Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen gázpisztolyt vegyek?

Milyen gázpisztolyt vegyek?

Figyelt kérdés
Tehát tudom hogy csak 18 év felett lehet engedélyt kapni rá, de én szerintem nem csak a 18 év felettieknek kell megvédenie magukat. Nekem is meg kell magam védeni, rossz környéken lakom, és sokat kell mennem hajnalban. milyen típusú gázpisztolyt ajánlotok önvédelemre? 30 ezer forint alatt? megbízható legyen, nem akarok szemetet vásárolni, olyant akarok ami még 10 év múlva is tud működni, ugyebár egy gázpisztoly nincs minden nap használva. Zoraki 914 az milyen? mennyiért tudok boltban venni egy ilyent? interneten 26 ezerért találtam, de azt olvastam tesztekben hogy 20 ezer alatt van az áruk, esetleg már régi lehetett a teszt? fontos a könnyen rejthetőség, és hogy kicsi legyen. mondjuk ez a zoraki nem olyan kicsi, de ez legyen a legnagyobb méret amit ajánlotok. kösz
2014. ápr. 10. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak és kizárólag forgótárasat.

Én egy hw37-et ajánlok, az minőségi, megbízható és csak picivel drágább, de sokan elégedettek egy rg89 -el is, bár az gyengébb minőségű.



A zoraki olcsó termékei nem túl jó minőségűek, főleg játékra vannak, ráadásul a 914-es egy öntöltő ami gázpisztoly eseetében para. Sajnos viszonylag sok a gyenge minőségű gázpatron, ami besülhet. Egy önvédelmi helyzetben ezektől elakadhat a fegyvered, akkor meg nem jó semmire. Egy forgótárasnál ilyen nincs. (Leszámítva a csappantyú szakadást, de az viszont már tényleg ritka).

2014. ápr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

1. Ha esetleg használnod kell és rendőrségi balhé lesz belőle akkor téged és a szüleidet meg fogják hurcolni. (és jogi szempontból úgy fogják venni mintha éles lőfegyvert viseltél volna, szóval nagyon gondold meg mert nem csak magadat sodorhatod bajba)


2. Ha önvédelemre kell gázpisztoly akkor csak forgótáras, az öntöltő baromi megbízhatatlan ilyen szempontból.


3. 10 évet bőven nem fog bírni a gázpisztoly, hacsak nem konzerválod le és zárod el hermetikusan a külvilágtól. Ami esetleg kibírná az ilyen 40.000-50.000 ft környékén van.


4. A korodból adódó szempontok miatt inkább ajánlanék egy gázspray-t. Kicsi, könnyen rejthető, nem engedélyköteles és akárki akármit mond nagyon is hatásos tud lenni.


5. Tudom, tök mindegy hogy itt ki mit mond, ha akarsz venni akkor úgy is venni fogsz így vagy úgy. Ha már mindenképp erre vetemedsz akkor egy Röhm RG89N. Viszonylag olcsó, megbízható, tartós.

2014. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, végiggondoltam, az általad írt árkategóriában ha azt szeretnéd, hogy hosszútávon is megbízható legyen akkor csak és kizárólag a hw37 jöhet szóba. Hasonló áron csak olyan van amiben több a spiáter, vagy török ami nem jó ómen.
2014. ápr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Ja, és 18 éves kor alatt ne járj gázpisztollyal.


1. Nem fogsz viselési engedélyt kapni rá anélkül 50.000 Ft-os büntetés jár ha nálad van. (Amúgy a viselési ~3000 Ft, tehát megéri kiváltani)

2. Ha használod és engedélyed sincs az fegyverrel való visszaélés lesz!

3. Mivel 18 éven aluli vagy így a szülőket is elviszik nem csak téged.

4. A boltban nem adnak neked fegyvert ha vateráról veszed és baj lesz akkor az eladót is elviszik...


Szóval ilyesmikkel számolj. 18 év alatt gázspray!

2014. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké. akkor gáz sprayt veszek, belegondoltam hogy nagy balhé lehet belőle, mert kénytelen lennék magammal vinni az iskolába mert a reggeli odaútra és a délutáni visszaútra kellene, iskolában meg főleg nagy balhé lehetne belőle. de viszont magán birtokon mindenféle viselési engedély nélkül használhatom akármilyen betörőre igaz?

szóval gáz pisztoly kilőve, túl veszélyes, utcán a kutya nem venné észre hogy nálam van, csak iskolába nem merem elvinni, mert ott aztán lehet belőle balhé.


akkor veszek 2-3 gáz sprayt paprikásat, legerősebbet.

de mutatott egyik ismerősöm egy sokkolót, kb 20 cm-es, olyan mint egy sima lámpa, világít is szépen, van rajta egy három állású gomb, van egy nullás,

2014. ápr. 10. 19:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

" 1. Ha esetleg használnod kell és rendőrségi balhé lesz belőle akkor téged és a szüleidet meg fogják hurcolni. (és jogi szempontból úgy fogják venni mintha éles lőfegyvert viseltél volna, szóval nagyon gondold meg mert nem csak magadat sodorhatod bajba) "


Ezt a hülyeséget honnét szedted?


Pénzbírság jár az engedély nélküli gázfegyverviselésért, ha pedig használja, akkor az adott eszköz birtoklásának jogszerűsége nem is befolyásolja az önvédelmi cselekmény jogosságának megítélését. Azaz attól, hogy teszem azt egy illegális géppisztollyal védi meg magát, ha áll a jogos védelem, akkor nem fogják elmeszelni emberölésért csak azért mert jogtalanul birtokolta az eszközt. Ettől függetlenül a jogtalan birtoklásnak/viselésnek is meg lesz a következménye, de gázfegyver esetén ez pénzbírság.


"2. Ha használod és engedélyed sincs az fegyverrel való visszaélés lesz! "


A fentebbiekből következik, hogy nincs összefüggés a kettő között. Ettől függetlenül, ha valaki használja a gázfegyvert, akár jogosan, akár jogtalanul és akár van engedélye akár nincs, ígyis-úgyis meg fogják vádolni garázdasággal, v. fegyveresen elkövetett garázdasággal. De ideális esetben úgyse jut rendőrségre az ügy, mivel a rendeltetésszerű gázfegyverhasználat személyi sérülést nem okoz, így igen valószínűtlen, hogy a támadó feljelentést tenne, noha tényleg előfordulhat.



"3. Mivel 18 éven aluli vagy így a szülőket is elviszik nem csak téged. "


Ezt remélem csak viccnek szántad.



"4. A boltban nem adnak neked fegyvert ha vateráról veszed és baj lesz akkor az eladót is elviszik... "


Életkortól függetlenül lehet gázfegyvert VÁSÁROLNI, a tartási engedély van életkorhoz kötve.



A konkrét fegyverajánlásokkal egyetértek.


"de viszont magán birtokon mindenféle viselési engedély nélkül használhatom akármilyen betörőre igaz? "


Természetesen, de magánterületre érdemesebb gumisat venni.



"akkor veszek 2-3 gáz sprayt paprikásat, legerősebbet. "


A paprikaspré is KKVE, úgyhogy ha tényleg jogszerűen akarsz eljárni akkor veszel CR gázsprét.


[link]



"de mutatott egyik ismerősöm egy sokkolót, kb 20 cm-es, olyan mint egy sima lámpa, világít is szépen, van rajta egy három állású gomb, van egy nullás,"


Marhaság, sürgősen felejtsd el. Ha valami szart veszel, akkor könnyen lehet, hogy vagy senki nem kap az áldásból, vagy mind a ketten. Ráadásul a támadó lehet szívbeteg, akkor meg meghal és máris ott az ablakban egy emberölés. Úgyhogy maradj a legális, biztosan nem letális eszközöknél.

2014. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kiakart kapcsolni a gép, szóval azért nem fejeztem be a mondatot a sokkolóval kapcsolatban. de akkor veszek inkább csak sima gázspray-ket 2-3 darabot azt kész. az is hatásos tud lenni kutyatámadásra is igaz?
2014. ápr. 11. 17:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!