Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Első szavazó vagyok. Ha van...

Első szavazó vagyok. Ha van állandó lakcímem illetve bejelentett tartózkodási helyem akkor hova kell mennem szavazni? Kapok valami papírt iratot postán, amit el kell vinnem magammal a szavazásra?

Figyelt kérdés

Vagy egyszerűen elmegyek és személyigazolvánnyal lakcímkártyával szavazok az állandó lakcímemen?


Hasznos tanácsot elfogadok. Mindenképpen elmegyek szavazni !


2014. márc. 31. 21:08
 1/3 anonim válasza:
Na ez engem is érdekelne
2014. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Általában a lakóhelyedhez legközelebb eső, nagyjából közismert iskolát, vagy közösségi házat, stb szokták kijelölni szavazásra. Szerintem a választási iroda honlapján meg tudod találni amit keresel. Nem kapsz semmilyen papírt. Fényképes igazolvány (személyi, jogsi, útlevél) és lakcímkártyát kell magaddal vinned, ezek nélkül nem szavazhatsz. Egyszerűen csak odamész, felmutatod az igazolványod, ők megkeresnek a választói névjegyzékben, kipipálnak, hogy ott voltál, nehogy a nevedben szavazzanak, majd adnak egy szavazólapot, ahol az általad jónak tartott politikai párt neve mellé a kis rublikába teszel egy x-et. Ennyi a történet. Én négy éve kaptam emléklapot, mint első szavazó, lehet te is kapsz :)
2014. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már régen kellett volna kapnod postai értesítőt arról, hogy melyik választókörzetbe tartozol, ezeket valamikor február táján küldték ki. Most valamiért nem küldtek hozzá olyan lapot, amit eddig mindig magunkkal kellett vinni, úgyhogy talán nem maradtál le sokról, de a helyi önkormányzatnál/választási irodánál útba tudnak igazítani.
2014. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!