Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gázpisztoly jó az ellen, ha...

Gázpisztoly jó az ellen, ha ki akarnak rabolni mondjuk késsel vagy meg akarnak verni? Vegyek?

Figyelt kérdés
Lelövöm vele, elájul és eltűnök a helyszínről. Vennék azért tényleg, ha így megment.
2014. máj. 11. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Gázpisztollyal a szemét tudod kilőni valakinek ha 10cm-ről tartod elé.

Viszont messzebbről a nagy nyomású gáz fröccs, ha az arcába verődik hosszú percekig védtelen lesz, és lesz időd elmenekülni. Hasznos, mert sok esetben használnod sem kell ugyanis megszólalásra hasonlít, egy avatatlan szemnek, éles fegyverre.

2014. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Jónak jó, csak jogilag nem lőhetsz még gázpisztollyal sem olyan emberre aki meg akar verni. Így te fogsz börtönbe kerülni. Max elrettentésnek jó.
2014. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Amit a 2-es ír nemigaz. Ha többen vannak vagy fegyverrel ( kés, boxer, bot, vascső, vipera, stb. ) támadnak meg, használhatod.

Kérdésre: hogy hasznos-e? Igen. Ha késsel támadnak nagy eséllyel el is ejti a kést vagy el tudod tőle venni és ezután 2 dologra lesz időd.

1: letepered amíg kábult és kihívod a rendőrséget.

2: elmenekülsz.

De tudod mit? Döntsd el Te, hogy mennyire jó:

[link]

Ezeknek nézegesd a videóit vagy írd be google-be, hogy: "fegyvervideo humán teszt".

2014. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kösznöm!


2: Nem olyanra gondoltam hogy a kocsma előtt 2 részeg egymásba köt és az egyik gázpisztolyt vesz elő. Hanem hogy megyek az utcán és megtámadnak. És úgy tudom ha azonnali fenyegetést kapsz, akkor lehet védekezni. Például:

ha azt mondja "Megverlek MOST AZONNAL", akor már lehet használni

ha azt mondja "egyszer meg foglak verni", akkor nem lehet használni


De főleg arra hogy megyek az utcán és ki akarnak rabolni, vagy csak ránézek egy társaságra, erre belém kötnek és megvernének. Szóval nem ájulnak el a gázpisztolytól csak megvakulnak? Az is elég jó.


Én sem arra gondoltam hogy géppisztollyal támadnak meg, hanem hogy késsel, vagy amit a 3-as felsorolt eszközökkel, esetleg testi fölényben lévő fegyvertelen támadó.


Meg azt mondták hogy a rendőrséget sose szabad hívni, inkább elhúzni a helyszínről. Jó eséllyel nem találnak meg, de ezért érdemes olcsó pisztolyt venni hogy kidobhassam akár pár utcával arrébb egy kukába vagy be a bokorba használat után.

2014. máj. 11. 17:34
 5/8 A kérdező kommentje:

Zoraki 914-et néztem. Kicsinek tűnik, 15 fér bele és elférne a hátamnál, a derekamnál. Felpróbáltam egy barátomét aki ajánlotta, fegyvertokkal, neki is olyanja van és jó nekem is. Gondolkoztam még gázsprayen is, de a pisztoly biztos többet ér még ha nehezebb is meg minden.


Megnéztem a videót, 4 tesztelésből 3 jónak tűnik. Szerintem ebből biztos lesz gázpisztoly vétel.

2014. máj. 11. 17:43
 6/8 anonim ***** válasza:

4 dologra ügyelj:

-engedély mindig legyen nálad

-sose látszódjon a fegyver

-szélirány

-fejre célozz

Okok: 1: nem kell magyarázni

2: megbüntethetnek

3: ha szembe fúj a szél és nem fordulsz el, Te is megvakulhatsz ( de ugye ez csak ideiglenes, pont emiatt legális ) és ugyanott vagytok

4: ha nem fejre célzol, akkor, mivel nem fáj, semmit nem ér

Egyébként mint már említettem csak ideiglenesen hat és talán egy gumilövedékessel ilyenkor jobban is járhatsz. Bár az inkább ön- és otthonvédelemre alkalmas.

~3-as vagyok

2014. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Késsel általában nem húsz méterről hadonásznak, szóval ha előkerül, akkor nemigazán lesz időd fejbe lőni vele, hacsak nem akarsz egy szúrást kapni előtte. Amatőrként legfeljebb rajtad fogják a támadók kipróbálni.


Verekedésénél is csak a ZS kategóriás akciófilmekben jönnek libasorban frontálisan az ellenfelek. Ha megakarnak verni szépen körbe fognak venni és nem lesz időd lelövöldözni őket. Annyit tehetsz hogy gyorsan beleeresztesz egyet az egyik irányba, aztán fellököd azt akit esetleg eltalált és spurizol és reménykedsz hogy lassúak a reflexeik. Figyelemelterelésre alkalmasabb, mint leterelésre.


1v1-ben meg ha nem magassarkúban akarsz eltipegni, túlzott és lassú is a gázpisztoly. Vegyél valami sprét, vagy csak tanulj valamennyi önvédelmet, esetleg gyakorold a rövidtávfutást.

2014. máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6: Köszönöm a gumilövedékrő is hallottam, de a gázpisztoly nekem egy fokkal jobbnak tűnik, mert kiüti a látást ezek szerint és egyből el lehet futni. 0-1,5 méterről fejbe lőve meg még úgy tudom szélben is hatásos, csak futni kell nehogy visszafújja a gázt.


7: Nem értem, mértük lövészeti mérővel is (amit lövészeti versenyen használnak) és a barátomnak is sikerült dzseki alól a jeltől számítva két másodperceken belül elővenni és lőni.

Sprayt mitől lenne gyorsabb elővenni vagy jobb hordani?

Ha jövő héten megtámadnak nem mondhatom azt, hogy bocs, még csak egy hete járok karate edzésre, jöjjön már vissza 1 év múlva. A pisztolyt meg ha megveszem tokkal, tölténnyel, akkor aznaptól hordom (de persze az engedélyt is minél hamarabb kiváltom rá, csak már a magkapás előtt hordom) és napi max. 5 percet elég szánni a gyakorlásra. Ugyanúgy szerintem ha az elfutás a gyakorlatban működne, akkor nem hallanánk évente több ezer rablásról, verésről, testi sértésről, gyilkosságról. Az elfutás ezek alapján viszont sokszor nem megoldás.

Plusz te inkább a lakosság nagyon kis százalékát képzeled mindenki helyébe, aki fitt 20-40 év körüli férfi, aki küzdősportol és jól fut. Lehet hogy te ilyen vagy, de az átlagnak szerintem egy ilyen pisztoly az egyszerűbb megoldás.


Mutatták nekem is, hogy például ha ki akarnak rabolni együttműködést kell színlelni és mondani, hogy "jójó veszem elő a tárcám" és helyette elővenni a pisztolyt. Csak akkor látja a rabló, amikor már kevesebb mint 1 másodperc van a lövésig. Ha verekedés van, akkor sem megbénul a lábam és a szabad kezem, hanem mozogni is lehet, a szabad kézzel hárítani, ütni. Nem úgy kell elképzelni hogy kirabolnának vagy megvernének és én meg egy helyben állok és az egyik kezemmel veszem elő a pisztolyt.


Állítólag 2006 óta legális a gázpisztoly, azóta biztos voltak már esetek amikor valaki használta. Majd rákeresek hátha vannak már példák arra hogy éles helyzetben az a jellemzőbb amit te írtál (nem hatékony) vagy a használónak szokott segíteni.

2014. máj. 11. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!