Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nyugaton tényleg jobb az...

Nyugaton tényleg jobb az életszínvonal?

Figyelt kérdés
pl Németországban/Ausztriában?
2014. aug. 14. 19:49
 1/10 Sün!! ***** válasza:
95%
Bizonyos rétegeknek jobb, mint bizonyos rétegeknek itt. Másik rétegeknek pedig nem jobb, mint itt megint másik rétegeknek :)
2014. aug. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Németországban, Ausztriában, Hollandiában és Skandináviában igen. Angliában, Franciaországban, Belgiumban már nem feltétlenül, kb. olyan, mint itthon.


Amerikában mostanra rosszabb, ahogy Dél-Európában is.

2014. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Már nem csak nyugaton.
2014. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Áh, nem. Azért hagyja el az országot több százezer ember, hogy rosszabb helyre menjen.

Mégis szerinted ? Hát persze, hogy jobb.

2014. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Messze jobb. A legeslegalja bevásárló kocsi tologató jobban élhet, mint itthon egy diplomás szakember.
2014. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

A nyugati országhatár mellett nőttem fel, dolgoztam és tanultam is Ausztriában, így elég jól ismerem az országot és az ott élő embereket, de vannak rokonaim Németországban és Svájcban is. Igen, mindhárom országban sokkal-sokkal jobb az életszínvonal, mint nálunk. Ausztriában igazából egy csoportnak rossz: a bevándorlóknak, de nekik nagyon. Lehetsz diplomás, tanult ember jó némettudással, akkor sem vagy nekik jó másra, csak wc-t pucolni.

Igazából Ausztriában tanultam meg, hogy a gazdagság nem minden. Azóta inkább egy déli országba készülök, mert megtanultam, hogy a laza, vidám életszemlélet és a napsütés, na meg néha egy séta a tengerparton sokkal többet ér, mint bármilyen nyugati fizetés.

Ezt a gazdagságot kint egyébként úgy képzelheted el, hogy akinek mindkét szülője dolgozik, 25 éves korára már jó autóval és jó esetben lakással rendelkezik, így a teljes fizetése (ami - mivel az átlag osztrák fiatal elég tanulatlan, képzetlen - nem olyan sok). De ha csak kajára meg szórakozásra kell az az 1200-1500 eurós fizetés, abból nagyon jól meg lehet élni. Az egyik (törzsgyökeres) svájci ismerősöm 27 éves, saját lakása van, jó fizetése (érettségivel) és évente egyszer jár tengerentúlra, és évi 2-3x pedig Európán belül ide-oda utazik. Rengeteg pénzük van, magyar átlagos fiatalként el sem lehet képzelni, egy velem egykorú német vagy svájci fiatalnak mennyivel könnyebb az élete és micsoda jólétben nőttek ők fel hozzánk képest. Ennek ellenére nem akarom, hogy a gyerekem abban a társadalmi fertőben nőjön fel, amit pl. Ausztriában tapasztalok. Pazarlás mindenhol (étellel, pénzzel, mindennel), állandóan a pénzüket mutogatják mindenkinek (ez nálunk kevésbé szokás, mint ott), az a mérce, kinek milyen Porsche-ja vagy luxus Audija van (bár utóbbi tök átlagos dolog ott). A fiatalok azt sem tudják, merre lázadjanak, minden meg van engedve nekik, teljesen gyogyósok (már elnézést), 14-22 év között a 60-70%-uk tele van piercigekkel meg tetoválásokkal, pink, zöld, kék haj, undorítóak. A szép lány olyan ritka ott, mint a fehér holló. Az emberek nagy része meg olyan buta, hogy még Európa térképet sem látott valami sokszor. De mindegy is, ez már nem a kérdésedhez tartozik... :)

2014. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

"Angliában, Franciaországban, Belgiumban már nem feltétlenül, kb. olyan, mint itthon. "

kb olyan mint itthon? AHAHAHHAHHAHAHHHAHHAHAHAHAHA

2014. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

"Angliában, Franciaországban, Belgiumban már nem feltétlenül, kb. olyan, mint itthon. "


Ez jó vicc. Te sem éltél még egyik országban sem, csak fröcsögöd itt a hülyeségeidet.

2014. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
6-os. Írni tud, de ennyi sületlenséget? Mosogató mérnökök (+ repülő hegyek az Avatar-ban ) Én pl. mérnökként dolgozom Németországban szakmában. Mindenesetre az életszínvonal talán egy kicsivel jobb. Amikor egy fogimplantátum 3000 euró. egy porcelán fog 1000. Egy implantos fogsor ára vetekszik egy olcsóbb lakáséval. 3000 euró nettó az itt egy jó fizetés. Pl. egy fogtechnikus 1 havi bruttó fizetése. Több mint 700 euró kötelező egészségbiztosítás (20%) egy vérvizsgálatot sem fedez. (Csak cukor, triglicerin. A többi 25 csillagjelölt +300 euro saját pénz) fogászatot sem, szemüveget sem. A pénzt mindenhol ellopják nem csak Mo.-n. Szerintem az átlag német kifejezetten szakadt bérlakásban él.
2014. aug. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ahogy az előző írja nekem is hasonló tapasztalataim voltak, kimentem kezdő fizuként 1300 eurót kaptam és már a lakás fenntartási és bérlési költsége 600 euró volt ugy hogy egy kis ficak volt az egész, és akkor nem kajáltam, nem vettem bérletet, vagy nem fizettem kocsibiztosítást stb.

nem mondom ha az ember takarékos félre tud tenni 100 eurót és kint ennyivel könnyebb a helyzet, mert kint spórol de ha hazajön azért szépen tud belőle költeni.

2014. aug. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!