Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nektek már nincs elegetek...

Nektek már nincs elegetek ebből a turáni átokból, magyar mentalitásból, "dögöljön meg a szomszéd tehene is" gondolkodásból?

Figyelt kérdés

Az emberek mintha élveznék a fröcsögést, viszálykodást és széthúzást, ellenségeskedést. Legyen ez akár Fidesz-Mszp, szakmunkás-diplomás, budapesti-vidéki, gazdag-szegény ellentét, vagy bármi.


Mindenki szidja a rendszert (van miért), de nem lenne már az elég haladás, ha az emberek kilőnék a fejükből a mentalitást és sokkal összetartóbbak lennének saját környezetükben mondjuk? Ha például az átlag munkahelyeken nem az lenne, hogy "Aki alattam van, azt minél jobban eltaposom, aki felettem, arra minél jobban irigykedek és szidom mint a bokrot", hanem egymás segítésével sokkal kényelmesebben és hamarabb megoldanánk a problémákat, akik felettünk vannak pedig példaképek lehetnének, hogy mi is azt érjük el, amit a másik (kivéve, ha ő is egy bunkó a fenti gondolkodás miatt)?


Ott telt be nálam a pohár, amikor egy cikket olvastam Árvai Péterről, a Prezi cég magyar vállalkozójáról, hogy USA-ban szoftvereit ingyenessé tette számos oktatási intézmény számára 100 millió dollár értékben. Erre elkezdik a kommentelők betámadni, hogy "Miért nem a magyar oktatásba pumpálja a pénzt ez a zsidó?", "Ez felér egy hazaárulással", "Húzzon el az országunkból".


1. A Prezi cég hivatalosan Kaliforniában van bejegyezve. Magyarországon szétszivatták volna különböző kismillió adóval és vagyonosodási vizsgálatokkal.


2. Nem pénzt pumpált, hanem terméküket tette ingyenessé USA-beli oktatási intézmények számára. Ezeknek az értéke kerül annyiba.


3. Ha mégis ide "pumpált" volna pénzt, akkor az valahogy legurult volna mások zsebébe vagy focistadionokra. Magyarországon nincs ilyen kezdeményezés, mint a ConnectED, de azért vannak helyettük emelt számú erkölcs és hittanórák, valamint érettségi előtt kötelező önkéntes ingyenmunkák, ami még kimondva is egy hatalmas paradox.


4. Európában is tervezik ezt a kezdeményezést.


Szóval ezt nem értem. Ezt emberek titokban élvezik? Így élik ki frusztrációjukat?


2014. márc. 2. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

nekem néhány magyar öngyűlöletéből van elegem. Szerinted máshol nincsenek ellentétek a szakmunkás-diplomás között, meg a nagyvárosi-vidéki között (főleg gazdag-szegény között)?


"3. Ha mégis ide "pumpált" volna pénzt, akkor az valahogy legurult volna mások zsebébe vagy focistadionokra. "


Ez a pont csöppet ellentmondás a kérdésed többi részével, nem? :D Tehát azt mondod, hogy magyarországon nem érdemes "pumpálni", mert korrupt szarok vagyunk? Akkor mi is ez a szöveg az összetartásról a saját környezetünkben?

2014. márc. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az antimagyarokból van elegem.
2014. márc. 2. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Óh, ez egyáltalán nem ajándék a Prezi részéről, hanem egy hatalmas befektetés. Minél gyakrabban találkoznak a fiatalok egy eszközzel, azt annál szívesebben használják később. És ehhez fognak igazodni a cégek is, akik majd megveszik a Prezit, mert mindenki ért majd hozzá, ez a fajta tudás nem drága, így spórolnak végső soron. Ugyanezt csinálja a Microsoft és valamennyire az Oracle is. A magyarországi egyetemek többségén, ahol van informatikai kar/szak, ott ingyenesen elérhető minden MS termék: az összes Windows, Office, SQL, developer network tagság, stb. csak tanuljon meg rá a szerencsétlen programozni, legyen minél általánosabb tudás az ő termékük, ezáltal a cégek már pénzért fogják megvenni.
2014. márc. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs itt semmilyen átok, csak olyan politikusok, akik évek óta ezen a széthúzáson dolgoznak. Konkrétan 1998 óta tapasztalom ezt ipari méretekben és egyre rosszabb, egyre durvább, egyre élhetetlenebb ez az ország ez miatt.

Nem élvezik az emberek, csak gondolatok helyett az indulatok játsszák a főszerepet. Kőkemény pszichológia.

2014. márc. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Igen egyszerű a válasz, amit az előttem szólók is remekül illusztrálnak: a magyar fejek ragadtak meg úgy 1920. június 4-ben és csak ordibálva dühöngenek azon, hogy a világ azóta is forog tovább.


Azért dühíti az embereket a Prezi sikere, mert az nemzetközi és a tulajdonosának sem kizárólag Magyarország, hanem az egész világ a játszótere.


Az ilyen köpködők el nem tudják képzelni, hogy valaha Kaliforniába jussanak, vagy azt, hogy akármiben sikeresek legyenek önerőből. Az ilyen ordibálók a világ legszervilisebb gondolkodású emberei, akik ugyan dühöngenek, hogy a politikusok így tették tönkre az életét meg a multik amúgy, de magától egy centit nem tolta volna előre a szekerét az életében. Aki megelégszik azzal, hogy ugyanazt a munkát végezze, mint a dédapja, ne lepődjön meg, hogy szarabbul él, mint az, mert 80 év alatt igencsak megváltozik a világ, nem csak a korunkban, hanem mindig.


Annak a bevallása, hogy "JÉ, talán a saját életem folyásáért egy jó 80%-ban én vagyok a felelős és csak 20%-ban külső faktorok" igen erős gerincet és saját magunkkal szembenézést igényel. Más szóval az nehéz.


Ami könnyű az a zsidózás, antimagyarozás és társai. Amikor egy ködös, alig körülírható csoportra lehet ráverni minden bajunkat, gondunkat, ezzel effektíve felmentve magunkat a felelősség alól és a kényelmes ártatlan áldozat szerepébe tutujgatva önmagunkat.


Ez nem csak magyar sajátosság, de kétségtelen, hogy nálunk NAGYON erősen jelen van, talán Európában a legerősebben. Olyan szintű elkeseredéssel, mint az antimagyarozó kétbitesek között látok én csak a világ legfejletlenebb országaiban találkoztam, ahol tényleg vályogkunyhóban élnek az emberek minden nélkül. Na nekik tényleg nincs nagy reményük a kitörésre, de még ők is sokkal boldogabban éltek, mint a magyarok.


Mi pont ilyen kvantumállapotban vagyunk épp, hogy látjuk, hogy mennyivel jobban is élhetnénk, tehát vágyunk arra, viszont igen sok munka és őszinteség árán érhetnénk csak el, arra meg húzzuk a szánkat. Kapjanak el minden adócsalót, de azért az maradjon természetes, hogy a piacon meg a szerelőtől számla nélkül kapjuk meg a szolgáltatást, ez a magyar gondolkodás.


Javuljon meg mindenki más, és amikor mindenki más megjavult, akkor én titokban tovább csinálhatom az apró negatív cselekedeteimet, úgyse fogja észrevenni senki a sok jóban.

2014. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!