Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most ezért miért lennék rossz...

Most ezért miért lennék rossz ember, meg rasszista?

Figyelt kérdés

Tegnap az egyik szaktársam nagyon megszólt, kicsit össze is vesztem vele emiatt.Elmentünk közösen vásárolni az egyik nagy bevásárlóközpontba és a pénztár közelében voltak " kelet-európai indiánok", én meg nem akartam sem előttük, sem mögöttük állni.

Erre a szaktársam minden rasszistának meg előítéletesnek elmondott.


Engem így neveltek, kiskoromban mindig, amikor bevásárlásrolni mentünk és ha voltak pénztárnál, vagy a pénztárhoz közel indiánok,akkor édesanyám mindig így szólt:"nem akarok sem előttük, sem mögöttük állni, járjunk egy kört , addigra elmennek".

Nem tehetek róla, én abszolút nem tudok megbízni bennük, nem tudok nem arra gondolni, hogy most jön és kilop valamit a kosárból a pénztártól való távozás után.Nem tudok nyugodt lenni, ha a közelemben vannak.


2014. ápr. 15. 10:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%
Azért mert anyád tanitotta neked, attol az még rasszizmus! Egy dologra azért jol rávilágitottál: Mondvacsinált félelem táplálja.
2014. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%

Ez miért is rasszizmus?Kérlek fejtsd ki kedves első.

Ha ő nem akar cigányokkal egy sorban állni akkor nem áll oda.

2014. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%

Ez szerintem a "gondatlan" rasszizmus kategóriája, amikor nem vagy rossz ember, meg belátod, hogy valószínűleg semmi nem történne, ha odaállnál, de önkéntelenül is ellenérzésed van, amiről nem tehetsz.


Tehát igen, ez rasszizmus, és nem, nem vagy ettől rossz ember, ameddig nem bántanál senkit, nem szólsz be neki mindenféle bizonyíték nélkül stb.


Bár azért elég rosszul eshet az illetőknek, ha feltűnően hátraarcot csinálsz, amint meglátod őket, szóval egy kicsit nem árt talán átgondolni.

2014. ápr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Nem feltűnően csinálom.


Csak egyszerűen, ha meglátom őket,vagy meghallom őket, akkor annyit mondok , úristen.Könnyen fellehet őket ismerni, hangoskodnak és jellegzetes akcentussal beszélnek.

2014. ápr. 15. 11:16
 5/30 Andizsuzsi ***** válasza:
55%

"Ez miért is rasszizmus?"


Azért, mert a kérdezőnek előítéletei vannak egy személy egy „rasszhoz” való vélt vagy valós tartozása miatt. Ez a rasszizmus megfogalmazása.

2014. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
41%

Nem szereted a cigányokat azért, mert cigányok. Ez rasszizmus.


Én azt nem értem, hogy sokan miért szégyellik. Én is rasszista vagyok és büszke is vagyok rá. Ha minden rasszista kiállna az elveiért, akkor sokkal előrébb tartanánk.

2014. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondja ki,nem bánt meg vele senkit.

Kérdem én.Akkor hol itt a probléma?

2014. ápr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
75%

Szociálpszichológia. Attól, hogy valamit nem mondasz ki, vagy nem csinálsz feltűnő, káros dolgot, az előítélet még él benned, és mivel ezt egy emberi rasszhoz, jellegzetes fizikai megjelenéshez kapcsolod, rasszizmusnak hívják.


Wiki:

"Előítéletek egy személy egy „rasszhoz” való vélt vagy valós tartozása miatt. Azaz A személy azt gondolja, hogy B személynek X tulajdonsága van, mivel Y „rasszhoz” tartozik."


Ha egyedül utazok a villamoson, és hirtelen felszáll egy kiscsoportnyi roma fiatal, az első gondolat ami átvillan az agyamon, hogy csak ne nézzek rájuk, mert belém kötnek, és hogy nem kéne-e egy másik helyet keresnem a villamoson. Még soha az életben nem álltam fel, hogy átüljek miattuk máshová (pedig volt, hogy okot adtak rá, kihívóan bámultak, beszóltak). A gondolataim előítéletesek (és ezen az alapon, ahogy a tieidé is, rasszisták), de kontroll alatt tartom magam, hogy mindenkinek megadjam a "kivétel" lehetőségét.

2014. ápr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
33%

kérdező, ez kimeríti az etnikai hovatartozásból származó előítélet fogalmát


ha azért nem állsz be, mert éppen balhéznak vagy mert tele van a kosaruk és tuti ott fognak tökölni félórát az más


de te pontosan azért nem álltál oda, mert te romával egy sorba nem állsz


hogy ez rasszizmus-e, az szerintem ténykérdés

2014. ápr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
55%

Az a baj hogy egy gyerekkori tapasztalatodra hagyatkozol és nem is akarsz a közelükbe kerülni.

Nekem is volt rossz tapasztalatom hogy beszóltak, de nem könyveltem el emiatt az összeset, félelem nélkül odaállok bármelyik mellé mert a normálisak igen is kiakarnak kupálódni.

Egyre több asszony szól normálisan a gyerekre, kezüket fogják az úton, nem hagyják rohangálni őket.


Ami még cikibb hogy tanult fiatal vagy bizonyára, és mégis szűk látókörű vagy hisz attól félsz hogy bármelyikük kirabol..

21F

2014. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!