Vélemény?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek?


[link]



2014. nov. 6. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit vársz? Ilyen (is) volt 1956. Nem lehet egyetlen esemény alapján egy bonyolult folyamatról véleményt mondani, az összemosás volna, ami e témában különösen káros volna.
2014. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem az egész forradalmat ítélem el, hanem az a véleményem ,hogy akik a lincselést művelték és aztán ki lettek végezve, nem kéne a forradalom áldozatai közt említeni. ők bűnösök.

Kíváncsi vagyok, vajon a képeken szereplő hullagyalázó emberek arcképe szerepel-e például a Terror Házában látható "Áldozatok" falon. Mert ha igen, akkor szerintem le kellene onnan (és az összes többi helyről) venni.

2014. nov. 6. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerinted most más lenne a helyzet, ha egy forradalom alatt a nép elkapná az utóbbi 25 év politikai elitjét?


Amúgy meg nem tudod, hogy milyen közhangulat alakult ki '45 és '56 között. Én el tudom képzelni, hogy milyen volt akkoriban az élet és az mennyire vadállatiassá tette a magyar lakosságot.


Ezek a lincselések a 11 év terror és megalázás miatt felhalmozódott gyűlölet eredményei voltak.

2014. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Ezek a lincselések a 11 év terror és megalázás miatt felhalmozódott gyűlölet eredményei voltak."


Vagyis nem vonatkoztak az elkövetőkre a törvények.

Ennyi erővel én is meglincselhetném a 27 éve melletem lakó szomszédomat...


A hullagyalázás bűn.

Ha ezeket a hullagyalázókat a forradalom igazi mártírjaival, áldozataival egy lapon említik, szerintem az is bűn.


Attól, hogy forradalom volt, még nem kellett volna lincselni. Nem is sikerült minden az épületből távozó embert meglincselni. Azokat felrakták egy teherautóra és elvitték. Így is meg lehetett volna oldani.

A lincselést és a hullagyalázást a törvény bünteti. Ezért mondom azt, hogy a lincselők és hullagyalázók arcékepeit el kellene tüntetni a mártírok arcképei közül.

2014. nov. 6. 10:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha én bezárnálak téged 10 évre egy ketrecbe, száraz kenyeret kapnál és vizet, mellette pedig egy kihegyezett nyárssal szurkálnálak, amikor éppen rossz kedvem van, akkor te is így reagálnál, ha kiszabadulnál a ketrecedből.
2014. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a lincselőket nem kínozták. a lincselők nem a börtönből szabadultak. bekattantak és lincseltek. önként lincseltek. semmilyen kényszer alatt nem álltak. egyszerűen odamentek és belerúgtak egy másik emberbe.

A pártházból kijővő emberekből fogtak ki néhányat, és meglincselték őket, hullájukat meggyalázták.

Nem a hullákat védem, mert azok ÁVHsok voltak.


A lincselés és a hullagyalázás bűn.... de ezt már írtam...

2014. nov. 6. 11:53
 7/7 Magyarmanó ***** válasza:
A '89-es román forradalomhoz akkor mit szólsz bátyja? A forradalom az forradalom nem teaparti jó lenne felfogni..
2014. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!