Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor vezetik be, hoznak...

Mikor vezetik be, hoznak létre egy intézményt az öngyilkosok számára?

Figyelt kérdés
Több millióra tehető azoknak az embereknek a száma, akik különböző okból már nem akarnak tovább élni, vagy már nem élnek csak "léteznek" és minden napjuk csak egy újabb nap a pokolban. Miért nem hoznak létre egy olyan intézményt, ahova a meghalni vágyók csak besétálnak, aláírják a papírt h "igen, szabad akaratomból meg akarok halni" és ott szépen "eloltják" az illetőt. És így bárki, aki már nem akar tovább tengődni, így humánus körülmények között meghalhat és másokat se veszélyeztet vele. Gondolok itt arra, h sok öngyilkos másoknak is betesz akciójával, pl. aki vonat elé ugrik, a vonatnak utána egy csomó ideig állnia kell, sokan elkésnek, aztán ott a sok maradvány meg vér, amit szintén senki nem szívesen takarít, vagy egy olyan autós aki a szembe jövő kocsinak hajt és az abban ülők is meghalnak, vagy leugrik valaki az emeletről és szerencsétlen esetben ráesik valakire aki ettől szintén meghal, vagy ha valaki felvágja/akassza magát, ha egy családtagja talál rá, egy életre összetörhet lelkileg a látványtól, de még lehetne sokáig sorolni. Mennyivel jobb lenne ha országonként lenne egy ilyen épület fenntartva az öngyilkosjelölteknek, csomó kellemetlenségtől megkímélne mindenkit. És mint említettem, szerintem nagy igény lenne rá, emberek millióinak lenne szüksége egy ilyen helyre. Tiszta, humánus, nem veszélyes másokra.

2014. aug. 22. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ezeknek az embereknek inkább segítség kell...
2014. aug. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Azert annyira nem erint ez sok embert halistennek... A másik h az öngyilkosok többsége hirtelen felindulásból vet véget az életének, nem hiszem h tömegeket érdekelne egy ilyen lehetőség.

Harmadrészt pedig embereket ne megölni akarjunk hanem segíteni nekik. Két eset van amikor szerintem a gyilkosság (és ez az) elfogadható, az egyik az autanázia olyan betegek esetén akik tényleg szenvednek és tényleg nincs remény a számukra, a másik pedig az olyan brutális bűnözők kivégzése akik kiírták magukat a társadalomból.


Amit te mondasz az igazából teljesen normális, valószínűleg csak nehéz helyzetben lévő, vagy szegény emberekkel végezne, ami szvsz nem megoldás.

2014. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%

Azért, mert többség nyavalyogna miatta.


Én támogatom az ilyesmit, én is kinyíratnám magam, ha lehetne. Sajnos öngyilkoskodni félek.

2014. aug. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Ja, egyrészt az ilyen emberek nagy részén inkább segíteni kellene, és nem halálba segíteni őket. És ahogy írták, nagy része az öngyilkosságoknak az hirtelen felindulásból történik, meg ezzel amúgy sem lenne megoldva a probléma, mert a kutya nem akarna oda menni, általában azt választják amelyik közelebb esik.


Másrészt, mit értesz azon hogy "egy" intézmény és hogy "milliók" akarnak meghalni? Világ szinten lehet, de ahhoz meg az összes országban össze kellene hangolni a rendszert, és mindenhol fenntartani ilyen helyeket. Meg mondjuk egy Záhonyban élő ember nem biztos hogy fel fog utazni órákat Pestre, hogy meggyilkolják.


Arról ne is beszéljünk, hogy Magyarországon ez végképp nem működne, mert mindenki azzal jönne hogy "Na, ez is az én adómból akar megdögleni".


De mondom, én az öngyilkosságot az esetek nagy részében gyávaságnak és hülyeségnek tartom, és inkább az élet szépségét mutatnám meg nekik nem a halált.

2014. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%

"Harmadrészt pedig embereket ne megölni akarjunk..."


Miért, ki is akarja megölni az embereket?

2014. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Általában az, aki öngyilkosságot próbál elkövetni, nem beszámítható, annyira mélyen van. Én is próbáltam már, teljesen elvesztettem a kapcsolatot a külvilággal.


Nem ilyen intézményt kell létrehozni, hanem inkább a pszichológiai kezelést kéne a szélesebb körnek ingyenessé tenni és bővíteni.

2014. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

"Én támogatom az ilyesmit, én is kinyíratnám magam, ha lehetne. Sajnos öngyilkoskodni félek."


Azért majd olvasd vissza pár év múlva ezt, és egyből megérted miért nincs ilyen intézmény.

2014. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azzal azért nem értek egyet h az öngyilkosok többsége hirtelen felindultságból végezne magával, sokan előtte még hónapokig/évekig játszanak a gondolattal. Volt egy munkatársam, olyan mindig mosolygós, kedves, halk szavú nő volt, de amikor nem látták néha sírt. Évekkel később begyógyszerezte magát, mert nem bírta feldolgozni h elhagyta a férje.

Amikor milliókat írtam, természetesen világviszonylatban gondolkodva, most olvastam vhol h Magyarországon 100.000 halálesetből kb. 23 eset öngyilkosság. Ez azért elég hamis adat lehet, sokan tényleg gyógyszer túladagolással ölik meg magukat. Egy boncteremben dolgozót meg lehetne kérdezni h a hozzá kerülőkből hányan lettek öngyilkosok. Máshol meg azt írják a 15-49 évesek körében az öngyilkosság a vezető halálok (keringési és rákos betegség okozta halálokat megelőzve), tehát sokakat érint a dolog. És ez csak a sikeres öngyilkosságok, a sikertelen öngyilkossági kísérletek száma ennek többszöröse, akiknek nem sikerült, nem ütötte ki a gyógyszer, megmentették vagy csak végül inába szállt a bátorsága, de attól függetlenül az életre úgy tekintenek mint a földi pokolra.

Miért ne működhetne Magyarországon, mint más szolgáltatások esetében, itt is az illetőnek kellene fizetnie a szolgáltatásért, mondjuk 5000 Ft a szuri és egy 10-es a hóhér munkabére. És az orvosok is profitálhatnak a dologból, hisz egy friss szervdonorból sok mindent ki lehet szedni (hacsak az illető nem rendelkezik úgy h tilos felboncolni). Aki öngyilkos akar lenne, miért ne utazhatna fel Budapestre, nem olyan nagy ez az ország, 3000 Ft-ból az ország bármelyik részéből fel lehet menni Pestre. Egy ilyen "intézményt" nem egy bevásárlóközpont méretűnek kell elképzelni, hanem egy kicsi 2-3 szobás épület bőven elég.

Egy öngyilkosjelöltnek mutogathatnád az élet szépségeit, a saját bánatán-problémáján kívül semmi nem fogja érdekelni.

2014. aug. 22. 14:54
 9/17 anonim ***** válasza:
Túlnépesedés idején az öngyilkosokat mindenben támogatni kell. Ha kell akár az adófizetők terhére is. Nem stadionokat kell építeni, ez sokkal fontosabb!
2014. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%

"Nem ilyen intézményt kell létrehozni, hanem inkább a pszichológiai kezelést kéne a szélesebb körnek ingyenessé tenni és bővíteni."


A hozzád hasonló barmoknak aki gerjesztik a túlnépesedést.

2014. aug. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!