Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Pontosan miért is alacsonyak...

Pontosan miért is alacsonyak itthon a bérek? Várható, hogy emelkednek még, vagy érdemes inkább külföldön csinálni bármit (beleértve komoly vállalkozást, vagy akár segédmunkát)

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 16:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
Azért zártak be gyárakat,mert amit termeltünk nem volt versenyképes,magyarul nem lehetett eladni.
2014. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
21%

" minek zártak be rengeteg élelmiszerüzemet, gyárakat, stb? Miért nem nyitják, élesztik újjá ezeket? Pl a ganz-mávag?"


Azért mert ezek tönkretennék az összes nyugati (silány minőséget előállító) céget.

2014. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

stbi azért ez ennél sokkal bonyolultban mint ahogy te egyszerűen elferdíted az egészet.

A cukoripart hozom most fel példának. Volt 1990-ben vagy 9-10 cukorgyárunk. Ezek a cukorgyárak már fejletlenek voltak korszerűtlenek voltak és így ha hozott is hasznot, nem egy eget rengető haszon volt az. Ahhoz h felvegye a versenyt a nyugati gyárakkal nem kis fejlesztések kelletek volna. Na most jött a "nagy" privatizáció nem tudom pontosan, de vagy 4-5 gyárat eladtak külföldinek és már akkor is sokan tudták h azzal a céllal veszik meg a külföldiek h piacot csináljanak maguknak nem pedig mert h segíteni jönnek. Természetesen jól jött a hirtelen jött pénz így puff eladták (megjegyzem ilyenkor még nem voltunk Eu tagság közelében sem). Ennek következtében el kezdett szépen csökkenni a magyar cukorgyártás mértéke. 2004-ben unió tagja lettünk, majd az unióban úgy döntöttek h a cukorgyártás mellette sok már iparággal együtt kvótára osztják. Magyarország 400 egységnyi kvótát kapott. Ezután a drága magyar cukorrépa termesztők kaptak egy olyan ajánlatot h pénzt kapnak azért ha nem termesztenek cukorrépát, ekkor már az állam rájött h hát lehet h ez nem túl jó ötlet ezért támogatást ajánlott azoknak a gazdáknak akik folytatják a cukorrépa termesztést. Két lehetőség állt a gazdák előtt egyik az volt h elfogadja az államtól a támogatást és termel tovább cukor répát, a másik az h elfogadja az uniós támogatást ami több volt és nem kell csinálni semmit, vagy elkezd mást termeszteni. A magyar gazdák pedig kapzsik voltak és a gyorsan jött pénzt választották. Ezzel a magyar kvóta 100 egységre kb 100 tonnára csökkent le. Ezt pedig már ma 1 gyár termeli ma már meg. Tehát nem fogtak a fejéhez fegyvert senkinek se, csak egyszerűen nem láttak előre.

Azt mondom h annak semmi értelme se lett volna ha minden ország agyba főbe termelte volna a cukrot és senkinek se tudjuk eladni, meg a magyar termékek korszerűtlen technológiával készülnek ezért drágák így a kutyának se kell. Ez a probléma. Amikor egy gazda arra vár h a jég meg a fagy szétverje a termést mert így több haszna lesz mint ha eladta volna addig ebben az országban nem lesz helyre állítva semmi.

2014. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Azért mert ezek tönkretennék az összes nyugati (silány minőséget előállító) céget."


Szeretném azt mondani h igazad van, de nincs. Ami ma silány, az a magyar termék. Azt kell megérteni h külföldön töredéke megtermelni egy adott terméket mint itt, pedig minőségben nem rosszabb.

2014. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fognak emelkedni a bérek, ha a termelékenység is nőni fog.
2014. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mert a pénz nem fán terem. Egy cégnek annyi pénze van, amennyit az állam meghagy neki a bevételeiből, és ebből kell kigazdálkodnia az alkalmazottak fizetését is, aminek csóró munkás csak a felét látja, mert a többit megintcsak az állam nyúlja le.

Ahhoz, hogy a fizetés nőjön, először a cég adózás utáni bevételének kellene nőnie, amihez viszont a gazdaságnak kellene nőnie, de ezt hiába magyarázod a marxista gazdaságpolitikán felnőtt Orbánéknak.

2014. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
19:39 Igen igen. Nagyon igaz. Nem tudtam ilyen jól megfogalmazni , de abszolút igaz amit írtál, teljesen egyetértek vele. Sajnos ez a szomorú valóság. Pénzt kapnak azért hogy ne termeljenek. Azt nem tudom máshogy nevezni mint gyarmatosítás. Ezért számolták fel a többi iparágat is. Igen én megértem a gazdákat is a könnyű pénz miatt. Biztos vagyok benne hogy kb mindenki tudta mi lesz csak senkit nem izgatott mert ott volt a könnyű pénz. Hát erre nem tudok mit mondani. Így tényleg nem lehetünk versenyképesek, pedig az adottság megvan.
2014. máj. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#15: „Ami ma silány, az a magyar termék.”


Ami ma magyar termék az mi? Nem sok minden.



Kérdezőnek: Az a baj hogy aránylag kevés a ténylegesen magyarnak nevezhető vállalkozás ami helyben tartaná a pénzt, ráadásul azok nem elhanyagolható része is vagy elavult eszközökkel gyárt (tehát kevés haszonnal), vagy nem elég korszerű terméket (szintén kevés haszonnal), fejlesztésre meg kevés pénz jut. Az a szomorú hogy szakembergárda meglenne, de kénytelen a külföldi multiknál kamatoztatni a tudását.

2014. máj. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azért alacsonyak, mert ez az érdeke a munkáltatóknak.

Ha magasabbak lennének, akkor kevesebb maradna nekik.

2014. máj. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 rémuralom ***** válasza:

A közvetlen ok az, hogy abszolút nincs verseny a munkaerőért. Sokkal kevesebb munkahely van, mint kellene, ezért a munkaerő-kereslet határozza meg a munkabéreket. Vagyis a cégek annyiért alkalmaznak, amennyiért nem szégyellnek. (Hiedelmekkel ellentétben ezen a helyzeten a minimálbér nem javít, csak ront.)


A közvetett okok pedig mindazok, amikből ez a versenyhiány adódik. Elsősorban az, hogy az elképesztő bürokrácia, a még elképesztőbb adók, valamint a szabályozói környezet változásának még ezeknél is elképesztőbb kiszámíthatatlansága miatt épeszű ember itt nem vállalkozik, és épeszű befektető ide nem hoz működő tőkét.


Lehet hibáztatni a gyarmatosító EU-t, csak nem érdemes. Most volt a csatlakozásunk 10. évfordulója, ennek apropóján előkerült egy rakás chart, amelyek mind azt mutatják különböző szemszögekből, melyik új tagállam hova jutott ez a tíz év alatt. A baltiak és a visegrádiak többszörösen leköröztek minket, többük épp ebben a tíz évben jutott elénk, és nem is akárhogyan. Azokat az országokat nem gyarmatosítja az EU, csak minket, szegény magyarokat? Ugyan már. Lengyelországban még erőltetettebb privatizáció ment végbe a rendszerváltáskor, mint nálunk, a lengyel gazdák ugyanúgy kapnak pénzt a nem-termelésért a közös agrárpolitika keretein belül, mint a magyar gazdák, és még sorolhatnám a párhuzamokat napestig. A válság alatt még eladósodniuk is sikerült, hiába írták le az adósságuk jó részét '90-ben, tavaly elérték az 55%-os GDP-arányos rátát. És mégis, Lengyelország valahogy tudott élni az EU nyújtotta lehetőségekkel, őket nem sikerült gyarmatosítaniuk a gonosz szabadkőműveseknek.

2014. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!