Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen (jogi) kellemetlenségek...

Milyen (jogi) kellemetlenségeket vonhat maga után, ha feltöltöm a weboldalamra a mein kampfot?

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
A jogit nem tudom, de kultúrember ilyet nem tesz. Marx baromságait sem terjeszti, mielőtt hirtelen le lennék kommunistázva.
2010. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Igazából, ha akkora hülyeség, akkor elolvassa és nevet rajta egyet. De a vörös könyv és mein kampfban is vannak elgondolkodtató dolgok.
2010. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
valószínűleg a könyv jogai védettek, így nem lehet a könyvet szabadon, a jogutód beleegyezése nélkül terjeszteni.
2010. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

329/A. §


(1) Aki az irodalmi, tudományos vagy művészeti alkotás szerzőjének a művén, előadóművésznek az előadóművészi teljesítményén, hangfelvétel előállítójának a hangfelvételén, rádió- vagy televízió-szervezetnek a műsorán, illetőleg film vagy adatbázis előállítójának a teljesítményén fennálló jogát haszonszerzés végett, vagy vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

2010. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1.A mein kampf tudtommal tiltott könyv, tilos árusítani, tehát elvileg kárt sem okozok vele 'hitler örököseinek', ugyanis törvényszerűen nem is forgalmazhatják.

2. Ingyen tenném elérhetővé, tehát nem haszonszerzés végett.

3.A ha jól tudom mein kampf nem irodalmi, tudományos, művészeti alkotás, nem hangfelvétel, és nem is film, és nem is adatbázis...

Vagy... nem tudom jól???

2010. jan. 19. 16:41
 6/10 A kérdező kommentje:
ja igen.... és kiskorú vagyok..
2010. jan. 19. 16:45
 7/10 anonim ***** válasza:

A zsidó nagytőke bérencei az ip címed alapján kiderítik a személyazonosságod. Üldözött leszel egész életedben. Az iskolában megbuktatnak, nem fogsz munkahelyet találni. Hiába menekülsz a világon bárhol megtalálnak.


Komolyra fordítva a szót, mi a francnak akarod feltenni ? Akit érdekel, az kicsi keresgélés után megtalálja, mert már fent van. Olvasd el otthon ha érdekel, és gondolkozz el rajta az ismert történelmi tények tükrében.

2010. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"1.A mein kampf tudtommal tiltott könyv, tilos árusítani"


Nem tudok ilyenről, hogy "tiltott könyv". Árusítják, könyvtárban is van. Inkább arról van szó, hogy a jogtulajdonosok akadályozzák a kiadását.


"Ingyen tenném elérhetővé, tehát nem haszonszerzés végett."


haszonszerzés VAGY vagyoni hátrány


"A ha jól tudom mein kampf nem irodalmi, tudományos, művészeti alkotás, nem hangfelvétel, és nem is film, és nem is adatbázis..."


Irodalmi alkotás.


"ja igen.... és kiskorú vagyok.."


Akkor a szüleid fizetnek majd helyetted.

2010. jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Mein Kampf jogvédett, de lassanként lejár a jogi védettség határideje, így néhány év múlva szabad lesz. Egyébként biztos kimeríti a közösség elleni izgatás bűncselekményét, úgyhogy azért ítélhetnének majd el.
2010. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként biztos kimeríti a közösség elleni izgatás bűncselekményét, úgyhogy azért ítélhetnének majd el."


Ez szinte kizárt. Amúgy 2015-től lesz közkincs a Mein Kampf.

2010. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!