Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meg tudja nekem vki mondani,...

Meg tudja nekem vki mondani, hogy Izraelben a palesztinok és a zsidók milyen nyelven kommunikálnak egymással?

Figyelt kérdés
Tudom a zsigei válasz az, hogy semmilyenen, azért tartanak ott, ahol tartanak, de engem tényleg érdekelne. Főleg olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik jártak kint a Szentföldön/Izraelben/Paleszinában (csakhogy senkinek ne sértsem meg az érzéseit). Azt hallottam, hogy a zsidók jól beszélnek angolul, de fogalmam sincs, hogy a ez igaz-e a paleszinokra is. Ha viszont abból indulok ki, hogy az új-héber és az arab nem állnak olyan távol egymástól és a környező államokban mindenfelé arabok laknak, akkor számomra az is elképzelhető, hogy arabul beszélnek egymás között. Sőt azt sem tartom kizártnak, hogy az iskolákban a palesztinoknak is meg kell tanulniuk új-héberül és az a közvetítő nyelv. Ez pedig már egy újabb kérdés, a palesztinoknak tanítanak hébert az iskolákban?
2010. jan. 7. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Nekem vannak rokonaim Izraelben, ők mind tudnak arabul, héberül, angolul, és magyarul. Azt mondják, hogy általánosan Izraelben mindenki minimum 3 nyelvet beszél(arab,héber,angol), így arabul tudnak kommunikálni, de sok palesztin beszél héberül is(legalábbis azok közül, akik Izraeli területen laknak), azt nem tudom, hogy az oktatásban ez hogy működik.
2010. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon szépen hangzik, amit az előző ír.
2010. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Héberül vagy arabul.
2010. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!