Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon miért irigylik...

Magyarországon miért irigylik azokat akik magas fizetéseket kapnak a versenyszférában?

Figyelt kérdés

pl gépészmérnök msc végzettség 2 nyelv felsőfokú ismerete(9 év gyakorlat quality területen) nettó 470k+ cafetéria

erre az operatorok azt mondjak hogy nem kellene annyit keresni mert csak ül a gép előtt meg telefonal!


Olyan véleménnyel miért nem fogok találkozni Magyarországon hogy

-sokat keres sokat adózik

-megérdemli

-ő tanult nem sajnálom tőle


2014. máj. 4. 20:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk meg családi vállalkozásunk van, illetve sok hektár földünk.


Minket is irigyelnek sokan.


Egyetemen én is megkaptam, hogy minek járok ide, nekem úgyis könnyű életem lesz.

2014. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
78%

irigyek vagyunk


én vállalom


és ön?

2014. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
56%

Kevés az, aki megérdemelten keres sokat. Legalábbis a tapasztalat azt mutatja. Aki megérdemli, attól nem sajnálják a magas keresetet. De a többség ügyeskedéssel, adócsalással, az alkalmazottainak a kihasználásával keres sokat. Tőlük lehet irigyelni.

De az sem igaz, hogy aki sokat keres, sokat adózik, amióta egykulcsos adó van. Ez csak a nyugati országokban igaz.

2014. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
40%
Próbálnál meg megélni a minimál bérből. Akkor nem tennél fel ilyen kérdést. Sokat keres sokat adózik... pff csak tudod nem mindegy hogy alig élsz meg és még abból is levonnak vagy megtudsz élni rendesen és az adó levonása után is vígan lehetsz. Megérdemli?? Komolyan? Sok embert ismerek aki hasonlóan jól keres de az is biztos hogy nem érdemli meg. Mindegyik lenézi a kismunkásokat, ott rúgnak beléjük ahol tudnak. Ő tanult nem sajnálod tőle mi? Tudod hány ember van aki tanulhatott volna de nem tudott mert éppen dolgozni kellet hogy ne halljon éhen... Te is biztos egy ilyen elbaszott hülye gyerek lehetsz hogy megkérdezted... Apádék biztos a segged alá toltak neked is mindent.
2014. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
65%

Mert könnyebb a butának, és lustának belöknie hogy semmire való a munkája, ahelyett hogy elismerné és fejet hajtana előtte.

Én anno lusta voltam, átgondolatlanul éltem, meg is lett az eredménye szakmunkával kapok 110ezret. Ami a legszebb hogy egy sima gyári rabszolga, ugyanennyit megkap 2 túlórával jobb esetben.


Szóval nem irigylem senkitől a pénzét, amíg ugyanúgy reggel felkel és délutánig meg sem áll érte.

21F

2014. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen az emberi természet. Ez nem csak Magyarországon van így, külföldön is így gondolkodnak. Ritka az olyan ember, aki nem irigyel mástól semmit sem. Saját hibáinkért is mindig könnyebb mást okolni. Nagyon ritka az, akivel élete során semmi ilyesmi nem fordul elő.
2014. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
24%
Mert nem érdemlik meg.
2014. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
46%

Áruld már el, hogy miért a mi hibánk (akik tanultak és jól keresnek, vagy éppen jól helyezkedtek), hogy valaki minimálbért keres? Én tehetek arról, hogy valaki egy szalag mellett dolgozik napi 10 órát, én meg az agyammal megkeresem napi 8 óra alatt a 4x-esét? Ez az én hibám? Adjam neki a fizetésem felét, csak, hogy ő is jól éljen?

Tudod az a nagy büdös helyzet, hogy a szalag mellett, betanított munkát egy pávián is elvégzi, a programfejlesztést, jogi képviseletet, vagy éppen a marketingtervet nem biztos. Na ez a különbség. Én nem nézem le a szakmunkásokat, mert nélkülük nem lenne összerakva a bútorom, nem lenne felépítve a házam. De azt marhára elfelejtitek, hogy ezeket valaki MEGTERVEZI. És mindig azoknak a legnagyobb a pofája akik semmit nem tanultak, hogy keveset keresnek. 8 osztállyal, vagy éppen rendezvényszervező diplomával mit vársz? 300ezer Forint nettót? Hihetetlen komolyan mondom... Áhhh, koptatom a pofámat, úgysem fogjátok még ezt sem felfogni. Majd az lesz, hogy én vagyok a szemét, hogy merek jól keresni, és merek jól élni. Illetve, hogy én mekkora egy lenéző seg..gfej vagyok.

2014. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
57%

# 5/5



hidd el annak egy nagyon jó munkahelynek kell lennie ahol a gyári munkás túlórával megkapja a 110-et... 2 műszakban is csak 78-at kapok a túlórát meg szimplán nem fizetik ki...


amúgy meg:

a szomszéd fűje mindig zöldebb, dögöljön meg a szomszéd tehene stb stb stb.. ilyen a magyar mentalitás..


általában az a bajuk, hogy a fönök nem dolgozott a szalag mellett. nincs meg a gyakorlata és hülye szabályokat hoz. viszont a melóst aki nap mint nap az anyaggal dolgozik meg nem hallgatja meg mert az csak egy hülye melós.


magyarán: a melós nem ért a vezetéshez így nem tudja mi munka van benne a vezető meg nem érti a gyártási feladatokat (hiszen csak elméletben találkozik velük) így nem tudja hogyan eredményesebben teljesíteni.


A mi cégünknél pl most pont egy ilyen helyzet van az egyik vezető friss diplomás, és ragaszkodik ahhoz amit ő elméletben tanult, csak közben szét veri az előző vezető által bevezetett megszokott és tökéletes rendszert..

2014. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
34%

én ezt nem engedném hogy egy ember, egy másikhoz képest ennyit keressen.

valaki közmunkás minimálbért keres, és lehet ő is tanult, (pl egy ismerősöm, egyetemi végzettséggel tolja a fűnyírót), mert annyira nincs munka, és kell a pénz,de nem ő az egyetlen ilyen.

és bizony a 8 ált végzettségű emberek között van ő is, ugyanannyi pénzért.

akkor hogyne irigyelné más, aki sokat keres.

nyugi te is irigy lennél ha ennyiből éltél és még tanultál is, de nincs más lehetőséged, és nincs aki támogatna.

2014. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!