Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért akarják a devizahitelese...

Miért akarják a devizahiteleseket átváltatni (napi árfolyamon nem felvételin) forinthitelre? Úgy pont pórul jár az adós, nem?

Figyelt kérdés
Inkább a gazasàgi növekedéssel kellene elérni hogy 200 alatti frankbés 260körüli euró legyen... Többet érne...

2014. nov. 1. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:

A Nemzeti Bank (MNB) viszont jól jár, és az fontosabb mint a pórul járt adósok érdeke, vagy nem?


Simor András egykori MNB-elnök tollából "végre meg kell tanulnunk, hogy nincs ingyen ebéd"

2014. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eddig mindenki ezért hőbörgött. Most tessék, itt van.
2014. nov. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Nem a devizahiteleseket, hanem a devizahiteleket akarják átváltani:)


Hogy miért így? azt csak találgatni lehet, az érintetteknek ezzel csak ártanak, nem segítenek.

2014. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Például mert elkönyvelhető, hogy a forint tovább fog csökkenni és 5 év múlva már 400 felett vennék az eurót a hitelük fizetéséhez.

Túl van egy kicsit tárgyalva a dolog. Ha engem 13 éves koromban megkérdeznek róla, hogy a forint értéke hogyan változott életem során, még én is tudtam volna, hogy folyamatosan csökkent. Aki ebből nem rakja össze, hogy devizában eladósodni erősen inflálódó nemzeti valuta mellett nem a legjobb ötlet, az mit vár? Én is csináltam már f0szságot, buktam pénzt, mégsem mentem sírni a kormányhoz, hogy azonnal fizessék ki nekem..

2014. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt csak a kormány akarja.. Hisz az a bank akinek most tartoznak a hitelesek bezsebeli az árfolyamhasznot , az a bank aki kifizeti forintban pedig jókora hitelkihelyezési üzletet köt. ..
2014. nov. 10. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy mert most majd nőni fog a forint áfrolyama így a bankok bebiztosítják az extra profitjukat.
2014. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nőni fog a forint árfolyama" "bank .. extraprofit"

Nem kéne ennyi hírtévét nézni. Hamarosan visszakerülünk kötelezettségszegési eljárás alá (tartósan 80% feletti, növekvő államadósság miatt, ezek számok és tények, nem lehet vele vitatkozni), nem fog egy darabig több eu-s pénz jönni, akkor majd megnézem, hol lesz a forint..

A fidesznyikek meg elmagyarázhatnák végre a közgazdászoknak, hogy mit jelent az extraprofit, mert eddig akárhánnyal beszéltem, egy se értette a kifejezést.

2014. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az MNB alapkamat véletlen most van a minimumon.. Mikir mindenkit ÁTVÁLTATTAK elkezd az is emelkedni... :(

Egyem meg a kis édes fideszeben hívőket..

2014. nov. 11. 18:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden devizahiteles fel van háborodva, hogy napi árfolyamon forintosítják a devizahiteleket.

Egy barátom, - Svájcból - Kölcsönadott 10 millió Ft-ot, de csak úgy tudta megoldani, hogy vett Magyarországon 10 millió Ft-ot, 58823 CHF-ért. (akkor 170Ft volt 1 CHF) Azt mondta, hogy nem kér kamatot, de ugyanannyi CHF-et kér vissza, úgy, hogy elfogadja a Ft-ot is, mert beváltja.

Most az 58823 CHF-et 256Ft-ért mérik és ezért nekem 58823x256Ft=15058688 Ft-ot kell visszafizetnem, ( ez több mint 50%-os többletkölség) pedig sem egy fillér kamatot, sem kezelési költséget, sem mást nem számolt fel. A devizahiteleseknek gondolkodni kellett volna, nem pedig most követelőzni, hogy a felvételkori árfolyamon forintosítsanak.

Bosszantónak tartom, hogy még parlamenti pártok sem tudnak gondolkodni, hiszen a bankok a devizájukat átváltották forintra, most pedig ugyanazt a devizát szeretnék visszakapni, csak hát közben az árfolyam felment.

A bankok tisztességtelensége abban mutatkozott meg, hogy emelték egyoldalúan a kamatokat és módosították a szerződéseket.

A hitelfelvevők felelőtlensége pedig ott van, hogy beszopták a reklámot, nem számoltak az árfolyamváltozással, örültek az alacsony kamatnak, pedig a fenti példából látszik, hogy még kamat nélkül is mekkora ráfizetés volt a devizahite. Pedig hát a bankok a nyereségből élnek, a bank nem szeretetszolgálat.

Az utcán való követelőzés egyáltalán nem jogos, az csak egy gondolkodásmentes hőzöngés.

Az egy más kérdés, hogy az OTP, mint magyar bank miért követte ezt a gyakorlatot, hiszen nekik volt Forintjuk, nem kellett devizáért Ft-ot venni, majd pedig visszaváltani devizára.

2014. nov. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na ebben az utolsó mondatodban rájöttél a lényegre. Hány hiteles kapta chf-be azt hitelt? Egy se. Na itt van a kutya elásva. A külföldi bank a magyarok befektetett pénzéből képezte a hitelt amit a svájci frankhoz kötve adott ki szintén forintban. Én annak idején frankban kértem és azt mondták nem lehetséges. Ne legyen kétsége senkinek afelől,hogy ez egy mesterséges szemfényvesztés. Extra profit alatt értem itt az árfolyam különbségből keletkező profitot.
2014. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!