Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek az nem gáz hogy...

Szerintetek az nem gáz hogy mi Magyarok Trianon miatt picsogunk, de a holokausztról inkább nem is beszélnénk?

Figyelt kérdés

Mindkettő idejétmúlt, mégis sokan úgy gondolják trianon mai napig "aktuális" de a holokauszt már olyan rég volt hogy el kellene felejteni.

Nem tűnik logikusnak ez a kettős mérce.

Mindkettő egyformán fontos, hisz mindkettőben Magyarjaink haltak, s családjaink szakadtak szét!



2014. ápr. 14. 15:05
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
82%

Nem nem beszélnénk róla, hanem a magyar nép kollektív elítélése miatt szólalnak fel ellene sokan.

Én nem is éltem akkor, engem ne rágalmazzon senki, h bűnös vagyok.

Másrészt tudtommal nem számít az elkövető származása, akkor mit magyaroznak?

Nem mindegy az elkövetők származása?

Ha argentínok lettek volna változtat valamit a tényálláson?

2014. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
91%

El van osztva.

A Holokauszt a baloldaliaké, a Trianon a jobboldaliaké.


Személy szerint, nekem Trianon jobban fáj, hisz gyakorlatilag egy tollvonással életképtelenné tettek egy országot, melynek ma is megvannak a hatásai.

Mi lesz egy országgal, ha levágják az iparra alkalmas területeket és a bányavidékeket?Életképtelen lesz.

Másrészt morális jelentősége van.


Az Ottoman- Magyar Királyság háborúban a magyar lakosság 30-40 százaléka meghalt, de mégis feltudtunk állni és tovább létezni.

Trianon viszont egy hatalmas érvágás volt a magyar történelemben.

2014. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
86%

Persze, azért, amit fent írtam.

Látom ahhoz hozzá se tudtál szagolni...

2014. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

# 4/

Nem szóltam hozzá mert értelmetlen ezen vitázni, mert ha így vesszük akkor akik ma Erdélyben élnek, azok sem a mi Magyarjaink már, hisz több nemzedék jött már azóta és az akkoriak már nem élnek.

2014. ápr. 14. 15:37
 5/51 anonim ***** válasza:
83%

"Nem nem beszélnénk róla, hanem a magyar nép kollektív elítélése miatt szólalnak fel ellene sokan. Én nem is éltem akkor, engem ne rágalmazzon senki, h bűnös vagyok. "


Soha senki se mondja azt h a mai nemzedék bűnös lenne és folyamatosan vezekelni kéne a bűneikért, de nem mosdatni kéne az akkori magyar vezetőséget illetve azokat az embereket akik bőven kivették a részüket abban h saját honfitársainkat megöljék, deportálják stb.


"Mi lesz egy országgal, ha levágják az iparra alkalmas területeket és a bányavidékeket?Életképtelen lesz.

Másrészt morális jelentősége van. "


Első lépés h ne siránkozzunk, a második h legalább akarjunk fejlődni, harmadik kezdjünk el gondolkozni, negyedik hajtsuk végre. Nem csak mezőgazdaságból meg iparból lehet megélni, főleg ma ahol már a fejlett országokban szinte nincs is ipar mert átköltöztek a fejlődő országokba. Nagyon sok más területen is érhetnénk el sikereket, de előtte be kell látni mit hibáztunk és utána jöhet a probléma megoldás.

2014. ápr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

# 6/

Végre egy logikusan gondolkodó, akinek szintén elege van a múlton való siránkozáson és előre szeretne haladni :)

2014. ápr. 14. 15:52
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

Van átfedés a kettő között, sok magyar anyanyelvű, identitású zsidót is érintett Trianon.


Mindamellett Trianonról még komolyabb emlékmű is alig készült, egy - két kopjafa, apróbb emlék néhány településen. A probléma ma is él, a határon túli magyarok sok tekintetben ma sem érték el a céljaikat, sok esetben jogfosztottak, érdemes őket összehasonlítani pl. a finnországi svédekkel. És tíz éve vagyunk EU tagok. Aki emlegeti, azt múltba révedéssel, irredentizmussal és még sokkal rosszabbakkal is vádolják. Sőt, sokan jogosnak nevezik Trianon, még hazaiak is. Trianon és következményei élő, létező probléma ma is.


Mi a helyzet a holokauszttal? Naponta van róla szó. Holokauszt tagadás - törvényt hoztak. Filmek tömkelege készült róla, könyvek tucatjai, ha nem százai. Érintettjei már igen kevesen élnek, a rendszer, ami végrehajtotta nem létezik sok éve, számtalan bűnöst felelősségre vontak, kárpótlásokat fizettek, számtalan alkalommal és minden fórumon, mindenki elítélte már. A történet lezártnak tekinthető. Az egészen szélsőségesek közül is csak kevesen mernék nyíltan is jogosnak nevezni.

2014. ápr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

# 8/

Trianon kevesebb halálos áldozatot követelt

A holokauszthoz hasonlóan szintén már csak a leszármazottak élnek.

A könyvek írását senki sem akadályozza meg a témában

A holokauszt azért kap több figyelmet, mert világszerte többetek érintett mint trianon.

2014. ápr. 14. 16:10
 9/51 anonim ***** válasza:
80%

Te milyen bolygón élsz, kedves kérdező?


Neked nem nyomják le minden nap, vagy minden másnap a "holokauszt (törv. védve)" maszlagot a torkodon?! Nem tartanak évente 3-4 holokauszt emléknapot? Komolyan, te hol élsz?


Azon kívül nem magyarjaink haltak meg ott, hanem zsidók. Vagy vallás, vagy származás alapján. Az már csak hab a tortán, hogy semmilyen kézzelfogható bizonyíték nincsen arra, hogy bármiféle tervszerű népirtás történt volna bárhol a világon akkoriban, 6 millió zsidó pedig nem élt a III. Birodalom legnagyobb kiterjedése idején sem a birodalom területén. Nice try...


Nem mellesleg a szovjet gulágokban 60.000.000 ember halt meg, akikről sem a jobb, sem a bal, se senki nem beszél.

Az amerikaiak deportálták és táborba zárták a japánokat a háború idején.

Az angol-búr háborúban pedig az angolok halálra éheztették a táboraikban a búrokat /egyebek mellett/.

Amerikában egész rasszokat irtottak ki, gondolok itt az indiánokra.

Indiában az angol gyarmatosítók tönkretették az országot és éhezésbe taszították (szipojlázadás).


Azon kívül arányaiban a világtörténelem legnagyobb mészárlását a tatárjárás eredményezte, amiről szintén nem beszél senki... "régen volt"? :)


Trianon lerágott csont, egyetértek a "fájdalmukkal" a nagymagyaroknak, de szerintem a siránkozás helyett kezdeni kéne magunkkal valamit, mert elég valószínűtlen, hogy visszakapjuk azokat a területeket (de azért "úgy legyen!").



Nevetségesek ezek a közigató kérdések.

2014. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
91%

"Trianon kevesebb halálos áldozatot követelt"


Valóban. De nem úgy szokott lenni, hogy nem számítanak a számok, egy is sok, ha valaki a holokauszt áldozatainak a számát firtatja?

Trianon valóban nem az áldozatok számában kirívó, hanem egy ország jogtalan megcsonkítása és a tömeges jogfosztás amelyre kevés példa akad - ha akad - a történelemben.


"A holokauszthoz hasonlóan szintén már csak a leszármazottak élnek."


Ez nem igaz. Millióan élnek ma is a határokon túl és több szempontból is eredménytelenül küzdenek azokért a jogokért, amit sok más európai kisebbség már régen megkapott. Trianon ma is élő probléma.


"A könyvek írását senki sem akadályozza meg a témában"


Ma már talán nem, de sokáig tabu volt, '90 előtt nemigen engedték feszegetni. Ma is hamar megkapja az irredenta, kirekesztő, múltba forduló jelzőt, aki "trianonozik".


"A holokauszt azért kap több figyelmet, mert világszerte többetek érintett mint trianon."


Világméretben igen. De ha mindenáron össze akarjuk hasonlítani a két történelmi tragédiát, akkor Trianont a magyarországi holokauszttal kell összehasonlítani. Kevesebben haltak meg Trianon következtében, de több millió embert érintett és érint a mai napig.

2014. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!