Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen jogon tiltja meg a...

Milyen jogon tiltja meg a kedves vezető és ez a harah nevű nem tudom én micsodája, hogy vasárnap a kedvenc üzletembe vásároljak?

Figyelt kérdés
35 F vagyok,nem szórakozásból vásárolok, nem vagyok egy pláza p...a.Milyen jogon veszik el emberek munkahelyét,az meg a másik?

2014. nov. 8. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Azt hiszik elmégy a templomba mint valami szentfazék. Én be nem tenném oda a lábam abba az erkölcsi fertőbe drága barátom. Nagyapám famíliája kommunista volt és én tisztelem a családom.
2014. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ezt a jogot 2/3-nak hívják.
2014. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Megnyugtatlak, nem kell messze menni: Ausztriában az átlagos benzinkutak vasárnap bezárnak amit én butaságnak tartok. Aki szombaton is dolgozik, az csak vasárnap tud nagybevásárlást tartani.
2014. nov. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha már megvan a rokonoknak, pajtiknak a dohánybolt, a kocsma, a "családi" 400 négyzetméter alatti kis üzletecske akkor már keressenek is, még többet keressenek. Ne csak azok a piszkos multik!!!!
2014. nov. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem konkrétan nem az zavar, hogy bezárnak a boltok vasárnap, hanem az hogy a kiválasztott szűk réteg nyitva tarthat. Miért? Milyen jogon? Ezzel gyakorlatilag immáron sokadszorra avatkoznak bele a szabad piacba, amit korábban annyira védtek, ha az érdekük úgy kívánta.


Vagy netalántán készülne ide a Magnit és kell a mesterségesen kreált piaci rés nekik?

2014. nov. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
41%

Attól, hogy valakit nem kedvelsz, még leírhatod rendesen a nevét, különben magadat minősíted. Amúgy senki sem tiltja, hogy a kedvenc üzletedben vásárolj vasárnap. Gondolom hallottál valami félinformációt. Ha a kedvenc üzleted egy nagy tesco... biztos van ilyen is. Egyelőre arról van szó, hogy a 400nm-nél nagyobb üzletek lennének zárva (meg a veszteséget termelők, de azok hétköznap is minek nyitnak ki?). Szóval a kedvenc sarki kisboltod nyitva lesz. A plázában is.


"Milyen jogon veszik el emberek munkahelyét,az meg a másik?"


So-so, hogy elveszik-e. Nyilván amit vasárnap nem vehetnek meg, azt megveszik másik nap, vagy máshol, a kisebb boltokban. Így más napokon vagy más helyeken meg munkaerőhiány lesz. Csak nem fog azért éhezni a család, mert nem tudnak épp vasárnap bevásárolni, tehát azt a pénzt elköltik, a szükséges termékeket megvásárolják. Tehát mondjuk szombaton több kasszás fog kelleni a teszkóba, meg több árufeltöltő is. Ezt eddig még egyik "nagyaszerű" cikkben sem írták. Csak hogy n+1 ezer embert "kell" majd elküldeniük.


3...2...1... záporozhatnak a kedvességek!

2014. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tehát mondjuk szombaton több kasszás fog kelleni a teszkóba, meg több árufeltöltő is."


Nem fog több kelleni, hiszen a kasszák száma adott. Az árufeltöltőkből sem kell majd több, hanem majd gyorsabban kell dolgozniuk. Ha nem megy, akkor mehetnek ők is, majd a kirúgottakból visszavesznek olyat, aki meg tudja csinálni.


Szerintem ez szimpla kib*szás akar lenni a multikkal, csak nem akarják elhinni a "fenyegetéseket", hogy akkor leépítés lesz. Pedig lesz, hiszen feleslegesen nem fognak alkalmazni senkit, én legalábbis nem tenném.

2014. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Nem fog több kelleni, hiszen a kasszák száma adott."


Én még SOHA nem láttam olyat, hogy egy (nagyobb) teszkóban 20-ból 20 kassza működött volna. De más boltokban is ritka, hogy a felénél több működjön. Akkor sem, ha amúgy hosszú sorok állnak karácsony előtt a pénztáraknál.


"Az árufeltöltőkből sem kell majd több, hanem majd gyorsabban kell dolgozniuk. Ha nem megy, akkor mehetnek ők is, majd a kirúgottakból visszavesznek olyat, aki meg tudja csinálni. "


Azért van az a tempó, aminél gyorsabban semmiképp sem lehet dolgozni, hiába a kirúgás veszélye.


"Szerintem ez szimpla kib*szás akar lenni a multikkal, csak nem akarják elhinni a "fenyegetéseket", hogy akkor leépítés lesz. Pedig lesz, hiszen feleslegesen nem fognak alkalmazni senkit, én legalábbis nem tenném."


A kib*szás nyilván benne van. A kirúgás is. De a mérték tuti, hogy messze nem lesz(lenne) akkora, mint amivel fenyegetőznek. Az ún. szakszervezetek sem sokkal jobbak, mint a koormány.

2014. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hülyeség jogán... és mindenkinek joga van hülyének lenni. Csak az a kár, hogy a hülyéknek joguk van választáson indulni.
2014. nov. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!