Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Észrevettétek, hogy mióta a...

Észrevettétek, hogy mióta a Fidesz kormányoz, főleg az utóbbi 1 évben boldogabbak az emberek?

Figyelt kérdés
Főleg ezt a rezsicsökkentés óta látom. Az utcán kicsit több a mosolygósabb ember, a lépcsőházamban is több a kedvesebb ember. Illetve én nagyvárosban élek, az ablakom egy térre néz. Eddig több volt a veszekedés és hangoskodás a téren, de az utóbbi 1 évben szinte alig vannak ilyenek. Nem tudom, miért látom így, de valóban több a kiegyensúlyozottabb ember. A munkások is többet fügyülnek, illetve nevetnek az építkezésen. Jó ez már lehet, hogy egy kicsit túlzás, amit írok. Kíváncsi vagyok, hogy ti is érzitek-e ezt a változást?

2014. júl. 2. 18:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Az általad leírtakat nem vettem észre, viszont elég sok ismerősöm kivándorolt 2010 óta.
2014. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

Jó nekem meg 2010-ig vándorolt ki sok ismerősöm, azóta meg sok visszavándorolt. 2014 van globalizáció, eu, a világ összes országára jellemző, hogy sok ember más országba megy élni/dolgozni, akár átmenetileg, akár végleg. Más országokkal összevetve nálunk még nem is olyan sokan.


Kérdező, ez attól függ, ki milyen körökben mozog, milyen ismerősei vannak. Pl. ha valóban paradicsomi állapotok uralkodnának az utcán, de az ő facebook ismerőseiből 20 darab naponta 3 megosztást rak ki amiben szidja a kormányt, akkor ő úgy lesz vele, hogy fúúú mindenki utálja, folyton szidják stb. mert mindig azt látja. Ezért volt a választás is akkor ledöbbenés nekik, mert ha tízen ülnek egy szobában és hárman szidják a kormányt, hét meg elégedett és nem mond semmit, akkor az a három úgy fog hazamenni, hogy mindenki így gondolja, egész este ott szidták őket abban a szobában is. :)

2014. júl. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

A választáson (ami eléggé meg volt bundázva) a fideszkdnp támogatottsága alig egyharmadot (kb. 33%) ért el, tehát ebből az következik hogy kétharmad nem elégedett Akormánnyal.


Nemtudom te hol laksz, mifelénk és az összes felmérésben sokkal több a boldogtalan ember az országban. A "rezsicsökkentés" hatását nagyban érezzüka többi ár változásán, amik jelentős többletterhet jelentenek nekünk.


Esetleg azért nem hallasz "hangoskodást", mert a népek el vannak keseredve, és tehetetlenségükben nem látják értelmét már a felháborodás kimutatásának sem.

2014. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3-as kommentelő: érdekes, amiket írsz. Valószínű abban is valami. Nem lakom egy elit környéken, mégis ezt látom, amiket leírtam. Abban igazad lehet, hogy attól, hogy én így érzem, még lehetnek boldogtalanok az emberek. Sőt, biztos...
2014. júl. 2. 18:53
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Felénk inkább elkeseredett a többség. Aki teheti, az kimegy külföldre.

A rezsi csökkentés csak átverés. Azóta a gáz fűtőértéke csökkent. Alacsonyabb ár-több fogyasztás. A többi áremelést nem is említem.

2014. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező te egy beteg ember vagy.
2014. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
és mikor majd hetekig nem lesz neted,mert nem lesz áram,mert a rezsicsökkentés miatt a szolgáltatónak nincs pénze a javításokra,meg majd leolvad a család fagyasztója és a kárt senki nem fizeti meg,meg mikor majd nem viszik el a szemetedet,mert nem lesz rá pénz,akkor fogsz csodálkozni ,meg a sok boldog ember is,akiket látsz.
2014. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%
Azt vettem észre hogy kevesebbet tüntetnek. Az ellenzék sem követeli a kormány lemondását. Ha lennének előrehozott választások azt is a Fidesz nyerné. Ez nem jelenti azt, hogy boldogabbak, de más pártokhoz sem fűznek reményeket.
2014. júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

Bele kell törődni. Lehet itt azzal jönni, hogy a többség nem is a fideszt akarta, mert izé mizé. Listáson 43%-ot kaptak. Lehet, hogy kevesebben szavaztak rájuk, mint előtte, de a többiekre meg még annál is kevesebben. Ja, hogy sokan nem mentek el? Hát ezek szerint annyira azoknak sem szar, ha arra nem vették a fáradságot, hogy 300 métert sétáljanak és behúzzanak valahova egy X-et.


Lehet itt mondani, hogy de az egész ország kormányváltást akar, meg stb. de nem így van. Akit érdekelt, az elment szavazni, a legtöbbnek, a többiekhez képest jóval többnek a fidesz kellett, a maradék meg a mindegy kategória, azokra nem lehet azt mondani, hogy ha elmentek volna, akkor biztos ellenük szavaznak. Lehet, hogy rájuk. Nem mentek el, nincsen szavazatuk, nem számítanak. 4 év múlva ismétlés, ez már így van, nincs mit tenni.

2014. júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

"Hát ezek szerint annyira azoknak sem szar, ha arra nem vették a fáradságot, hogy 300 métert sétáljanak és behúzzanak valahova egy X-et."


Kire kellett volna behúzni azt a retek X-et?

2014. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!