Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A panelházak tetejére ki...

A panelházak tetejére ki lehet menni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a gondnoknál van a kulcs, ami nyitja a 10. emeletről a tetőre vezető lépcsőt. Ha valaki valamilyen célból (pl távcsövezés, fényképezés) elkéri, akkor vajon odaadja?

2014. jún. 23. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg panelház tetejére lazán ki tudsz jutni mindennemű kulcs nélkül, mivel jellemzően fel van feszegetve / zárszerkezet nélküli az ajtó.


Más megközelítésből: ha lakó vagy az adott panelban, abban az esetben nem szabálysértés felmenni a tetőrészre, ha viszont nem vagy lakó, és lakó nem adott neked engedélyt arra, hogy bejöjj a bérházba, akkor már maga az a tény szabálysértés, hogy lakó kifejezetten engedélyező magatartása ellenére a bérházban tartózkodsz, ergo az is szabálytalan, hogyha ebben az esetben a tetőn vagy.

2014. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"lakó kifejezetten engedélyező magatartása ellenére a bérházban tartózkodsz,"

helyesen:


lakó kifejezetten engedélyező magatartása *hiányában a bérházban tartózkodsz,

2014. jún. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Én itt lakom, úgyhogy nincs ilyen probléma. Viszont nagyon kultúrált a ház, így nincsen felfeszegetve semmi, az oda vezető lépcsőt egy rács zárja el. Azt olvastam, hogy a bejárati kapu kulcsa nyitja az ottani rácsot. Igaz, ezt még nem próbáltam, de kétlem, mert nem rég lett kicserélve a bejárati kapu, viszont a rács ugyanaz maradt. De ennek ellenére kipróbálom a nap folyamán.
2014. jún. 23. 08:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a gondnokot, ha jó fej, felenged gond nélkül.


Mi a határ úti panelban laktunk albérletben, ott volt a tetőhöz kulcsunk. Oda jártunk kártyázni :D

2014. jún. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Barátunknál ugyanaz a kulcs nyitja a fenti ajtót mint a bejáratit, nálunk szimplán nem zárják be, mert minek.
2014. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én panelban nőttem fel. Elvileg zárni kellett volna, de szinte mindig ki lehetett jutni az ajtón a tetőre. Nyáron sokan kijártak a tetőre napozni. Volt egy haverom, két lépcsőházzal odébb lakott, a tizediken, mi a nyolcadikon, nyáron rendszerint rossz volt a lift, így könnyebb és rövidebb volt a tetőn keresztül átjárni egymáshoz.
2014. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Kérdezd meg a gondnokot, ha jó fej, felenged gond nélkül. "


Ennek semmi köze a jófejséghez, oda kell!!! adnia. Olyan nincs, hogy azért, mert közösképviselő/fenntartó/egyszerű gondnok, téged megfoszt attól a jogodtól, hogy abban a társasházban, amelynek része a lakásod, oda menj, ahova csak akarsz. Egyedül a többi lakásba / azokhoz tartozó zárható! tárolókba nem mehetsz be, mindenhová máshová igen. De már egyszer leírtam.


[link]

2014. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!