Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mégis mi történt Magyarországg...

Mégis mi történt Magyarországgal az elmúlt 200 évben?

Figyelt kérdés

Előre elnézést, nem vagyok nagyon jártas ebben a témában, még csak 16 vagyok és az itt lévők biztosan többet tudnak.

Szóval mi is történt itt az elmúlt 200-300 évben? Politikailag, gazdaságiailag 0-án vagyunk, semmit nem éri meg bányászni, termeszteni, felhasználni.

Behívtuk az osztrákokat a törökök ellen, akik beolvasztottak minket ( O-m. monarchia ) és mi semmit nem tehettünk, ránk erőltettek mindent. I. vh.: minket büntettek nem az osztrákokat, őket csak a monarchia felbontása zavarta meg. II. vh.: a németek oldalán álltunk, mert reméltük, hogy a segítségükkel visszaszerezhetjük a területeket, nyerni átszódott a háború a központiak szemszögéből, de jöttek a szovjetek ( Budapest ostroma, Szálasiék ), és hogy látszódott, hogy Németo. elbukik, mégsem követtük az olasz példát. ( Átálni az utolsó pillanatban az antant hatalomhoz ). Ezután a szovjetek maradtak itt, kommunizmus, rendszerváltás és itt tartunk. Kb. sehol.

Most mint mondtam semmit nem éri meg bányászni, fejleszteni, meg azt sem, amiből sok van ( pl. geotermál energia, termál víz ).

Akkor mégis mikor fog javulni minden?

Egyébként nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek, de légyszíves válaszoljatok a kérdésre is.



2014. jan. 19. 19:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Minden nemzetnek van fénypontja és mélypontja.

A mi fénypontunk talán Mátyás király idejében volt.


Jelenleg mélyponton van az ország, több, mint 100 éve.

Hogy újra feltámad-e azt nem tudni, az esély nem sok.De, a remény hal meg utoljára.

2014. jan. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:

Nem az elmúlt 200 évben, hanem kb az 1400-as évek vége óta lefelé ívelünk.

A legnagyobb baj az, hogy a vezetők mindig a személyes érdekeiket tartották szem előtt.

A törökök ellen nem küldtek katonát (holott ez a feladatuk háborúban), inkább az izgatta őket, hogy mi lesz a terméssel a földeken.

Ma meg úgy néz ki, hogy felvesznek egy 3000 milliárdos kölcsönt az atomerőmű modernizálására és annak a pénznek a nagy része szépen eltűnik majd a zsebekben. Politikus, cég vezér, alvállalkozó, stb... Csak megjegyzem, hogy ebből a pénzből kétszer el lehetne készíteni a Csalagutat Anglia és Franciaország között, de nem, nekünk a kib...ott Paksra kell. Régen is mi volt: féltették a földeket, meg a nemesi címeket(mai néven a hivataljukat) aztán inkább becsicskultak az osztrákoknak, csak nehogy a habzsidőzsinek vége legyen.

2014. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Az országot meg hadd szipolyozzák. Nem számít, hogy nincs ipar, a lényeg, hogy nekem futja kiskirályként élni. Na ez itt a baj.
2014. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
10%

az történt kedves kérdező, hogy a baloldal mindig tönkretette az országot az elmúlt 200 évben, az idegenszívű baloldal folyamatosan elárulta az ország érdekeit, tönkretettek mindent, mai napig a magyar nép ellenségeivel tartanak és úgy is beszélnek mint az ellenség!

csak akkor lesz esély a felemelekdésre, ha a fidesz-kdnp keresztény-konzervatív-jobboldali kormány Orbán Viktor miniszterlnökúr vezetésével még marad jó sokáig!

a kommunisták kiszolgáltatnának mindenkit az eu-nek, usa-nak, imf-nek, bankoknak, multiknak, az antantnak! ezt, aki magyar hazafi nem hagyhatja!

2014. jan. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:

4-es!


I'm not sure if ez szarkazmus or ennyire hülye vagy. Melyik a kettő közül?

2014. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
7%

utolsó, ez nem szarkazmus és nem is vagyok hülye, ez a színtiszta igazság, amit leírtam!

tudom, hogy fáj az igazság nektek, de a vörös köd elborította az agyatokat, így csak sajnálni tudlak titeket!

2014. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Na-na-na. Ezt a modern politikát inkább hagyjuk. Mindegyik ugyanaz, hazudik és nem segít. Sz@r és sz@r közül a jobbik sz@rt választjuk, de ennyi.
2014. jan. 19. 21:03
 8/24 A kérdező kommentje:

Na-na-na. Ezt a modern politikát inkább hagyjuk. Mindegyik ugyanaz, hazudik és nem segít. Sz@r és sz@r közül a jobbik sz@rt választjuk, de ennyi.

Ezt írtam az előbb. Vacak a telefonom.

2014. jan. 19. 21:04
 9/24 A kérdező kommentje:

valamiért nem engedi kiírni.

Na-na. Ezt inkább hagyjuk. Mindegyik ugyanaz, hazudik és nem segít. Sz@r és sz@r közül a jobbik sz@rt választjuk, de ennyi.

2014. jan. 19. 21:10
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
tudod kérdező, a modern politika összefügg a régivel, most is ugyanaz megy, a nép érdekeket védő politkusok harcolnak az internacionalisták ellen! minden mindennel összefügg, 100 éve is emg 200 éve is ez volt! most is ez a képlet, csak mindig másak a nevek!
2014. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!