Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a MÁV-Start és...

Mi a különbség a MÁV-Start és a H-Start között?

Figyelt kérdés

Meg mondom őszintén, hogy nem tudom. Viszont! Nekem volna ezzel kapcsolatban egy elképzelésem, csak azt nem tudom, hogy az elméletem butaság-e!

Az elméletem az volna, hogy lényegében mind a kettőnek van köze egymáshoz. Csak azért van két féle név föl tüntetve, hol az egyik hol a másik, mert a MÁV-start teljesen állami részvény tulajdonban van; Még a H-Start félig maszek, félig állami! Vagy 90 százalékban maszek, 10 százalékban meg állami! Különben meg mi értelme van két féle névvel föltüntetni vonatokat? Én nem vagyok vasutas, viszont érdekel a magyar vasút sorsa.


2014. febr. 10. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
A vasúti kocsik oldalára fel szokták festeni többek között az üzemeltető vasúttársaság megjelölését is. Ez itt, Európában egy 1-2 karakteres országkódból és egy nem tudom, hány karakteres (talán 3-5?) társaságkódból áll. A "H-START" felfestés a MÁV-Start-ot jelöli (pl. az ÖBB-é, ha érdekel: A-ÖBB). Nincs szó ilyen-olyan "maszek" cégről, titkolózásról.
2014. febr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A teherkocsikon szerepel a H (magyar kocsik), H-Start, mint szervezet nem létezik.
2014. febr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!