesten jóval egyszerűbb megúszni.

Az elhidegült robotoló csinovnyikok tökéletes sztereotípiája egyértelműen pesten él. Persze mivel ott van minden így a művelt emberek is ott vannak de ezért nem jó a centralizált rendszer mert egyszerűen mindent bezsúfol egy helyre.

2014. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!