Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kimegy a szellemi tőke az...

Kimegy a szellemi tőke az országból? (többi lent)

Figyelt kérdés

nektek erről mi a véleményetek?

kiküldik a gyereket ausztriába dolgozni mert hogy ott jobb de még csak viszonyítás alapja sincsen mert nem is dolgozott magyaroszágon.

egyszerüen a magyar emberek lusták dolgozni pedig itt magyarországon sokkal többre vihetnék ismerek olyan becsületesen dolgozó embert aki szakmunkást végzett és mostanra átlag fölötti fizetésből él.

mondják a politikusok hogy kimegy a szellemi tőke az országból, hát aki kimegy az minden csak nem szellemi tőke. kimegy rabszolgának dolgozni. persze megkapja ugyanazt a bért mint az osztrák csak a főnőke háromszor nagyobb teljesítményt kihajt belőle mint az osztrákból.



#munkaválalás külföldön
2014. júl. 12. 04:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Az orvos meg a mérnök megy, jobb esetben a tehetséges gyerek eleve ott tanul, és nem jön vissza. Hol élsz?
2014. júl. 12. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
egy orvost és egy mérnököt még talán megértek de példáúl egy szakácsot?
2014. júl. 12. 05:29
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Sok ész nem kell a viszonyítási alaphoz, itt max 150-et keres egy szakmunkás alkalmazott, ha extra jó helyen van, tíz év alatt eléri a 200-at, kint meg 4-500-at. Itthon csak akkor keres jól valaki ha magánvállalkozó. De általában a betanítottak mennek ki. Itthon 100-120 helyett 300-350-ért.
2014. júl. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

A magyar emberek NEM lusták dolgozni, de itthon csak éhbért kapnak. De a vállalkozó sokszor mnég azt sem fizeti ki. Itthon kell rabszolga munkát végezni, külföldön csak tisztességesen kell dolgozni.

Te biztosan nem az átlag emberek közül vagy, hanem a jómódúak közül.

Nézd meg az egyik kérdést itt, hogy mennyit keres itthon egy egyetemet végzett fiatal. Szégyen és szánalmas a bérük.

2014. júl. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

igen, van egy csomó ember, aki tényleg itthon főnöknek beint, hogy majd ő megy külföldre, és dupla annyit fog keresni, aztán meg egy idegroncs, mert mégsem olyan könnyű a dolog.

aki normális, az a becsületéért megy el dolgozni külföldre...és inkább elvállal egy átlagosabb bérezésű munkát, de nem fogja engedni, hogy kihajtsák csak azért, hogy több pénze legyen...mert itt a megbecsüléssel is igazán nagy hiányosságok vannak, és igen, itt érzi úgy az ember, hogy rabszolgaként kezelik, meg úgy beszélnek vele, mint a kutyával, még a legnyugodtabb munkakörben is.

az, hogy egy frissen végzett ember meg munkát sem kap, akkor szerinted hogy legyen viszonyítási alapja? hogy legyen mondjuk tőkéje az élethez? én is egy vagyok a sok közül, aki még 22 évesen itthon él, és bár találtam munkát, de az sosem lesz elég arra, hogy nekem legyen egy saját lakásom, saját autóm, családom...szomszédomék meg már 3 éve kinn vannak angliában, mind2 gyerek hasonló korú, mégis a saját lábukon állnak...ahhoz képest, hogy ők teljes családot nézve itthon sokkal kevesebből éltek, mint mi, szóval önerőből álltak talpra, nem az, hogy apu telenyomta őket, hogy tessék, vegyél egy házat...

2014. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"kiküldik a gyereket ausztriába dolgozni mert hogy ott jobb de még csak viszonyítás alapja sincsen mert nem is dolgozott magyaroszágon."


Nekem csak olyan ismerőseim, rokonaim mentek ki, akik itthon is dolgoztak, és nagyon is volt összehasonlítási alapjuk.


"egyszerüen a magyar emberek lusták dolgozni pedig itt magyarországon sokkal többre vihetnék ismerek olyan becsületesen dolgozó embert aki szakmunkást végzett és mostanra átlag fölötti fizetésből él."


Nem lusták dolgozni, csak tudják, hogy milyen különbségek vannak a munkakörülményekben itthon és külföldön. Az átlagfizetés Magyarországon nettó 500 euró, ebből sehova nem jutsz, de még egy kicsivel többől sem.


"mondják a politikusok hogy kimegy a szellemi tőke az országból, hát aki kimegy az minden csak nem szellemi tőke. kimegy rabszolgának dolgozni."


Érdekes módon nekem a közgazdász ismerőseim közgazdásznak, a mérnök ismerőseim mérnöknek, az orvos ismerőseim orvosnak mentek ki.


"persze megkapja ugyanazt a bért mint az osztrák csak a főnőke háromszor nagyobb teljesítményt kihajt belőle mint az osztrákból."


Ez színtiszta hülyeség.


Nem értem egyébként, miért írtad ki a kérdést? Irigykedsz azokra, akik kint élnek egy nyugodtabb környezetben, jobb életszínvonalon?

2014. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyébként igen. Én itthon vállalkozást vezetek, kint csak alkalmazott lehettem volna, amikor itt céget alapítottam. Én komoly ajánlatokat visszautasítottam a függetlenség kedvéért. Olyat is ismerek aki ugyan azt a céget megcsinálta Bécsben is és Budapesten is, na az az igazi f@$zagyerek. Nekem minimális exportom van, de ez lenne a cél, hogy kint is terjeszkedni.
2014. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
igen, egy logisztikai vállalkozást például sokkal egyszerűbb nyugatabbra üzemeltetni hatékonysági alapon. jóval nagyobb például ide is a forgalom, minthogy bármelyik másik ország tőlünk rendelne akármit is...
2014. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
En otthon csak alkalmazott voltam havi 65k-ert, itt Londonban meg vallalkozo vagyok es keresek 20-aszor annyit. Az a nem mindegy. Otthon nem tudtam annyi penzt se osszesporolni hogy egy vallalkozast beinditsak de arra sem volt esely hogy sikeresse tudjam tenni mert otthon senkinek nincs penze semmire, mindenki mindent ingyen akar itt meg rendesen megfizetik a minosegi munkat.
2014. júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem tartom magam jómódunak és mi az hogy itthon csak a válalkozók keresnek jól? ismerek agrár mérnököt aki itthon dolgozik és 340ezret keres
2014. júl. 12. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!