Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hitler vagy Sztálin volt a...

Hitler vagy Sztálin volt a nagyobb bűnöző a történelemben?

Figyelt kérdés

2014. máj. 17. 09:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Egyikük sem volt bűnöző.
2014. máj. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Sztálin, de "csak" mivel több ideig volt hatalmon.
2014. máj. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy nem így kell nézni hogy ki a "nagyobb", hanem hogy mindkettő az volt. Kb mint a magyar politika, ahol már kb a kampány is csak abból áll hogy "de ők többet loptak mint mi".


De a mai megítélésben Hitlert állítják be fő gonosznak, ami valahol jogos, tekintve hogy egy adott népcsoportot ki akart irtani, és gyakorlatilag neki köszönhetünk egy világháborút. De másik oldalról Sztálin ideje alatt is elég rendesen tisztogatott a sajátjai között is, és gond nélkül halálba küldött bárkit.

2014. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Lumpenproletár ***** válasza:
100%

Saját értékítéletem szerint Hitler(de persze Sztálin sem volt földreszállt angyal).


A világ szerint?


Nem tudom Hitlerről van-e ILYEN felmérés...:


[link]


Valahogy szerintem is a világ szemében is Hitler a nagyobb"bűnöző".


Bár ez a bűnöző szó elég furcsa...


Talán inkább gonosztevő.

2014. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%

#4


A mai agymosott liberális német társadalom körében biztos hogy nem "népszerű" Hitler.Ellenben szerintem rengeteg ország van ahol igenis az.

2014. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Lumpenproletár ***** válasza:
86%

Ebben biztos vagyok. De szerintem több országban tartják rosszabbnak Hitlert mint Sztálint. Nem tudom miért érzem így...ez csak megérzés(erre tippelnék egy vetélkedőben). De lehet hogy nincs így és Sztálint utálják többen. Nem tudom.


Azt tudom hogy én Hitlert utálom jobban. De talán ez is azért van csak így mert róla többet tudok. Több aljasságot.

2014. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Agymosott az, aki tömeggyilkosokat istenít.
2014. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Lumpenproletár ***** válasza:
90%

Érdekes lenne erröl a kérdésről egy közvélemény-kutatás.


Úgyis annyi hülyeségről kérdezik az embert-ez még érdekelne is.

2014. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%

Bűnöző az, aki a törvényekbe ütköző dolgot tesz. Bár mindketten tettek olyan dolgokat, amik erkölcsileg elfogadhatatlanok, de mivel a törvényeket ők hozták, ezért például a zsidók kiközösítése Németországban, vagy az emberek államilag történő eltüntetése Oroszzországban akkor és ott jogos volt, saját törvényeik szerint. Tehát a szó szoros értelmében bűnt nem követtek el.


Egyébként nagyobb bűnösök azok, akik gyarmatként tönkretesznek egy egész kontinenst, lakóikat rabszolgasorban tartják, majd mikor már teljesen szarban van minden, akkor olyan kölcsönöket adnak az ott élő népeknek, amit a büdös életben nem tudnak visszafizetni, hogy abból próbálják meg helyrerakni a kölcsönzők által szétkúrt földjüket. Na meg azoka bűnösök, akik a maguk hasznáért háborúkat generálnak, embereket nevelnek arra, amire akarnak, manipulálnak, hogy minden sz.rt megvegyél... Ja, ez nincs a törikönyvekben? A történelmet a győztesek irányítják.

2014. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Lumpenproletár ***** válasza:

"Egyébként nagyobb bűnösök azok, akik gyarmatként tönkretesznek egy egész kontinenst, lakóikat rabszolgasorban tartják, majd mikor már teljesen szarban van minden, akkor olyan kölcsönöket adnak az ott élő népeknek, amit a büdös életben nem tudnak visszafizetni, hogy abból próbálják meg helyrerakni a kölcsönzők által szétkúrt földjüket. Na meg azoka bűnösök, akik a maguk hasznáért háborúkat generálnak, embereket nevelnek arra, amire akarnak, manipulálnak, hogy minden sz.rt megvegyél... Ja, ez nincs a törikönyvekben? A történelmet a győztesek irányítják."


Ezt a"monológot"be kéne keretezni és az iskolák falára a "Hiszek egy..."helyett kifüggeszteni!


A történelem tele van ilyen"jómadarakkal"-hogy finom legyek...

2014. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!