Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Házon kívül, cigány riport....

Házon kívül, cigány riport. Vélemények?

Figyelt kérdés

Látta valaki a házon kívül mai (2009.12.18.) adását?

Egy borsodi romák lakta faluba ment le, egy pesti tanulócsoport.

Vajon lemernének menni úgyis, hogy nincs ott a kamera, netán egyedül? Vajon nem támadnák meg őket?

Megváltozott az előítéletük egy látogatás alkalmával, nem tudom én bármikor találkozok cigányokkal, csak erősödik, pedig már alig van hova.

Mi a véleményetek erről a riportról.


2009. dec. 17. 23:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Tizenhetedike van. Kérdezték tőlük, hogy van e cigány az osztályban, egyiknek se volt. Ezek jómódú gyerekek voltak, akik csak hírből ismerték a cigányokat. Semmi extra nem volt a riportban, szétmosták az agyukat. Kamera nélkül a kislányok tuti meglettek volna erőszakolva, a srácok meg befogva csicskának. Amikor sajnáltatni kell magukat, akkor rendszerint szelídnek tűnnek ezek a tetvek.
2009. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Maximálisan így van.

Leszögezem nem vagyok Jobbikos, de a cigányokat nem komálom.

2009. dec. 17. 23:51
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Hát én sajnos nem láttam, de muszáj lesz bepótolnom mindenképp, én csak olvastam róla a minap egy cikket. Én itt lakom, szóval... Azért nem támadnak be senkit csak úgy, de azért figyelni kell. Gondolom nem változott meg egycsapásra minden. Gondolom úgy adták elő, hogy szegény rossz sorsban élő cigány gyerekek meg cigány szülők és milyen rossz lehet nekik a putriba. Szóval amit láttál ne hidd el, mert nem úgy, de gondolom te is sejted mi van a háttér mögött...
2009. dec. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
És az, hogy ő a putriban él én arról személy szerint nem tehetek. Az önkormányzat felhúzta a házakat puszira a telepre, földet is adtak nekik, hogy műveljék. Ehelyett lett az, hogy lelakták a házat teljesen. A földet lusta művelni. Dolgozni, suliba járni meg büdös neki. Arról sem tehetek, hogy a gyerek koszosan, tetvesen, ápolatlanul, hiányos ruházattal közlekednek az iskolába. Ez mind csak hozzáállás kérdése. Régen nekünk se volt víz a lakásba, még is mindig tiszták voltunk mert megoldottuk. A nulláról induló szüleim, miért tudtak maguk köré felépíteni egy teljes normális hétköznapi életet? Szerencse? Nem! Csupán emberként viselkedtek. na de lesz ez még másképp...
2009. dec. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A riportban azt mondták.

Hogy le akarták csukni az egyik 5 gyerekes apát, mert lopta az áramot.

Na most ez úgy adták elő, mintha csoda lenne. Bűnös, tolvaj! Ha magyar ember lopná így, egyből jönne a meghurcolás.

2009. dec. 18. 00:13
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ebből volt is hír még régebben. Azt hiszem, még a köztársasági elnöknek is írtak egy levelet a kegyelemért. Ott ez bevett szokás, hogy lopják az áramot, mivel kikötötték sok helyen a telepen. Így van, ha magyar csinálná akkor meghurcolnák. Na de ez egy darabig még nem fog változni. Én már valahogy fel sem veszem ezeket. Teljesen kívülállóként kezelem már őket. Már fel sem veszem amit kiabálnak utánam, ha nem adok cigit nekik, inkább elküldöm őket melegebb éghajlatra, aztán valahogy senki sem teszi azt amit beszél, mikor ott állok előtte, hogy akkor tessék itt vagyok. Sokan meghunyászkodnak ezt meg kihasználják és náluk már alap a fenyítés.
2009. dec. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
az rtl-től nem lehet mást várni a sztojka gyereket is,hogy mosdatták szinte áldozat volt szegény bodzaszedő,aki egy nap bejelentett munkahely nélkül 10 millás bmw vel járt és dupla annyiért épitetett házat.Az apeh meg sz.a.rik rá no comment.a riportra vissza ez nem előítélet hanem tapasztalat ami van ha megmar egy kígyó akkor legközelebb levágom a fejét mielőtt közel engedném,és már sok kígyó próbált megmarni.Azt meg,hogy a rendes munkába járó adófizető cigányok mindennél jobban utálják a "putris" cigányokat meg sem merik említeni sehol.
2009. dec. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Na, megnéztem a riportot, hát kész vicc :D A gimis "gyerekeknek" így se lett nagyobb rálátásuk a dolgokra, csak azt hitették el, hogy mennyire lehet vezetni az embereket és hogy mennyire lehet a semmiről beszélni... És most is miről szólt az egész dolog, hogy nyomorognak, meg előítéletek vannak az emberekben. Arról meg semmi, hogy mi miért is van... Annyira meseszerű az egész, a háttérben meg nincs semmi, fel van építve az egész, hogy legyen hírértéke, közbe meg haza mennek pestre a középsulisok és két napra rá elfelejtik az egészet és tovább élik a saját kis papucsállatka életüket. Ők boldogabban alszanak ettől, mi meg továbbra is ugyan ott vagyunk ahonnan elkezdtük. Szóval a sz@rnak egy pofon. Millió mondatot lehetne erről írni, de ettől nem lesz jobb... off
2009. dec. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Vannak köztük normális, becsületes emberek, de akit már kaptak el cigányok az úton a semmiért, akitől már vették el a pénzt, tízórait az iskolában, akinek minden hónapban bedobják az ablakát, akit szidalmaznak ok nélkül, az már ha meglát egyet összekapódik a gyomra, és csak akkor volna nyugodt, ha 100 km-es körzetben egy se lenne. Nem semmiért fogynak el a diákok bizonyos iskolákból, egyes környékről a normális emberek. Szóval aki már beszerezte a negatív tapasztalatokat, annak ez csak duma, könnyű a pesti szdsz-es diákokat kábítani, akik soha nem laktak köztük, fogalmuk sincs milyen terror alatt tartják a többi embert. Van aki már azért is belédköt,ha ránézel. Mindenesetre engem ár nem tudnak megetetni ostoba kampány műsorokkal.
2009. dec. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%
Első voltam. Természetesen senki sem veszi be ezt a rizsát, de ezzel is szítják a tüzet. Ez az érdekük, hogy az ország egy része felháborodjon, róluk nyugodtan lehet cikkezni külföldön, hogy mekkora rasszista bunkó is ez a nép. Na meg, ha sokáig ismételgetnek egy hazugságot, akkor előbb utóbb igazságnak fognak tűnni. Az átlagember az a vélemény felé hajlik, amit a legtöbb felől hall. Nagy bajok lesznek itt.
2009. dec. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!