Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan tudják bemérni egy...

Hogyan tudják bemérni egy légfegyver erejét?

Figyelt kérdés
Pl.: Felnyom a szomszéd, mert őt zavarja, hogy néha csattogok a légpuskával.

2014. jan. 23. 01:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Hangszintmérővel bemérhetik, hogy milyen hangosan lövöldözöl, de a csendháborítás tényállásához még az se kell.
2014. jan. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csattogsz?

Hangosabbat fingok, nevetséges.

2014. jan. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudják bemérni egy légfegyver erejét?"


Végtelen egyszerü! megmérik a becsapódó lövedék becsapódási erejét. ennyi.

2014. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2: Na ja. De őt zavarja. Engem meg az, hogy leskelődik mikor köze nincs hozzá.


3: Köszi. Nem vagyok fegyverszakértő, így már értem :)

2014. jan. 23. 10:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne a szomszéd házfala felé lövöldözz, és ha 7kjoule alatti a légpuskád ereje, fel is jelenthet nyugodtan... Nemfog elérni vele semmit, maximum annyit, hogy kiküldik neki a rendőrségi kiszállás árát.
2014. jan. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kovpet ***** válasza:

Dehogy a becsapódó lövedéket mérik meg.

Egyrészt azt marha nehéz (drága) lenne, másrészt a torkolati energia számít, nem a becsapódási.


Igazából úgy csinálják, hogy megmérik a lövedék sebességét a torkolatnál és kiszámolják az energiát. Gugli: chrony.


Otthon jogszerű gyakorolni, ha betartod a biztonsági szabályokat és nem zavarsz mást. Jelen esetben zavarsz.

Ha összeveszel a szomszéddal, akkor abból semmi jó nem származik. Miért nem beszéled meg vele, hogy mikor gyakorolsz? Akkor tudja, hogy egy órát csatt-csatt lesz és ha pont nem alszik, akkor ezzel együtt tud élni, gondolom.


Amúgy, ha 7,5J fölött van a flinta, akkor az nem ejnye-bejnye, hanem 2-8 év börtön, mert lőfegyvernek számít jogilag. Tehát jogilag egy kategória egy Gepárddal vagy egy Kalasnyikovval. Tehát ha kétségeid vannak, akkor ne hagyd, hogy idáig fajuljon a dolog, mert nagy a tét.

2014. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kovpet ***** válasza:
Pololi Béla: nem kilojoule, csak joule :)
2014. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a helyesbítést, gyorsan írtam. A legutóbbi fegyverviselési engedélykérelmen is fel volt tüntetve, ezért emlékszem rá, homályosan. :)
2014. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Emberi időben szoktam "lődözni", és nem feléjük. Sőt, képtelenség is lenne hozzájuk lövöldözni, mivel a ház úgymond háttal van nekünk, és az egész portát letakarja a kialakítása végett.


Ennyi miatt fáradoznának a rendőrök? Hát... Vannak kétségeim azért. Jobb dolguk is akad ettől mint holmi légpuskával szórakozni.

2014. jan. 23. 14:18
 10/11 kovpet ***** válasza:
100%

"Jobb dolguk is akad ettől mint holmi légpuskával szórakozni."


Mint írtam, hamar börtön lehet ebből, nem kis súlyú a dolog. És amilyen most a fegyverellenesség, simán kimegy a TEK is akár és berúgja az ajtót. :) Főleg, ha a kedves szomszéd azt mondja, hogy lövöldözik a szomszéd, azt nem említi, hogy csak légpuskával...

2014. jan. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!