Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nyugati országok gazdasága...

A nyugati országok gazdasága mára miért épül a szolgáltatásokra, miért nem az ipar áll a legelső helyen, ahogy az a 40-es években volt? Okozhatja ez ebben az évszázadban a nyugati országok lehanyatlását és Kína, Oroszország előre törését?

Figyelt kérdés

2014. aug. 5. 23:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Kína már így is tör előre....

Nemrég olvastam, hogy a minimálbér már elérte a magyar szintet.

A másik, hogy a kínaiak kémkedéssel minden technológiát ellopnak.


Oroszország meg jó lesz Kínának arra, hogy táplálja gázzal, olajjal.

Ezzel mindkettő nyer.

2014. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Úgy gondolom a technológiai fejlődés mára óriási erőforrásokat tud felszabadítani, így a gyártás és a létszükségletek kielégítése nem okoz nagy nehézségeket. A szórakoztatás és a kényelem nagyobb hangsúlyt kapott.


A jóléti társadalmat és a modern gazdaságot a mérnököknek és tudósoknak köszönhetjük. Sajnos nem kapnak annyi figyelmet és megbecsülést, mint egy pop sztár, vagy egy focista.

2014. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha majd már nem éri meg Kínában gyártani, akkor áttelepül máshová. Legvégső esetben vissza a kiinduló nyugati országokba.


Oroszországba nem valószínű, mert bár területileg nagy, nyersanyagai vannak, de ahhoz képest a lakosság elég ritkás. Majdnem két Európányi területen kevesebb mint két Németországnyi ember.


Plusz az automatizálás is fejlődik, idővel kevesebb, de jobban képzett élő munkaerőre lesz szükség. Ez pedig igaz a szolgáltatóiparra is.

2014. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez a társadalmi változásokkal függ össze, átalakultak a fogyasztási szokások. A fejlett országokban az emberek az élelmiszer, eszközök, gépek, lakás megvásárlása mellett, sok szolgáltatást is igénybe tudnak venni a magasabb fizetésükért (pl. sokat utazgatnak, turizmus, éttermekbe, szórakozóhelyre, edzőterembe, plázába járnak, telefonálnak, interneteznek, kozmetikusuk, bébiszitterük, pénzügyi tanácsadójuk van stb.).

A szolgáltatások mellet azért az ipar is megmaradt, csak lassabban bővült és az automatizálás, robotok miatt sok munkás elvesztette az állását. Például az USA-ban az ipar a gazdasági termelésnek már csak 19%-át adja, Kínában ez 44% (ott is csökken), de az amerikaiknál az egy főre jutó ipari termelés még így is több, mint háromszorosa a kínainak.

2014. aug. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon primitíven akarom magyarázni, akkor a szolgáltató szektor azért vált dominánssá, mert az ipari termelés emelkedésének köszönhetően az emberek több termékhez juthattak olcsóbban.

És a több termék több lehetőséget kínál. A termékek számának növekedése exponenciális emelkedését idézi elő a szolgáltatásoknak. A több szolgáltatásban meg több pénz van.

A növekvő termeléshez meg a szolgáltató hátország kellett, mint az oktatás, kutatás-fejlesztés, orvoslás szállítás, kereskedelem, szóval ezek növekedése még meg is előzte az ipari robbanásét, mert feltétele volt annak.


Ja és egy szemléltető ábrám is van:

[link]


Ez egy megkerülhetetlen folyamat más úton nem igazán tud senki sem érvényesülni, még ha egyesek másról is papolnak.


Ha bővebben is kíváncsi vagy rá ezt ajánlom mint kötelező olvasmány:

[link]

2014. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szántóvető ***** válasza:
30%
kérdező te Magyarországból indulsz ki.menj ki külföldre,meg fogsz lepődni milyen ipar van minden kis faluban.ezt érzékeltetni nem lehet,meg kell tapasztalni.
2014. aug. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Oroszország gazdasága nem olyan erős, az egy főre eső GDP-ben még Szlovákia is megelőzi. Ne azt nézd, hogy egy országnak mekkora a GDP-je, hanem az egy főre eső GDP-t, mert nem mindegy, hogy 1 millió dolláron 100 embernek vagy 10 000 embernek kell osztozkodnia. Kína még rosszabbul áll, őt még Magyarország, Románia és Bulgária is megelőzi. Kína csak azért esélyes, mert fejlődőképes, és a nevetségesen alacsony béreknek köszönhetően a kínai cégek árban versenyképes termékeket tudnak előállítani. A kérdés az, hogy vajon magasabb bérek mellett is versenyképesek tudnak-e maradni (most sem a saját fejlesztésekkel hasítanak, hanem a másolatokkal). Amúgy pedig a nyugati életszínvonal nincs veszélyben. Bár némileg túlköltekezték magukat, mint ahogyan mi is, azonban idővel ez beáll egy egészséges szintre, de onnan nem fog tovább süllyedni, mert Kína nem a nyugati országok kárára, hanem maga javára fejlődik, lévén, hogy a javak száma is nő, nem állandó mennyiségen kell mindenkinek osztozkodnia. Ha Kína drága lesz, akkor Európa átcuccol Indiába, ha már minden drága lesz, akkor a termelékenység fokozott javítására fognak ráfeküdni. Ne aggódj, Kérdező, nem lesz itt éhhalál.
2014. aug. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A 4-es jól leírta az egészet.
2014. aug. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

"Kína már így is tör előre....

Nemrég olvastam, hogy a minimálbér már elérte a magyar szintet."


Gondolom azt nem olvastad még hozzá, hogy ez csak a legfejlettebb területekre igaz, ami körülbelül a teljes lakosság 1-2%-át érinti.

2014. aug. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:
57%

#5

"mert az ipari termelés emelkedésének köszönhetően az emberek több termékhez juthattak olcsóbban. "


Biztos? Az utolsó szót kihagyhatnánk esetleg?

2014. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!