Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 2010-ben milyen változások...

2010-ben milyen változások várhatóak, amik érintik az átlagember pénztárcáját?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
ezt nem tudni. Mondhatnak bármit is a pártok, a valóságot nem türközi. Lehet, hogy jobb lesz, lehet szarabb. Meglássuk majd, ezt sajna nem tudjuk megjósolni.
2009. dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos szerintem az előző válaszoló téved. Vagy emlékszik valaki olyanra, hogy "január elsejei árcsökkentés"? Ugye, hogy nem hangzik ismerősen? Tehát jobb nem lesz, az biztos. Egyelőre biztosnak látszik, hogy a jövedéki adóval fognak babrálni, tehát cigi, benzin, minden benzinhez kapcsolható dolog, meg még ki tudja mi, az mind drágulni fog. További sokk a "fűtéstámogatás" kivezetése a rendszerből. Csak ez a kettő jutott most hirtelen eszembe, bár ez is épp elég lenne, de a teljes sort majd januárban megtudjuk. Biztos vagyok benne, hogy ez sem lesz csodálkozás nélküli január. Pl.: "Te jó ég! Ez komoly? Így kellene ezután megélnünk?"

A jó hír, hogy az átlagember pénztárcáját pozitív behatások is érhetik 2010-ben, amennyiben átlagember jobban fizető állást talál magának, ahová fel is veszik.

2009. dec. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
81%
Igen igen a 2. válaszóló állítását alátudom támasztani, a cigi emelkedni fog 1000 (azaz ezer) forintra és ha minden igaz a legolcsóbb cigi is 800 körül lesz (ezek alatt a Bond, Viceroy meg ezeket értem)
2009. dec. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 2010es év eleje kicsit könnyebb lesz, valszeg az mszp mindent bevet, hogy tisztes eredményt érjen el a választáson. A fegyvertárból az adócsökkentések sem maradhatnak el, ill pár pénz kiosztása, megnyerés céljából. Ettől függetlenül ugyanolyan sz@rban lesz az ország mint volt. Aztán, ha vége a választásoknak, akkor sztem megpróbálják újra beindítani a középréteget, pár átszervezés után, de én azért, nem várnék akkor sem túl nagy változást. Sztem az igazi változás olyan 2012-13ban érzékelhetjük majd, ill érzékelheti a pénztárcánk.
2009. dec. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Áprilistól teljesen megszűnik a gázártámogatás,akik a legnagyobb támogatás kapták ott azonnal kb.30%-os emelés lesz.Januártól jelentősen növekszik a benzin és a gázolaj ára.
2009. dec. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Üzemanyagok jövedéki adója jelentősen emelkedni fog.
2009. dec. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Honnan veszed hogy 1000 ft lesz egy doboz cigi???
2009. dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

JA JA!

Az üzemanyagok ára jelentőse drágulni fog.

Hogy a k*ba*szitt qurva nénikéjüket az állambácsiknak, nem igaz hogy még mindig nem elég a benzinből befolyó orbitális + lóvé (a körülöttünk lévő országokban mindenhol jóval olcsóbb!!).

És most laza literenkénti +14 Ft a benzinnél!!!

Hát a büdös te*tves qurva annyyukat azt.

2009. dec. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha a gázártámogatás megszűnik, az már egy komolyabb + költség az átlagembernek.

Az üzemanyag árának növekedése szerintem vonzza magával, hogy növekedik az élelmiszerek ára is,illetve mindazon termékek ára, amik összeköthetőek az üzemanyaggal.

Sajna volt már rá példa!


Köszönöm az eddigi válaszokat, ha van valakinek még tudomása "pénztárcatámadó" intézkedésekről, akkor írja le:)

Számolom, hogy mennyire lesz rosszabb az anyagi helyzete kis családomnak 2010-ben...

2009. dec. 29. 12:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, mondjuk egy államcsőd ? Nem biztos ha nem 2010-ben, akkor később
2009. dec. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!