Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem egészen értem ezeket a...

Nem egészen értem ezeket a dolgokat, de ha Kanada is az angolokhoz tart (vagyis a királynő), akkor ott miért nem közlekednek a bal oldalon?

Figyelt kérdés

2014. jan. 13. 16:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a a királynő t, hogy hozzá tart Kanada is, Ausztráliával együtt, nem?
2014. jan. 13. 16:33
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak éppen külön független országok.
2014. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
semmi közük már hozzájuk. csak néhány volt gyarmat van jobboldalin (pl Hongkong is, ami már Kína része)
2014. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azaz baloldalin, na.
2014. jan. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 rémuralom ***** válasza:
A jobb oldali közlekedésről nem annyira a királynőmánia, mint inkább praktikus okok döntöttek. Feltehetőleg déli szomszédjuk hatása van mögötte: egyrészt nagy macera lett volna azon a borzasztó hosszú határszakaszon mindenütt úgy építeni az utakat, hogy alkalmasak legyenek a tömeges egyidejű sávváltásra, másrészt a kanadaiak nagy számban használnak amerikai autókat a kezdetektől fogva, azoknak pedig bal oldalt van a kormányuk, jobb oldali vezetésre tervezve.
2014. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem
2014. jan. 15. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Már nem gyarmat!!!
2014. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kanada és Ausztrália a Brit Nemzetközösség tagja azaz a mindenkori brit király/királynő az érintett országok uralkodói.
2014. febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!