Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a német megszáll...

Mit gondoltok a német megszállás emlékművének a szobortervéről?

Figyelt kérdés

[link]


A szobor kb a közepén látható:

[link]


Én egész másra számítottam.

Azt hittem, hogy valami betonkockákat fognak odarakni vagy olyan csúf építményt, mint az XIV. kerületben a vaskefe.



2014. jan. 20. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem tisztán mint művészi kompozíció tetszik. Eléggé elvont, nem túl szájbarágós, ugyanakkor a szimbólumrendszere mégis eléggé érthetően utal a tárgyára.


Jelzem, hogy nekem a vaskefe is bejön, mint modern, szimbólikus alkotás, bár értem azokat a kifogásokat is, hogy az alkotás nem utal eléggé az eseményre.


Nekem inkább az a bajom ezzel az egésszel, hogy az emlékműveket nem az államhatalomnak kellene felülről a népre oktrojálni, ahogy tették ezt a kommunista rendszerben és teszik most a FIDESZ-rendszerben is, hanem annak és akkor kellene emlékművet állítani, aki vagy ami esetében és amikor erre kifejezett, össznépi igény van. Ez általában nagy történelmi események, forradalmak, kataklizmák után van. Pl. az 1. világháborút követően ilyen népi igény volt a korábban soha nem tapasztalt, szokatlan nagy háború áldozatai emlékének megörökítésére. Akkoriban szinte minden településen csináltak is többé-kevésbé spontán világháborús emlékműveket. De itt és most mi indokolja szűk 3 hónapon belül a német megszállás emlékművének felállítását? Erős a gyanúm, hogy ez a FIDESZ manipulációs gépezetének a része, az új ideológiájukat akarják ezzel is sújkolni.

2014. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Emlékművet kell állítani az üres komor közterületekre, nem a pusztába 2kilométerenként stadiont. Viszont az bosszantó hogy a zsidók ebbe is belekötnek, jobban tennék ha mélyen hallgatnának, hisz nem nekik épül :D

21/F

2014. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi akar ez lenni a képen?
2014. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, a csókosoknak, kivitelezőknek telni fog a zsebük!
2014. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Majd a színesfémtolvajok megoldják a kérdést!
2014. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem elég rondának tűnik, és elég elvont is. Nehéz eldönteni, hogy tulajdonképpen mit akar ábrázolni. Azonfelül felesleges dolognak tartom.
2014. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!